BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

                      Į kovo mėnesio Savivaldybės tarybos darbotvarkę įtrauktas klausimas dėl vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymo nuostatų patvirtinimo. Pagrindiniai pasikeitimai trys: brangs rinkliava už atliekų surinkimą, bus apmokestintas žaliųjų atliekų surinkimas, juridiniai asmenys, turintys konteinerius, turės mokėti už minimalų konteinerių ištuštinimą per metus (12 konteinerių per metus – aut. pastaba).

                                                                                                            Brangs rinkliava

                      Jei Savivaldybės taryba pritars, nuo šių metų balandžio 1 dienos gyventojams brangs rinkliava už atliekų surinkimą.

                      Jei anksčiau daugiabučių namų gyventojui pastovusis dydis buvo 16,10 Eur, tai nuo balandžio 1 d. bus 20 Eur. Kyla ir kintamasis dydis: buvo 6,9 Eur gyventojui, dabar – 9 Eur. Taigi, jei anksčiau daugiabučio gyventojas už atliekų sutvarkymą per metus mokėjo 23 Eur, tai nuo balandžio pirmosios kaina pakilo iki 29 Eur. Mėnesiui šiukšlių išvežimas gyventojui brangs 0,50 Eur (buvo 1,92 Eur, nuo balandžio 1-osios – 2,42 Eur).

                      Individualių namų gyventojams pastovusis dydis, kaip ir daugiabučių namų gyventojams, kyla nuo 16,10 Eur iki 20 Eur vienam gyventojui. Kintamosios dalies kaina priklausys nuo individualaus identifikuoto mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerio talpos: 0,12 kub. m tūrio konteinerio ištuštinimo kaina nuo 0,66 Eur kils iki 0,84 Eur; 0,14 kub. m – nuo 0,77 Eur iki 0,96 Eur; 0,24 kub. m – nuo 1,32 Eur iki 1,68 Eur; 1,1 kub. m – nuo 6,03 Eur iki 7,56 Eur.

                                           Apmokestins žaliųjų atliekų surinkimą

                      Individualių namų gyventojai nuo balandžio 1-osios bus apmokestinami už žaliųjų atliekų surinkimą. Mokestis bus imamas už individualaus identifikuoto žaliųjų atliekų surinkimo konteinerio ištuštinimą. Mokestis priklausys nuo konteinerio tūrio: už 0,12 kub. m konteinerio ištuštinimą planuojama imti 0,86 Eur mokestį, už 0,14 kub. m – 1 Eur, už 0,24 kub. m – 1,71 Eur, už 1,1 kub. m – 7,85 Eur. Taigi 1 kub. m žaliųjų atliekų ištuštinimo kaina yra 7,14 Eur.

                      Pasak mero V. Andrulio, žaliųjų atliekų surinkimas iš individualių gyvenamųjų namų yra prabanga, žmonės šias atliekas turi kompostuoti. Kol kas žaliųjų atliekų konteineriai iš gyventojų nebus surenkami, kadangi šie konteineriai pirkti iš ES lėšų ir dar iki 2021 m balandžio mėnesio turi būti naudojami pagal paskirtį (tada baigsis penkerių metų laikotarpis – aut. pastaba). Tačiau gyventojai turės patys apsispręsti, ar jiems ši paslauga reikalinga. Gyventojas mokės tik už ištuštintus konteinerius. Jei nuspręs žaliųjų atliekų konteinerio neištuštinti, t. y. žaliąsias atliekas kompostuos ir konteineriais nesinaudos, gyventojui mokėti nereikės.

                      Be to, pasak Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojos R. Parnarauskienės, planuojama, kad ateis laikas, kada žaliosios atliekos bus surenkamos tik iš Kelmės ir Tytuvėnų gyventojų.

                      Pasak R. Parnarauskienės, Šiaulių miesto, Pakruojo rajono savivaldybės jau apmokestino žaliųjų atliekų surinkimą. Radviliškio rajone žaliosios atliekos nebuvo renkamos.

                        Juridiniai asmenys mokės už minimalų konteinerių ištuštinimą

                      Iki šiol juridiniai asmenys už kintamąją dalį mokėjo arba pagal nustatytus parametrus, arba, jei turėjo konteinerius, nuo konteinerių ištuštinimo skaičiaus. Pasak Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojos R. Parnarauskienės, pastebėta, kad surenkamų komunalinių atliekų iš juridinių asmenų svoris per metus sumažėjo nuo 56 t (kol mokėjo be kintamosios dalies) iki 840 kg (kai buvo įvestas kintamosios dalies mokestis). Be to, pasak R. Parnarauskienės, pastebėta, kad šiukšlių kiekis padidėjo prie daugiabučių namų ir didžiagabaričių atliekų aikštelėje. Tai verčia manyti, kad juridiniai asmenys taip atsikrato šiukšlių. Todėl nutarta apmokestinti ir juridinius asmenis. Jie privalės sumokėti už minimalų (12 kartų per metus) konteinerių ištuštinimą. Jei konteinerių bus ištuštinama daugiau, tai ir už juos.

                      Pasak R. Parnarauskienės, plastiko ir stiklo atliekos nebus apmokestinamos.

3 Komentarai(ų)

  • Nesuprantu parašė:

    Tai gal gali kas nors paaiškinti, man ,kvailai bobai, kokiu pagrindu vėl ,kaip ir kiekvienais metais, brangsta šiukšlių išvežimas, kas įtakoja eilinį kartą brangimą, nes kuro kainos krito,bedarbystė išaugo ir auga, tai vadinasi, žmonės sutinka dirbti ir už mažesnį atlyginimą, kad tik turėtų darbo, o t.y. DU nereikia didinti, kame problema?Nes man jau atsibodo ta pati daina kiekvienais metais, skaičiuoja ir skaičiuoja, kažkokias nesąmones išvedinėja, ir mes, paprasti žmogeliai, turime mokėti nuolat didėjančius mokesčius.Taryba sėdi ,ko gero pati nelabai suvokia, ką ta Parnarauskienė kiekvienais metais formules ir naujus skaičiavimus išvedinėja.Man jau bloga nuo to raudono pastato, tarybos, kurie nedirba tam , kad mums rajono gyventojams būtų geriau, bet, kaip asilų kompanija, su viskuo sutinka. Geriausias pavyzdys, Kelmės vanduo, nesvarbu, kad tiekia nekokybišką vandenį,už tai gauna baudas, bet mūsų taryba leidžia jiems didinti abonentinį mokestį, gina juos, nors šitie ir nuodija mus. Kelmės rajono tarybai tai ne motais, nes puikiai išmano, kas mus geriau.

  • Atsakymas parašė:

    Na paaiškimimas labai paprastas…Reikia vietiniam ūkiui kiekvienais metais vis daugiau administracijos narių ir nelabai reikalingų/nekompetetingų darbuotojų išlaikymui.Geriau valytojų priimtų.Švaros bei tvarkos būtų daugiau.

  • Nuomonė parašė:

    Tokias nesąmoningas skaičiuotes už šiukšles sugalvoja Parnarauskienė pagal mero pavedimą, o valdantieji priešakyje su meru prabalsuoja, nes jų dauguma. Taip ir plaukia šiukšlių laivas. Nieko nuostabaus patys išsirinkot.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA