BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

                      Į redakciją paskambino Kelmės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ grupės „Žirniukai“ mama (pavardė redakcijai žinoma) ir pasipiktinusi papasakojo:

                      – Šiuo metu lopšelyje-darželyje dviejose grupėse vyksta remontas. Direktorė sugalvojo mūsų grupę iškelti į „Kražantės“ progimnazijos bendrabutį. Tačiau sklando kalbos, kad į atnaujintą grupę grįš ne mūsų vaikai, o vaikai, lankantys Montessori grupę. Jei nori naujos grupės, tai tegul tie vaikai ir keliasi į bendrabutį. Be to, kodėl į bendrabutį iškeliami maži vaikai (iškeliamos dvi grupės: „Meškiukai“ (2-3 metų amžiaus vaikai) ir „Žirniukai“ (4-5 metų amžiaus vaikai) – aut. pastaba)? Juk gali būti iškelti priešmokyklinukai, kurie galėtų pratintis prie mokyklos aplinkos. Vakar (rugpjūčio 20 d.) gavome pranešimą, kad šiuo klausimu lopšelyje-darželyje šiandien (rugpjūčio 21 d.) organizuojamas „Žirniukų“ grupę lankančių vaikų tėvų susirinkimas. Gerai, kad apie tai, jog mūsų vaikai iškeliami kitur nesužinojom rugsėjo 1-ąją.

                      Į susirinkimą atvykusius tėvus lopšelio-darželio direktorė D. Gedminienė supažindino su susidariusia situacija:

                      – Įstaigoje nuo balandžio mėnesio vyksta dviejų grupių remontas pagal ES projektą „Aikštelė“. Rangovai projektą turi įgyvendinti iki spalio 6 d. Tiesa, dar turi galimybę jį pratęsti du mėnesius, t.y. iki gruodžio 6 d. Pradžioje darbai vyko sparčiai ir sklandžiai. Galvojome, kad grupės bus suremontuotos iki rugsėjo 1 dienos. Tačiau birželis-liepa yra atostogų mėnesiai. Darbai pradėjo strigti, nes projektuotojai išėjo atostogų ir t.t. Tuomet mes pradėjome ieškoti išeities, kur dėti dviejų grupių vaikus. Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja I. Janušienė pasiūlė, kad dvi grupės būtų perkeltos į buvusio Kelmės „Kražantės“ progimnazijos bendrabučio antrąjį aukštą. Sąlygos vaikams tikrai būtų geros, nes jie turės patalpą žaidimams, patalpą miegui ir salę. Yra kitas variantas, bet jis daug prastesnis vaikams. Vaikai galėtų likti mūsų įstaigoje, bet jie turėtų tik vieną nedidelę patalpą. O jūsų vaikai judrūs, jų yra daug, net 23 ir tikrai jiems trūktų erdvės. Aš tikrai nenoriu nuskriausti jūsų vaikų, o žiūriu, kad vaikams būtų geriau.

                      Tėvai, išklausę direktorės, turėjo daug pastabų ir klausimų. Juos bėrė vienas per kitą.

                      Direktorė D. Gedminienė tėvams visų pirma pasiūlė apžiūrėti patalpas, kurias jų vaikai turėtų, jei būtų ugdomi lopšelio-darželio patalpose ir, jei būtų ugdomi bendrabučio patalpose.

                      Susirinkime dalyvavę tėvai po patalpų apžiūros sutiko, kad vis dėlto geresnės patalpos yra buvusiame Kelmės „Kražantės“ progimnazijos bendrabutyje.

                      Tačiau tėvams rūpėjo, kur jų vaikai žais lauke. Direktorė paaiškino, kad vaikai galės ateiti žaisti į savo aikštelę, esančią lopšelio-darželio teritorijoje. Tuomet tėvai baiminosi, ar bus saugu vaikams eiti net per dvi judrias gatves. Direktorė atsakė, kad ir anksčiau jų vaikai su auklėtojomis eidavo pasivaikščioti į miestą, taigi, kaip elgtis gatvėje tikrai žino.

                      Tėvus domino ir kaip vaikai bus maitinami. Jiems buvo paaiškinta, kad maistą termosuose parsiveš iš įstaigos auklėtojos padėjėja. Tačiau tėvams išreiškus nepasitenkinimą, kad jų vaikams likti vieniems su auklėtoja būtų nesaugu, direktorė pažadėjo, kad auklėtojos padėjėjos liks grupėse, o maistą atveš kitas žmogus.

                      Į tėvų klausimą, kodėl visada būtent jų grupės vaikai yra perkeliami iš grupės į grupę, direktorė D. Gedminienė atsakė, kad jų vaikai tikrai nėra mėtomi. Planuose, jei remontas būtų buvęs baigtas iki rugsėjo 1 dienos, tikrai buvo numatyta į naują grupę kelti Montessori grupės vaikus, tačiau dabar nuspręsta, kad į šią grupę po remonto grįš „Žirniukų“ grupę lankantys vaikai.

                      Be to, pasak direktorės, abiejų grupių vaikai tikrai gaus pilnavertį ugdymą. Pas juos ateis ir logopedė, ir muzikos mokytoja, ir anglų kalbos mokytoja.

                      Jei pradžioje susirinkimo jautėsi didelė įtampa, tėvų nepasitenkinimas, tai po susirinkimo daugelis tėvų nusiramino ir sutiko, kad sąlygos jų vaikų ugdymui tikrai bus geresnės bendrabutyje.

                      Visos šios konfliktinės situacijos nebūtų buvę, jei tėvai su susidariusia situacija būtų supažindinti iš anksto.

                      Po susirinkimo direktorė D. Gedminienė sakė, kad buvo suplanuota susirinkimą su tėvais daryti anksčiau, tačiau grupės auklėtojos patikino, kad tėvai supratingi ir konfliktų nebus. Susirinkimas buvo organizuotas tada, kai auklėtojų žodžiai nepasitvirtino ir pasigirdo kalbos, kad tėvai yra nepatenkinti susidariusia situacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA