BIČIULIS

„Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialas iš teisėsaugos institucijų vis dar laukia sprendimui dėl draudimo išmokos priimti būtinos informacijos. Draudimo bendrovė siekia kuo greičiau baigti šį procesą ir galės priimti reikiamus sprendimus per dvi savaites po to, kai gaus visus reikiamus dokumentus. „Gjensidige Baltic“ gali tik apgailestauti dėl nepatogumų, kuriuos visoms suinteresuotoms šalims sukėlė užsitęsęs gaisro aplinkybių tyrimas.

Beveik 5 mėnesius „Gjensidige Baltic“ iš Kelmės rajono apylinkės prokuratūros negauna ikiteisminio tyrimo medžiagos, nors ją pateikti įpareigojo Kelmės rajono apylinkės teismas.

„Nuo balandžio mėnesio siekiame, kad mums būtų leista tinkamai susipažinti su tyrimo medžiaga. Teisę gauti dokumentų dėl gaisro priežasčių ir aplinkybių kopijas gynėme Kelmės rajono apylinkės teisme, tačiau net po mums palankaus teismo sprendimo dokumentai draudimo bendrovei nebuvo pateikti. Stebimės, kad tyrimo medžiaga  nebuvo mums pateikta net ir po to, kai dalis tyrimo išvadų buvo paskelbta žiniasklaidai“,– teigia Egidijus Velička, „Gjensidige Baltic“ žalos sureguliavimo departamento direktorius.

Remiantis LR Draudimo įstatymu, draudikas privalo ištirti aplinkybes, būtinas draudžiamojo įvykio faktui, pasekmėms ir draudimo išmokos dydžiui nustatyti ir neturi teisės išmokėti draudimo išmokos ar atsisakyti ją išmokėti, neįsitikinęs, kad draudžiamasis įvykis buvo. Kelmės rajono apylinkės teismas liepos 25 dieną nusprendė, kad ikiteisminio tyrimo medžiaga “Gjensidige Baltic” turi būti pateikta susipažinimui, siekiant nustatyti, kokių konkrečių dokumentų kopijų reikės draudimo bendrovei.

Po šio teismo sprendimo prokuratūra leido peržiūrėti dokumentus bendrovę atstovaujančiam advokatui, tačiau įspėjo jį dėl baudžiamosios atsakomybės už tyrimo duomenų perdavimą net savo klientui. Be to, atsisakė „Gjensidige Baltic“ pateikti reikiamų dokumentų kopijas.

Rugpjūčio 21 dieną „Gjensidige Baltic“ Kelmės apylinkės teismui antrą kartą apskundė Kelmės rajono apylinkės prokuratūros veiksmus, kuriais sudaromos kliūtys susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga.

Apie susidariusią padėtį dėl gaisro aplinkybių ir priežasčių tyrimo išvadų gavimo nuo pat pavasario yra nuolat informuojama Kelmės rajono savivaldybė, jos meras, VšĮ Tytuvėnų piligrimų centro įgaliotasis atstovas, Bažnyčios atstovai ir Kultūros paveldo departamentas.

„Bičiulio“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA