BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Kadangi rajono taryboje yra du Petrai – Beresnevičius ir Račkauskas, tai kolegos politikai pirmąjį vadina Petru Didžiuoju, antrąjį – Petru Pirmuoju.

Kai paklausiau Petro Didžiojo, ar tikrai tikisi pergalės Seimo rinkimuose, nes dėl mandato kovos Kelmės vienmandatėje rinkimų apygardoje, atsakė, kad greičiausia teks atstovauti rajoną Tautos atstovybėje.

– Kitos išeities nėra. Juk matai, kokia politinė situacija susidarė Lietuvoje. Kito varianto nematau,– užtikrintai kalbėjo „paksistų“ rajono lyderis P. Beresnevičius.

Nenustebau dėl politiko optimizmo. Juk ir jo partijos programa optimistinė. „Tvarkiečiai“ tautai žada sukurti kokybiškai naują Trečiąją Respuubliką su stipriomis prezidento galiomis, Valstybės Tribunolu, ketvirtadaliu mažesniu valdininkų būriu, perpus mažesniu seimūnų būriu, netaikys senaties termino ekonominiams nusikaltimams, prie savivaldybių steigs Piliečių skundų nagrinėjimo komisijas ir, žinoma, garantuos žmogaus orumo nežeminantį atlyginimą.

Tačiau „aukso kalnus“ žada ir kiti pretendentai. Todėl Petras Didysis nutarė: sėkmei reikia didesnių garantijų. Viena jų – artimųjų parama. Gal P. Beresnevičius suabejojo, kad, kol Marijos žemėje dar nėra nei tvarkos, nei teisingumo, dar konkurentų komandos ims ir suklastos rinkimų rezultatus? Juk 2008–ųjų Seimo rinkimus, jis prapylė. O štai pernykščiuose savivaldos rinkimuose, kai rajono rinkimų komisijai vadovavo sesuo Adelė Jaugelienė, „paksistų“ sąrašo vedlys atsidūrė rajono „parlamente“. Tad ir Seimo rinkimuose nutarė laikytis tokios, tik tobulesnės taktikos. Jau minėtoji sesutė Adelė, „tvarkdarių“ atstovė, yra Kelmės vienmandatės rinkimų apygardos komisijos narė, žmona Daiva dirba Kalno, o sūnus Almantas – Pagryžuvio rinkimų apylinkėse. Bet ar toks „apsistatymas“ artimaisiais nesikerta su įstatymais?

– Skambinau Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkui Vaigauskui. Jis sakė, kad tokio draudimo įstatyme nėra,– „Bičiuliui“ sakė Kelmės rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Ona Kalpokienė. – Bet pirmininkas pridūrė, kad dar yra ir politiko sąžinė. Pirmininkas nurodė, kad, jei bus sprendžiamas klausimas, susijęs su Beresnevičiumi, žmona, sesuo ir sūnus turi nusišalinti. Vienas svarbiausias apylinkių komisijų darbas – balsų skaičiavimas. Tai lies ir Beresnevičių. Vadinasi, jo artimieji balsų skaičiuoti negalės. O tokių atvejų bus daug. Tai kokia tuomet nauda iš kandidato artimųjų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA