BIČIULIS

Dizaino namų kūrimo idėją Šiauliuose padiktavo nuojauta

                      Jau aštuntus savo gyvavimo metus skaičiuojantys šiaulietės Irminos Savickienės „wãpsva LT“ dizaino namai nenustojo dūgzti ir per karantiną. Čia plėtojamos įvairios veiklos: pardavinėjami lietuvių kūrėjų darbai, aksesuarai, teikiamos interjero paslaugos, rengiami mokymai ir dirbtuvės, pristatomos kolekcijos. „Jei moki išnaudoti šiuolaikines technologijas, visai nesvarbu, kur esi įsikūręs ir kokie suvaržymai aplink“, tvirtina kūrėja.

Iki šiol daugybę iniciatyvų ir veiklų I. Savickienė įgyvendindavo intuityviai ir su „ugnele“. (Asmeninio albumo nuotrauka).

Kokia wãpsva LT“ atsiradimo istorija?

                      Juos įkurti sugalvojau spontaniškai, duris atvėriau vos per mėnesį nuo sumanymo gimimo momento. Tiesiog pajutau, kad Šiauliams reikia tokios erdvės. Pagal specialybę esu interjero dizainerė. Kurdama žmonėms interjerus, vis susidurdavau su problema, kad Šiauliuose man trūkdavo interjerams reikalingų prekių ar detalių, tekdavo jų ieškoti vykti į Vilnių, Kauną ar užsisakyti iš užsienio. Pirmiausia norėjau, kad mano dizaino namuose būtų vien lietuvių kūrėjų darbai, tačiau labai greitai supratau, kad šalyje jų nėra tiek daug, tad asortimentas bus labai nedidelis ir siaurokas. Dar vėliau nusprendžiau neapsiriboti vien interjero detalėmis, taip dizaino namuose atsirado ir aksesuarų, drabužių linijų. Net pačios patalpų erdvės (dvi salės), atrodo, padiktavo tokį logišką asortimento paskirstymą. Beje, turiu pastebėti kad drabužiai ir aksesuarai – paklausesni. Bet juk logiška: puošiamės ir savo garderobą atnaujiname gerokai dažniau nei namų interjerą.

Kokiais darbais ir projektais labiausiai didžiuojatės?

                      Labiausiai mane džiugina, o kartu ir motyvuoja tai, kad esame ne vien vieta, kur žmonės ateina tiesiog įsigyti reikalingo ar labai patikusio daikto. Organizuojame kūrybines dirbtuves, pristatome kolekcijas, mados, dizaino naujienas, nemažai edukacinių projektų, be to, esame naujų, save dar tik bandančių atrasti kūrėjų tramplinas. Kasmet rugsėjį Šiauliuose vyksta miesto šventė „Šiaulių dienos“, kurių metu startuoja finalinis „wãpsva StartUp“ renginys. Visą rugpjūtį el. paštu labas@wapsva.lt kviečiame registruotis kuriantį jaunimą: mados dizainerius, menininkus, studentus ar entuziastus, kurie nori pristatyti savo idėjas mūsų dizaino namuose. Galimas pats įvairiausias formatas: kolekcijų pristatymas, kūrinių eksponavimas galerijoje, susitikimai ir pažintys su autoriais. Renginys nemokamas. Tai puikus būdas pranešti Lietuvai apie save, savo veiklą, sutikti bendraminčių, o gal ir pastūmėti idėją realybės link. Nepaprastai įkvepia ir tai, kad mūsų lankytojas – ne tik Šiaulių ir jo apylinkių gyventojas, sulaukiame pirkėjų ir iš sostinės, kitų Lietuvos miestų, netgi užsienio.

Koks jūsų lankytojas, kuo jis labiausiai domisi?

                      Įvairaus amžiaus, išsilavinęs, ieškantis išskirtinumo. Mūsų lankytojas neabejingas ekologijai, jam rūpi mados ir dizaino tvarumo idėjos. Jis taip pat labai vertina lietuvių kūrėjų darbus, pirmenybę teikia būtent jiems.

Ar nesunku tokią veiklą plėtoti ne sostinėje?

                      Nesvarbu, kad fiziškai įsikūrę esame Šiauliuose, o ne šalies sostinėje ar kitame didmiestyje – XXI amžiaus technologinės galimybės žmogų leidžia pasiekti bet kur. Nuo pat įsikūrimo daug dėmesio skyrėme ir elektroninei prekybai, tad mus jau kurį laiką puikiai pažįsta ne tik Lietuva, bet ir Europa, Australija, Jungtinės Amerikos Valstijos. Tokia prekyba (ja per karantiną ir tegalėjome pasikliauti) per pastaruosius metus ypač išpopuliarėjo.

                      Kokios jūsų ateities kūrybinės ambicijos?

                      Karantinas išmokė mane gyventi be jokių ypač didelių ateities planų. Kaip niekada aiškiai supratau, jog reikia gyventi šia diena ir išnaudoti kiekvieną akimirką. Šiaip esu gana spontaniškas žmogus, tad to netrūksta ir mano darbe. Daugybę iniciatyvų, veiklų „wãpsva LT“ iki šiol su kolektyvu įgyvendindavau intuityviai ir su „ugnele“. Manau, tai tęsis ir ateityje.

                      Jei kalbėtume apie šį pavasarį, vasarą, labai tikiuosi, kad Šiauliuose įvyks tradicinė „Dizaino savaitė“. Taip pat viliuosi, kad galėsime sėkmingai atgaivinti iki pandemijos labai populiarius projektus, pavyzdžiui, vėl vyks didelio susidomėjimo sulaukę „wãpsva LT“ mėnesio veido rinkimai, rengiamos mados fotosesijos, „wãpsva kalba“ susitikimai ir pokalbiai su žinomais Lietuvos dizaineriais, produktų gamintojais, nuomonių formuotojais. Su jaunaisiais Lietuvos menininkais vykdysime socialinius projektus.

Projektą „Aktuali kultūra“ įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo finansuojamo veiksmų programos 12 prioriteto „Techninė parama, skirta informuoti apie veiksmų programą ir jai vertinti“ ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Daugiau informacijos: www.esinvesticijos.lt ir www.lrkm.lt.

PASITIKRINK ŽINIAS

  1. Vytauto Klovos opera.
  2. Spektaklis, jungiantis muziką ir šokį, o taip pat scenografiją ir pantomimą.
  3. Literatūros kūrinys, kurio struktūros pagrindas yra personažų poelgiais ir kalbomis vaizduojamas veiksmas.
  4. Šv. Kristoforo kamerinio orkestro įkūrėjo ir garbės dirigento pavardė.
  5. Judamo filmuoto vaizdo ir garso sinteze grindžiama meno šaka.

 

 

 

 

 

 

 

Atsakymai:

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *