BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

                      „Bičiulio“ redakciją pasiekė žinia, kad meras V. Andrulis, nuo gegužės 21 d. nušalintas nuo mero ir tarybos nario pareigų, toliau sėkmingai atstovauja valdžios sektoriui Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės (VVG) valdyboje. Po valdybos nuotolinio posėdžio, įvykusio vasario 26 d., Kelmės krašto partnerystės VVG pasidalino ekrano nuortrauka savo facebook`e.

                      Kaip nurodoma Kelmės krašto partnerystės VVG interneto svetainėje, VVG nariai yra iš pilietinės visuomenės (45 nariai), verslo (19 narių) ir vietos valdžios (8 nariai) sektorių. Svetainėje nurodoma, kad V. Andrulis atstovauja Kelmės rajono savivaldybei. Iš šių trijų sektorių narių yra renkama VVG valdyba. Pasirodo ir VVG valdyboje valdžios sektorių atstovauti išrinktas meras V. Andrulis.

                      Kelmės krašto partnerystės VVG pirmininkė N. Želvienė paklausta, kodėl nuo mero pareigų nušalintas V. Andrulis ir toliau sėkmingai atstovauja valdžiai, atsakė, kad kartu su VVG valdybos pirmininku I. Petkevičiumi aiškinosi šią susidariusią situaciją. Pasak N. Želvienės, I. Petkevičius kreipėsi į Savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vedėją A. Kasparavičių, kuris paaiškinęs, kad kol nėra teismo sprendimo, meras V. Andrulis gali atstovauti valdžios sektoriui. Be to, pati pirmininkė N. Želvienė skambino į Nacionalinę mokėjimo agentūrą prie Žemės ūkio ministerijos, kur jai taip pat patvirtino, kad meras V. Andrulis gali atstovauti valdžios sektoriui, kol nėra teismo sprendimo.

                      Kelmės krašto partnerystės VVG valdybos pirmininkas I. Petkevičius, paprašytas pakomentuoti susidariusią situaciją, atsakė, kad nemato jokios problemos. Jei meras V. Andrulis nedalyvautų posėdžiuose, sprendimų priėmimui valdybos narių kvorumo užtektų. Patikinus, kad jei meras V. Andrulis posėdžiuose nedalyvautų, tai ir problemos nebūtų, I. Petkevičius atsakė, kad buvo kalbėta apie šią situaciją su vicemeru, laikinai einančiu mero pareigas E. Ūksu, kuris atsakęs kad reikia laukti teismo sprendimo.

                      Paprašytas šią situaciją pakomentuoti vicemeras, laikinai einantis mero pareigas E. Ūksas nustebo ir atsakė, kad pirmą kartą apie tai girdi. Pasak jo, Kelmės krašto partnerystės VVG pirmininkė N. Želvienė turėjo inicijuoti mero V. Andrulio pakeitimą kitu valdžios sektoriaus nariu. Su tuo nesutiko VVG pirmininkė N. Želvienė. Ji sakė, kad rajono tarybos reikalas deleguoti savo kandidatus į Kelmės krašto partnerystės VVG.

                      Savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vedėjas A. Kasparavičius tvirtino, kad nepamena, ar į jį kreipėsi I. Petkevičius ir paklausė, kodėl meras V. Andrulis negali būti VVG ir VVG valdybos nariu, jis gi nušalintas tik nuo mero ir tarybos nario pareigų. Paaiškinus, kad nušalintas meras V. Andrulis atstovauja valdžios sektoruių, atsakė, kad reikės aiškintis susidariusią situaciją.

                      Iš pokalbių su aukščiau minėtais asmenimis susidaro įspūdis, kad lyg visi žino apie susidariusią situaciją bei tuo pačiu metu lyg nieko nežino ir nesiima jokių darbų, tik pirštu vienas kitą baksnoja.

                      O buvo puiki proga pakeisti valdžios atstovą, nes 2020 metų liepos 9 d. vyko visuotinis VVG narių susirinkimas. Deja. Nušalintas meras V. Andrulis ne tik liko valdybos narys, bet buvo išrinktas… valdybos pirmininko pavaduotoju. Už jį balsavo 11 valdybos narių iš 12, pats meras V. Andrulis nebalsavo.

                      Iš Kelmės krašto partnerystės VVG protokolų, kurie skelbiami interneto svetainėje, aišku, kad nušalintas meras V. Andrulis dalyvavo 2020 m. liepos 9 d., rugpjūčio 30 d., lapkričio 6 d. ir šių metų vasario 26 d. valdybos posėdžiuose. Kam jis atstovavo?

                      O Kelmės rajono savivaldybės tarybai bei Kelmės krašto partnerystės VVG lieka palinkėti išsiaiškinti, kas turėjo inicijuoti nušalinto mero V. Andrulio pakeitimą kitu valdžios atstovu bei kuo greičiau tai atlikti.

                      Matyt, tik Kelmėje gali vykti tokie dalykai, kai žmogus, nušalintas nuo mero pareigų, gali atstovauti valdžiai.

3 Komentarai(ų)

  • Beinitas parašė:

    Kažkokia nesamone…

  • Įdomu parašė:

    Gal Meras vadovavo ne tik rajono tarybai, bet ir, tarkim, reguliavo „piniginį eismą“ VVG, todėl aiškiai matosi, kad abiem pusėms yra toks brangus ir nepakeičiamas, nežinai ką naujai deleguos, gal bus ne taip palenkiamas, nes VVG vyksta pinigų dalybos, ten ir numatomi laimingieji.

  • Pritariu parašė:

    Pritariu Jūsų komentarui, juk praeitais metais laikraščiai rašė,kad VVG valdybos nariai išsidalino vos ne šimtatūkstantines pinigų sumas, reikėtų ir ten pasiųsti SST, tą pinigų „lopšį“ patikrinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *