BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Praėjusį savaitgalį Seimo valdančioje daugumoje esantys liberalcentristai Plateliuose organizavo tradicinį partiečių ir jų šeimų sąskrydį. Jame politikai ne tik pramogavo, bet sprendė klausimus, susijusius su artėjančiais rinkimais, patvirtino kandidatų į parlamentą daugiamandatėje apygardoje sąrašą.

Priminsime, kad Liberalų ir centro sąjunga Kelmės vienmandatėje rinkimų apygardoje kels šios politinės organizacijos rajono lyderį, savivaldybės vicemerą Kęstutį Bilių. Tai bus trečiasis šio politiko bandymas patekti į Seimą.

Be to, daugiamandatės apygardos liberalcentristų rinkimų sąraše K. Bilius įrašytas 21–uoju numeriu. Aukščiau jo yra sąrašo vedlys, šios sąjungos lyderis, Seimo vicepirmininkas Algis Čaplikas, buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, Seimo ekspirmininkas Arūnas Valinskas, kiti parlamentarai, ministerijų vadovai. Vieta aukščiau už K. Bilių yra technologijų mokytojas, o dabar Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorius Rimantas Remeika. Įdomu, kad žemiau, t.y. 23–iuoju įrašytas nevienareikšmiškai vertinamas dainininkas Antanas Nedzinskas, dirbantis šios kadencijos Seime. Už mūsų vicemerą žemiau įrašyta ir kita seimūnė Arūnė Stirblytė, Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Klemensas Rimšelis. Sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė, buvęs kultūros ministras Jonas Jučas, Šiaulių universiteto rektoriumi dirbęs Vincas Laurutis, Švenčionių rajono eksmeras ir buvęs Seimo narys Kęstutis Trapikas bei kiti žinomi politikai.

Liberalcentristų sąraše yra ir dar du mūsų rajono atstovai: savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto pirmininkė Danutė Ivanauskienė įrašyta 87–ąja, o kitas savivaldybės politikas Žydrūnas Grencevičius – 123-iuoju.

„Bičiuliui“ K. Bilius sakė, kad po Liberalų ir centro sąjungos tarybos narių reitingavimo, jis sąraše užėmė 10–ąją vietą. Tačiau taryba suteikė teisę partijos vadovybei bei valdybai tikslinti sąrašą ir tuomet Kęstutis atsidūrė trečio dešimtuko pradžioje.

– Partijos vadovai atsiprašė, paaiškino savo sprendimą. Jis buvo motyvuotas, o aš pretenzijų neturiu,– teigė liberalcentristų rajono lyderis.

Kiek anksčiau daugiamandatės apygardos sąrašą paskelbė partija „Tvarka ir teisingumas“. Tvarkiečių rajono lyderis, savivaldybės tarybos narys Petras Beresnevičius (jis kandidatuos ir Kelmės vienmandatėje apygardoje) įrašytas 79–uoju, o savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Vincas Metrikis – 124–uoju.

Dabartinis mūsų Seimo narys Kęstutis Masiulis, atstovaujantis Tėvynės sąjungai–Lietuvos krikščionims demokratams, po reitingavimo, kuriame dalyvavo visi šios partijos nariai, buvo įrašytas šeštuoju. Tačiau po įvairių koregavimų atsidūrė dešimtoje vietoje. „Bičiuliui“ K. Masiulis sakė, jog tikisi po rinkėjų reitingavimo pakilti aukščiau. Jau rašėme, kad rajono konservatorių–krikdemų lyderis Egidijus Ūksas atsisako vietos partiniame sąraše.

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (VŽS) Kelmės vienmandatėje rinkimų apygardoje kandidatu kels kelmiškį verslininką, rajono tarybos narį Izidorių Šimkų. Jis, taip pat VŽS rajono skyriaus pirmininkas Juozas Rimkus, rajono tarybos nariai Albertas Brazas ir Gipoldas Karklelis yra sąjungos sąraše Seimo rinkimų daugiamandatėje apygardoje. Tiesa, VŽS kol kas viešai paskelbė tik abėcėlinį sąrašą.

Tik tokį sąrašą kol kas paskelbė ir Liberalų sąjūdis. Jame du kelmiškiai: rajono liberalsąjūdininkų lyderis, savivaldybės tarybos narys, verslininkas Petras Račkauskas bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Algis Krutkevičius, kuris liberalsąjūdininkus atstovaus ir Kelmės vienmandatėje apygardoje.

Šį šeštadienį paaiškės ir oficialus socialdemokratų sąrašas. Kelmės rajono tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Alma Monkauskaitė, kandidatuojanti mūsų rajono vienmandatėje apygardoje, daugiamandatėje yra 52–oji. Pastarojoje 100–uoju įrašytas buvęs meras Kostas Arvasevičius. Tačiau abu politikai gali pakilti vieta aukščiau, kadangi penktuoju įrašytas Nepriklausomybės akto signataras Česlovas Juršėnas abejoja ar dalyvaus rinkimuose.

Darbo partija paskelbė tik daugiamandatės apygardos sąrašo pirmąjį dvidešimtuką, kuriame pirmuoju įrašytas darbiečių lyderis Viktoras Uspaskich. Dvidešimtuke mūsų rajono atstovų nėra. Priminsime, kad šią partiją Kelmės vienmandatėje rinkimų apygardoje antrą kartą atstovaus rajono darbiečių vadas, savivaldybės tarybos narys Borisas Markulis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA