BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Nors iki tiesioginių savivaldybių merų rinkimų kampanijos pradžios liko vos pusmetis, o rinkimai vyks kitų metų žiemos ir pavasario sandūroje, rajone didesnė dalis veikiančių partijų atsargiai kalba apie būsimus kandidatus. Pastebėsime, kad prieš 2015 m. tiesioginius merų rinkimus tokiu metu buvo aiškūs beveik visi kandidatai.

Kol kas oficialiai savo kandidatus patvirtino tik Socialdemokratų partija ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Kairieji kandidatu į mūsų rajono merus kels dabartinį savivaldybės vadovą Vaclovą Andrulį. Priminsime, kad jis yra ir Socialdemokratų partijos rajono skyriaus pirmininkas. V. Andrulis meru dirba nuo 2012 m. birželio mėnesio.

Ir rajono konservatoriai-krikdemai kandidatu į savivaldybės vadovus, kaip ir 2015 m., kels savo lyderį, dabartinį rajono tarybos narį, Kelmės J. Graičiūno gimnazijos istorijos vyr. mokytoją Egidijų Ūksą.

2015 m. partija „Tvarka ir teisingumas“ kandidatu į Kelmės rajono merus iškėlė tuometinį savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Vincą Metrikį. Pastarasis, dabar turintis rajono tarybos nario mandatą ir dirbantis Vilniuje, mums sakė, jog sutiktų dar kartą dalyvauti mero rinkimuose, tačiau, V. Metrikio teigimu, tokį norą gali pareikšti ir buvęs „tvarkiečių“ rajono lyderis Petras Beresnevičius. Pastarasis mums sakė:

– Visiems aišku, kad rajonui reikia naujo mero. Aš neprieštaraučiau, kad į merus kandidatuotų V. Metrikis, jis geras žmogus. Bet Vincas dabar daugiau laiko praleidžia toli nuo Kelmės. Ar jam bus ne per sunku?

– Jei būčiau išrinktas meru, atsisakyčiau darbo Vilniuje ir vadovaučiau savivaldybei. Žinoma, ir Kelmėje nuolat gyvenčiau,– patikslino V. Metrikis.

Darbo partijos rajono skyriaus laikinoji pirmininkė, Kukečių seniūnijoje ūkininkaujanti Irena Budrienė kalbėjo:

– Aš turiu daug rūpesčių ir darbų ūkyje. Žadu atsisakyti vadovavimo partijos skyriui. Mes apsitarėme, kad geriausia būtų, jei skyriaus pirmininku ir kandidatu į merus būtų vyras. Su kuo tik kalbėjau, visų nuomonės beveik sutampa – realiausias kandidatas vadovauti skyriui ir dalyvauti mero rinkimuose – kelmiškis verslininkas Algirdas Sakalauskas.

Priminsime, kad ir A. Sakalauskas 2015 metais dalyvavo rinkimuose į mero postą.

Pats A. Sakalauskas neatmetė tokios galimybės, bet teigė, kad reikia palaukti oficialių sprendimų.

O Valstiečių ir žaliųjų sąjunga kels naują kandidatą, kadangi 2015 m. šią politinę organizaciją rinkimuose į mero postą atstovavęs Juozas Rimkus dabar dirba Seime. „Valstiečių“ rajono skyriaus lyderis ir savivaldybės tarybos Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Vytautas Barkauskas pripažino, kad jis yra realus pretendentas kandidatuoti į merus. Šaltinių Valstiečių ir žaliųjų sąjungoje teigimu, kandidatu į merus gali būti ir J. Rimkaus favoritu įvardijamas neseniai rajono tarybos nariu tapęs bei pretendavęs į jos vicemero postą Rolandas Venckus. Priminsime, jis mero pavaduotoju nebuvo paskirtas.

– Tai Alberto Brazo (buvusio „valstiečių“ frakcijos nario, dabar vicemero – aut. pastaba) teiginiai. Į merus nepretenduoju, o kandidatu, matyt, bus mūsų pirmininkas V. Barkauskas,– mums sakė R. Venckus.

Pastebėsime, kad A. Brazas jau nebėra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, ir ne iš jo sužinojome apie R. Venckaus galimą kandidatavimą.

Pas mus veikia ir Centro partijos rajono skyrius. Ši partija 2015 metų mero rinkimuose savo kandidato neturėjo. Šios politinės organizacijos lyderis, Seimo narys, žadantis kandidatuoti į Lietuvos prezidentus Naglis Puteikis „Bičiuliui“ sakė:

– Oficialaus kandidato į Kelmės rajono merus dar nepaskelbėme, bet realiausias kandidatas yra skyriaus pirmininkas Antanas Butkus.

Priminsime, kad šis užventiškis 2016 metais kandidatavo į Seimą Kelmės-Šiaulių vienmandatėje apygardoje.

2015 m. Liberalų sąjūdžio kandidatu į rajono merus buvo tuometinis savivaldybės vicemeras, o dabar jos tarybos narys, neseniai susikūrusios Mišrios frakcijos seniūnas Kęstutis Bilius. Tačiau tuomet po mero rinkimų, kuriuose K. Bilius liko trečias, jo ir liberalsąjūdininkų keliai išsiskyrė. Šis politikas vėl grįžo į Artūro Zuoko vadovaujamą Lietuvos laisvės (liberalų) sąjungą ir yra jos rajono lyderis.

Bilius, paklaustas, ar dar kartą dalyvaus mero rinkimuose, atsakė, jog iki rudens diskusijų apie šios politinės organizacijos kandidatą į rajono vadovo postą nebus. K. Bilius teigė, kad dar ir Vilnius kandidato neturi. Be to, Laisvės sąjunga šio proceso neskubina, nes A. Zuokas pasiūlė liberalsąjūdininkams vėl atkurti Liberalų sąjungą. Dalis Liberalų sąjūdžio narių šiai idėjai jau pritaria.

Liberalų sąjūdžio Kelmės skyriaus pirmininkas, rajono tarybos narys Petras Račkauskas sakė, kad diskusijų pas mus dėl liberalsąjūdininkų likimo nebuvo. Jis teigė, jog su bendrapartiečiais dar nebuvo rimtų kalbų apie jų kandidatą į merus. Galbūt apie tai bus kalbama šiandien vykstančiame rajono liberalsąjūdininkų sąskrydyje.

Jau rašėme, kad rajone susikūrė Žaliųjų partijos skyrius. Kol kas ši partija kandidatūros į merus dar neaptarė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA