BIČIULIS

Laura MAMONOVIENĖ
Eilinė

                      Kiekvienas žmogus renkasi savo kelią. Vieni iškeliauja iš Tėvynės ir padeda gyvenimo pamatus svetur, kiti renkasi kario savanorio tarnybą, kuri suteikia įgūdžių, ryžto, naujų žinių, yra alternatyva derinant civilinį gyvenimą su tarnyba. Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 605 kuopa, esanti Kelmėje, garsėja savo didėjančiomis karių savanorių gretomis, kurių amžius – nuo 18 iki 60 metų. Kariai savo civilinį gyvenimą derina su tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgose (toliau KASP).

                      Vienas jų – Kelmėje gyvenantis Robertas Jokubauskas, KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 605 kuopos karys, po 26 metų pertraukos vėl dėvi kario uniformą ir atsakingai atlieka jam pavestas užduotis. Karys laisvalaikiu turi išskirtinį hobį – kuria naujus daiktus iš antrinių žaliavų. Robertas mielai dalinasi savo patirtimi tarnaujant Tėvynei ir kuriant išskirtinius eksponatus.

                      Trumpai apie KASP Prisikėlimo apygardos 605 Pėstininkų kuopos karį. Vyresnysis eilinis R. Jokubauskas 1994-1995 metais atliko privalomą karo tarnybą Tauragės 3-ojo Dragūnų pulko „Geležinis vilkas“ Motorizuotame pėstininkų batalione. Po priesaikos praėjus 6 mėnesiams, tapo 1 kuopos 1 būrio 1 skyriaus skyrininku, ir tai rodo, kad R. Jokubauskas žiūri į tarnybą rimtai ir atsakingai. „1994 m. Išvykau iš gimtosios Kelmės į privalomą karo tarnybą, buvau ką tik baigęs Profesinę mokyklą Kelmėje, ten įgijau staliaus profesiją. Tarnyba kariuomenėje tuo metu buvo didelė patirtis ir kartu iššūkis, nes aprūpinimas tais laikais buvo teikiamas mažesnis, jautėsi ir batų trūkumas, ir visos ekipuotės bei ginkluotės, bet įgyta patirtis išugdė didžiulę pagarbą uniformai, ir Lietuvos kariuomenei“,– pasakoja R. Jokubauskas.

                      Praėjo daugiau nei dvidešimt metų ir Robertas grįžo tarnauti į Lietuvos kariuomenę – prisijungė prie KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės Kelmėje esančios 605 Pėstininkų kuopos. Karys KASP sudėtyje kartu su bendraminčiais gali sėkmingai atnaujinti privalomoje karo tarnyboje įgytus įgūdžius ir išmokti daug modernios Lietuvos kariuomenės naujovių. „O jausmas vėl dėvėti Lietuvos kariuomenės uniformą yra neapsakomai geras, ir man tai didžiulė garbė“,– sako Robertas. Taip pat karys džiaugiasi šiuolaikine modernizuota kariuomene. „KASP karius puikiai aprūpina visa reikiama ekipuote ir apranga, suteikia socialines garantijas ir galimybę derinti civilinį darbą su tarnyba“,– džiaugiasi vyr. eil. Robertas Jokubauskas.

                      Karys šiuo metu dirba Kelmės mieste esančioje baldų įmonėje, kurioje atlieka baldininko darbą, ir tai netrukdo derinti tiesioginio darbo su tarnyba KASP. Robertas Jokubauskas tarnauja Tėvynei, dirba civilinį darbą bei puošia Kelmės 605 kuopa savo rankdarbiais iš antrinių žaliavų.

                      Karys savo darbams renkasi įvairias medžiagas: vinilines plokšteles, gumines padangas ir medieną. Vienas kario savanorio darbų – sieninis laikrodis, pagamintas iš vinilinės plokštelės bei medžio plokštės. Jis jį pagamino 605 kuopai, kurioje šiuo metu tarnauja. Vieni įdomesnių eksponatų – iš panaudotų padangų pagamintas motociklas ir medinė koplytėlė – darbai, kurie reikalauja nemažai laiko ir pastangų. „Visi pomėgiai atsirado nuo vaikystės, mokykloje darbų pamokos buvo mėgstamiausios, taip pat įgijau staliaus profesiją ir, pradėjęs ieškoti naujovių bei eksperimentuoti su dirbiniais ir medžiagomis, gaminu įvairaus pobūdžio dirbinius, renkuosi vinilines plokšteles, medžio fanerą, dėvėtas automobilio padangas ir medieną. Visa tai, ką darau, džiugina ne tik mane, bet ir aplinkinius žmones“,– kalbėjo R. Jokubauskas pasakodamas apie savo hobį.

                      Savo kilniu pavyzdžiu, pavyzdinga tarnyba ir gražiais darbais karys parodo, kad išlaikė patriotiškumą praėjus ne vienam dešimtmečiui po to, kai, būdamas privalomosios karo tarnybos karys prisiekė savo šaliai.

Asmeninio R. Jokubausko archyvo nuotraukos

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA