BIČIULIS

Toma ANDRULYTĖ

Artėjant žiemai žmonės suskumba rūpintis likimo valiai paliktais gyvūnais. Deja, ši problema nėra tik sezoninė – beglobių šunų ir kačių mieste pilna visus metus. Tam, kad situacija keistųsi, gruodžio 7 d. įsikūrė Kelmės gyvūnų mylėtojų asociacija. Jos pirmininke tapo Lietuvos žaliųjų partijos narė Lina Samulytė.

Asociacijos tikslas – skatinti savanorišką veiklą, organizuoti naminių gyvūnų globą, jų šėrimą, priežiūrą, suteikti trumpalaikę prieglaudą ir užsiimti dresavimu bei kitomis veiklomis.

Pirmininkės teigimu, asociacijos įsikūrimą paskatino beglobių gyvūnų, konkrečiai kačių, problema. Katės slankioja daugiabučių kiemuose, šaltuoju metų laiku lenda į šildymo vamzdžius. Kai kurie žmonės gyvūnais pasirūpindavo, duodavo jiems maisto. Kuomet gyventojai pastebėjo, jog katės dingsta, kilo įtarimas – jos greičiausiai naikinamos. Tokia liūdna istorija tapo pamatu būsimai asociacijai.

Facebook‘e buvo sukurta gyvūnų mylėtojų grupė. Ten visada vyko daug diskusijų, ką daryti su beglobiais gyvūnais, tačiau niekas nenorėjo prisiimti atsakomybės. Trumpam palikau grupę, o kai po dviejų savaičių vėl prisijungiau, ten vėl vyko ta pati diskusija. Niekas nenorėjo imtis veiksmų, todėl nutariau įkurti asociaciją“,– pasakoja L. Samulytė. Prie jos prisijungė Vilma Ziutelė, Reda Balsienė, Roma Šimaitis ir kiti aktyvūs savanoriai. Šiuo metu asociaciją sudaro 20 žmonių.

Gruodžio 10 d. L. Samulytė vyko pas notarą pasirašyti dokumentų dėl laikinos sodybos beglobiams gyvūnams. Sodyba bus Naudvario kaime, ją pati Lina įsigis už savo lėšas. Tikimasi, kad prieglauda bus laikina, o jei reikės, gyvūnų globos funkciją atliks ir ilgiau. Iki tol beglobiais gyvūnais rūpinosi UAB „Kelmės vietinis ūkis“. Dabar, pastebėjus keturkojį benamį, bus galima iškart pranešti Kelmės gyvūnų mylėtojų asociacijai.

Lina Samulytė ir asociacijos narys Romas Šimaitis patikino, kad organizacija lauks gyventojų paramos. Tam bus atidaryta banko sąskaita. Taip pat asociacija pretenduos į paramas panašioms nevyriausybinėms organizacijoms. L. Samulytė ir R. Šimaitis pabrėžė, kad reikės ne tik finansinės paramos, bet ir savanorių rankų. Prieglauda lauks žmonių, galinčių neatlygintai padėti prižiūrėti gyvūnus.

„Asociacija bus atskaitinga tiek prieš gyvūnus, tiek prieš žmones. Įsipareigojame veiklą vykdyti pagal visus gerovės reikalavimus. Tikimės žmonių pagalbos tiek su darbais, tiek aukojant po kelis eurus“,– pridėjo R. Šimaitis.

Iki asociacijos įsikūrimo aktyviausi savanoriai pasirūpino šėryklomis. Gruodžio 9 d. A. Mackevičiaus ir Raseinių gatvėse pastatyta dar šėryklų. Jas padarė Ričardas Kančelkis iš „Medžio rankų“ ir Kelmės profesinio rengimo centras kartu su mokytoju Ignu Bernotu. Pastatyti šėryklas padėjo Kelmės seniūnija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA