BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Kražių seniūnijos Pakalniškių kaime prieš šimtą metų gimė Juzefa Ramanauskaitė. Tuometinėje Pašilės parapijoje tarp dešimt brolių ir sesių gimusi Juzefa, anksti netekusi mamos, o vėliau ir tėčio, nuo 1944 metų gyveno įvairiuose Kražių miestelio vietose. Jos svetingą trobelę žino ne tik vietos gyventojai.

Rugsėjo dvidešimt trečiąją Kražių bažnyčioje ir vietos kultūros centre, iškilmingai paminėta J. Ramanauskaitės neeilinio gimtadienio sukaktis. Šventėje dalyvavo ne tik Šiaulių vyskupijos vyskupas E. Bartulis su keletu kunigų, bet ir valdžios atstovai, jubiliatės draugai.

Minėjimas prasidėjo Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje, kur šv. Mišias už Juzefą aukojo vyskupas Eugenijus Bartulis bei keturi kunigai. Tai buvę Kražių bažnyčios klebonai – Vytautas Gedvainis, Alionidas Budrius, Vytautas Ripinskis ir sukaktuvininkės akyse užaugęs dabartinis Užvenčio bažnyčios klebonas Aivaras Jurgilas. Per pamokslą vyskupas E. Bartulis sakė:

– Čia susirinko patys artimiausi žmonės, kurie trokšta padėkoti Dievui už nepaprastą žmogų, kuris, vykdydamas Dievo valią, sulaukė šimto metų. Tai retas atsitikimas gyvenime. Žvelgdami į Juzefą, matome kilnią tikinčiąją, kuri tikėjimo šviesoje dieną ir naktį šlovina Dievą ištikimybe ir pasiaukojimu. Ji yra ir plunksnos žmogus, žinanti Kražių istoriją ir vietos žmonių likimus. Išgyvenusi sunkumus, Juzefa Kražių parapijai yra savotiška mama. Ji moka padrąsinti, pabarti, įspėti ir pamokyti. Jos žvilgsnis yra pilnas tiesos ir gailestingumo, o Juzefos gyvenimo kelionėje nėra nieko brangesnio už Viešpatį, kurį visą gyvenimą visur ir visada šlovino savo darbais…

Už gerą, atvirą širdį, patarimus J. Ramanauskaitei dėkojo LR Seimo narė A. Monkauskaitė, buvę Kražių bažnyčios klebonai, rajono savivaldybės, seniūnijos, vietos gimnazijos, „Carito“ atstovai, Juzefos draugai.

Po Mišių šventė persikėlė į Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centrą. Čia trumpą programėlę jubiliatei dovanojo vietos saviveiklininkai. Susirinkusieji su įdomumu žiūrėjo J. Skeberdienės ir R. Kančausko sukurtą filmą apie J. Ramanauskaitės gyvenimą, klausėsi jos įdomių minčių ir pamąstymų.

Renginio pabaigoje jubiliatė padėkojo susirinkusiems ir atsiprašė tų, kuriuos per šimtą metų kaip nors įskaudino.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA