BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Užvakar savivaldybės tinklalapyje paskelbtoje vasario 26 d. rajono tarybos posėdžio darbotvarkėje buvo įrašyti klausimai, susiję su ugdymo įstaigų pertvarka. Ji turėjo vienaip ar kitaip paliesti keturias Kelmės ugdymo įstaigas, Šaltenių pradinę mokyklą–daugiafunkcį centrą, Gailių, Kolainių, Karklėnų pagrindines mokyklas, Kražių gimnaziją ir jos Petrališkės filialą. Tačiau vakar rytą šių klausimų neliko. Mūsų žiniomis, tai atsitiko užvakar po Socialdemokratų partijos rajono skyriaus prezidiumo posėdžio, kuriame vicemero Kęstučio Biliaus vadovaujama komisija pristatė pasiūlymus, susijusius su mokyklų tinklo permainomis.

– Šių klausimų neliko dėl to, kad aš kaip rajono Švietimo darbuotojų profsąjungos komiteto pirmininkė ir „Kūlverstuko“ darželio-mokyklos direktorė mūsų bendruomenės vardu kreipiausi į Švietimo ir mokslo ministeriją, nes pertvarkos projektai buvo paruošti, pažeidus teisės aktus. Pavyzdžiui, mūsų bendruomenė nesutiko su šios darbo grupės pasiūlymu pradines klases iškelti į „Aukuro“ vidurinę mokyklą, kurią nuo kitų mokslo metų planuojama reorganizuoti į pagrindinę. Lietuvos Vyriausybė 2011 m. birželio 29 d. priėmė nutarimą Nr. 768 „Dėl mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių patvirtinimo“. Vienoje šio dokumento nuostatoje rašoma: jei vyksta nesutarimas tarp ugdymo įstaigų bendruomenių ir komisijos, rengiančios pertvarkos pasiūlymus, ginčą sprendžia ministerija, į jos pasiūlymus turi atsižvelgti rajono taryba, priimdama sprendimą. K. Biliaus vadovaujamos komisijos ir mūsų kolektyvo bendruomenės susitikime išgirdome ir kitų nuostabą keliančių teiginių. Pavyzdžiui, administracijos direktorės pavaduotojas Vincas Metrikis kalbėjo apie mokyklų konkurenciją ir ją palygino su ritualines paslaugas teikiančių įmonių konkuravimu. Vaikų tėvai politikų bei valdininkų klausė, ką jiems daryti, jei varomi iš mokyklos? Kai kurie retoriškai paklausė: gal emigruoti į užsienį? Vicemeras K. Bilius atsakė, kad gali emigruoti, nes niekas kitoje šalyje nepražuvo, bei priminė, jog jo sūnus dirba irgi užsienyje…– sakė „Bičiuliui“ L. Paradnikienė.

Pasak L. Paradnikienės, konkurencija yra įteisinta švietimą reglamentuojančiuose teisės aktuose. Bet jų nesilaiko pertvarkos projektų rengėjai, nes juose tėvams palikta teisė rinktis patrauklesnę ugdymo įstaigą.

– Vadinasi, pažeidžiama ir tėvų teisė, jei jų vaikai varomi prievarta iš „Kūlverstuko“ į „Aukurą“,- teigė L. Paradnikienė. – Be to, aš rajono tarybai pasiūliau dar vieną pertvarkos variantą – iš „Aukuro“ ir „Kražantės“ mokyklų įsteigti Kelmėje modernią progimnaziją.

Kai kas netgi abejoja, ar iš viso šiemet įvyks rajono mokyklų reorganizacija, kuriai reikia pusmečio iki naujų mokslo metų. Jei politikai priims sprendimą tik kovo pabaigoje, tai reorganizacijai liks penki mėnesiai.

Be to, L. Paradnikienei, buvusiai Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkei, kelia nuostabą ir savivaldybės administracijos ryškus dominavimas visoje rajono ugdymo politikoje. Tuo tarpu žmonių išrinkti rajono tarybos nariai lieka nuošalyje. Švietimiečių profsąjungos lyderę stebina tai, kad mokyklų tinklo pakeitimus ruošia Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas S. Michailovas ir jo komanda, jis pristato politikams sprendimų projektus, o po to, kai jie tampa oficialiais dokumentais, juos dar ir kontroliuoja.

Paaiškinti šią situaciją paprašėme S. Michailovą.

– Ketvirtadienį paskambino iš Švietimo ir mokslo ministerijos bei pasiūlė šių sprendimų projektų kol kas neteikti rajono tarybai, nes, jei iškiltų ginčų, jie gali pasiekti ir teismą,– teigė vedėjas. – Pertvarkos terminų nepažeidžiame. Į tuos šešis mėnesius įeina ir visų klausimų derinimas su ministerija. Jos atstovai tikino mus, kad nedels pareikšti savo nuomonę. Visur, kur vyko darbo grupės ir mokyklų bendruomenių susitikimai, yra parašyti jų protokolai. Juos mokykloms jau išsiuntėme. Labai skubėti nereikia. Juk laiko užteks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA