BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Užvakar ir vakar didžiausios Seimo opozicinės Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai visuotiniu balsavimu rinko savo lyderį. Tai kol kas vienintelė Lietuvos partija, kurios pirmininką teisę rinkti turi visi partiečiai, o ne vien suvažiavimo ar konferencijos delegatai.

Partijos skyriai iškėlė net keliolika kandidatų. Priminsime, kad Kelmės rajono skyrius pasiūlė kandidatu į pirmininko postą iš Kelmės kilusį, praėjusią kadenciją Seime mūsų rajoną atstovavusį profesorių Kęstutį Masiulį. Bet šis atsisakė dalyvauti rinkimų kovoje. Galiausia liko trys kandidatai: dabartinis partijos pirmininkas, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, šios partinės organizacijos patriarchas, pirmasis atkurtos Lietuvos valstybės vadovas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis bei Seimo narys, ilgametis Molėtų rajono meras Valentinas Stundys.

TS-LKD rajono skyriaus pirmininkas, rajono tarybos narys Egidijus Ūksas, į redakciją paskambinęs tuoj po to, kai buvo suskaičiuoti balsai, informavo, kad mūsų rajono dešinieji už A. Kubilių atidavė 35 (58 proc.) balsus, V. Landsbergį – 18 (28 proc.), o V. Stundį – 8 (16 proc.).

Iš viso partijos lyderio rinkimuose dalyvavo 52 proc. rajono konservatorių-krikdemų.

Priminsime, kad prieš dvejus metus mūsų rajono dešinieji daugiausia balsų (51 proc.) atidavė už tuometinę Seimo pirmininkę Ireną Degutienę. Šiemet I. Degutienė atsisakė varžytis dėl partijos lyderio posto. Lietuvoje irgi nugalėjo A. Kubilius, aplenkęs V. Landsbergį. Tačiau A. Kubilius nesurinko daugiau kaip 50 proc. balsų. Tad laukia antrasis rinkimų turas, kuriame varžysis A. Kubilius ir V. Landsbergis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA