BIČIULIS
2014-05-27

<Loreta DIRBANAUSKAITĖ>

Kelmės krašto muziejuje atidaryta fotografijų paroda „Kelmei 530“. Parodoje – 28 autorių per 200 darbų. Pagrindinis parodos iniciatorius ir organizatorius Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokinių fotostudijos vadovas fotografas Valentinas Lukonas sakė, kad norėtųsi pamatyti, kokia Kelmė buvo prieš 530 metų, tačiau tada dar nebuvo gimusi fotografija. O kokia Kelmė, švenčianti savo jubiliejų, ateities kartos dar po 530 metų tikrai galės pamatyti, nes fotografijos paliktos Kelmės krašto muziejui.

Įdomiausių fotografijų autoriai sulaukė padėkų ir apdovanojimų.

Renginio metu pristatyti ir fotografės Ingos Urbelienės atvirukų komplektas „Senoji Kelmė“ bei fotografo Augenijaus Ambrozo atvirukų komplektas „Kelmė amžių sandūroje“.

Inga Urbelienė, pristatydama savo darbą, pasakojo:

– Prieš ketverius metus išspausdinto atvirukų komplekto pagrindinė idėja – bandymas, kuriuo norėta išsiaiškinti tiražinės dvispalvės spaudos problematiką, spausdinant tonuotą fotografiją. Bibliotekose, knygynuose galima rasti įvairaus formato, spalvotų ir nespalvotų, tonuotų fotografijų, tačiau spaudos kokybė dažnai nuvilia dėl smulkių detalių, tonų ir pustonių ar net spalvų praradimo. Todėl ir kilo mintis pabandyti peržiūrėti visą procesą nuo fotografavimo, fotografijos paruošimo spaudai iki spaudos darbų pabaigos. Išsiaiškinti visas daromas klaidas. Aš ir mano mokytojas, inžinierius Artūras Jaugėla, sugalvojome savo dvispalvės spaudos būdą, kurį norėjome išbandyti su taip mėgstama menininkų tonuota fotografija. Kaip žinia, spauda nėra pigus produktas, todėl norėjosi tokio darbo, kuris turėtų išliekamąją vertę. Nusprendžiau pasirinkti mažąjį leidinį – atvirukus ir paskirti juos savo gimtajam miestui Kelmei. Reikėjo nuspręsti, kaip pateiksiu savo miestą žiūrovui, koks jis bus. Ieškojau kampų ir tinkamų oro sąlygų šiai idėjai įgyvendinti. O kas išėjo turi spręsti parodos lankytojai. Atvirukų komplekte yra 8 tonuotos fotografijos, o ant atvirukų aplanko dar dvi nuotraukos vaizduojančios Kelmę.

Ir fotografijų, ir atvirukų rinkinių autorių darbai skirti Kelmės miesto jubiliejui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA