BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Daugiau kaip prieš penkmetį rašiau apie XXI amžiaus madas. Tiesa, ne apdarų, avalynės, šukuosenų, bet susitarimų nepaisymo, apgavysčių, skolų. Artėja šio amžiaus antrojo dešimtmečio vidurys. Deja, žmonių (ne skudurų!) tarpusavio bendravimo mados nesikeičia. Ir toliau žmogus meluoja žmogui, sutartu laiku neatsiskaito, piktybiškai stengiasi užmiršti tuos, kuriems prasiskolino.

Šį kartą apsiribosime siauru skolininkų būriu, labai skaudžiu sąžiningiems mokesčių mokėtojams. Ne kartą rašėme, kokios sumos rajono savivaldybė laiku negrąžino savo partneriams. Galima pateisinti rajono iždo valdytojus. Iš kur savivaldybės politikai, valdininkai suras pinigų skoloms grąžinti, jei pro šalį „plaukia“ šešėliniai pinigai, dalis žmonių vengia mokėti vienus ar kitus mokesčius, planuotų pajamų negauna vietos valdžiai priklausančios įmonės, bendrovės? Pavyzdžiui, šių metų viduryje žemės mokesčio mokėtojai buvo skolingi apie 190 tūkst. litų. Dažnas kritikuoja Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrą už neefektyvų darbą. Bet kaip atliekų surinkėjams dirbti be priekaištų, jei vien mūsų rajonas šiam centrui skolingas beveik milijoną litų! Pastebėsime, kad į šią skolą dar neįskaičiuotas antrasis šių metų pusmetis. Neseniai po ilgų aštrokų diskusijų rajono taryba nusprendė, kad „šiukšlių“ mokestį kontroliuos rajono savivaldybė.

– Tikimės geresnių rezultatų,- „Bičiuliui“ sakė savivaldybės administracijos vyr. ekologė Raimonda Parnarauskienė. – Mes savo žmones geriau žinome. Kartu su seniūnais, seniūnaičiais, bendruomenių lyderiais, principingais gyventojais greičiau išsiaiškinsime, kodėl vienas ar kitas žmogus, netgi – daktaras ar stambus ūkininkas, verslininkas nesumoka šio mokesčio?

„Kelmės vietinis ūkis“ Kelmėje ir Tytuvėnuose administruoja 71 daugiabutį namą. Šiai įmonei gyventojai, įmonės ir bendrovės skolingos apie 152 tūkst. litų.

– Iš Kelmės gyventojų daugiausia skolinga šeima, kurios įsiskolinimas svyruoja apie devynis tūkstančius litų,- „Bičiuliui“ sakė įmonės apskaitininkė Vilija Šilinienė. – Gaila, bet iš bendrovių mūsų skolininkių viena didžiausių – UAB „Nelas“, kuri už patalpų nuomą Dariaus ir Girėno gatvėje mums skolinga apie 5000 Lt. Be to ji skolinga ir už kitas paslaugas. Šis „uabas“ leidžia laikraštį „Kelmiškiams“.

Tuo pačiu internete pasidomėjome ir kitomis „Nelo“ skolomis. Sodrai ši bendrovė šių metų liepos 18 d. buvo skolinga 2662 Lt.

Priminsime, kad UAB „Šiaulių kraštas“, leidžiantis dvisavaitinį laikraštį „Kelmės kraštas“, su „Nelu“ sudarė jungtinę sutartį ir laimėjo konkursą mūsų rajono savivaldybės veiklai viešinti. „Šiaulių kraštas“ šio konkurso metu „Sodrai“ buvo skolingas 2455 litus.

Beje, tiek „Nelas“, tiek „Šiaulių kraštas“ yra laimėję ir respublikinius konkursus. Kodėl? Atsakymas paprastas. Įvairių konkursų organizatoriams svarbiausias kriterijus – mažiausia paslaugos kaina. Keista, kad iš tokių bendrovių neprašoma informacijos apie skolas, vidutinį atlygį. Juk jei firma turi skolų ir moka darbuotojams minimalias algas, ji bet kuriuo momentu gali žlugti. Be to, jei žmonėms mokamos minimalios algos, kyla klausimas, ar jie „nepamylimi“ vokeliuose?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA