BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Įvyko Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) rajono skyriaus tarybos posėdis, kuriame buvo patvirtintas šios partijos kandidatų į rajono tarybą sąrašas. Posėdžio dalyviai pritarė dabartinės savo frakcijos rajono taryboje ataskaitai. Ją pateikė skyriaus pirmininkas ir frakcijos seniūnas Egidijus Ūksas. Be jo frakcijoje dirbo Vytautas Šimkūnas bei Stasys Lekšas,- pastarasis rajono taryboje pakeitė mirusį kolegą Antaną Levicką.

Jau rašėme, kad E. Ūksas dalyvaus mero rinkimuose. Jis pirmuoju įrašytas ir kandidatų sąraše į rajono tarybą. Antroje vietoje liko Stasys Lekšas, trečioje – Seimo nario prof. Kęstučio Masiulio padėjėjas ir rajono samariečių vadovas Saulius Mockus, ketvirtuoju įrašytas Vytautas Šimkūnas, penktuoju – rajono taryboje 1995-2011 m. dirbęs Kelmės ligoninės skyriaus vedėjas Vladas Eitmantis, šeštuoju – Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos direktorius Algimantas Armalis, septintuoju – Tytuvėnų gimnazijos istorikas ir jaunųjų šaulių vadovas Robertas Mosėjus, aštuntuoju – Kovo 11-osios Akto signataro a.a. Antano Račo sūnus Gediminas, devintoje ir dešimtoje – ūkininkai Vytautas Kareiva ir Gintautas Viršila. Pastarasis 1995-2000 m. vadovavo Liolių seniūnijai. Sąraše yra 26 kandidatai.

Armalio pareigos nesuderinamos su politiko mandatu. Esame rašę, kad tokiu atveju reikia mokėti 2349 litų užstatą. Pasak E. Ūkso, užstatą mokės partija. Be to, A. Armalis sėkmės atveju atsisakys mokyklos vadovo pareigų ir dirbs savivaldybės taryboje.

Savo ataskaitoje E. Ūksas sakė, kad frakcija nuolat kėlė aktualius rajono gyventojams klausimus – dėl sutaupytų socialinės paramos lėšų skirstymo, reikalavo, kad skirstant lėšas būtų laikomasi tarybos priimtos tvarkos. Rajono valdžia nepaisė frakcijos pastabų ir laikosi principo: valdžiai – kiek reikia, kitiems – kas liks. Frakcija teikė sprendimo projektą, kad būtų patikrintas lėšų skyrimo Všį „Tytuvėnų piligrimų centrui“ teisėtumas.

– Esame įsitikinę, kad tai padaryta pažeidžiant įstatymus. Matome, kad sutaupytų lėšų socialinei paramai skirstymo tvarka nėra be trūkumų. Kelsime klausimą, kad dalis lėšų atitektų ne valdžios įgeidžiams tenkinti, bet pasiektų vargingai gyvenančias, tvarkingas, dirbančias ir vaikus auginančias šeimas,- teigė frakcijos seniūnas.

Frakcija kėlė klausimą dėl Kelmės miesto kapinių išplėtimo. Pavyko pasiekti, kad šis klausimas būtų toliau svarstomas, atlikti paskaičiavimai, o galutinis sprendimas būtų priimtas tik atlikus Kelmės miesto gyventojų apklausą.

Dalis rajono tarybai pateikiamų sprendimų projektų parengiami nekokybiškai. Savivaldybės administracijos vadovai sprendimų rengimo procesą yra apleidę, bet didžiausią dėmesį skiria projektams, kurie tenkina valdančiųjų partijų, o dažnai ir asmeninius interesus.

Frakcija dirba kartu su opozicijoje esančia Valstiečių ir žaliųjų frakcija. Politinis bendradarbiavimas duoda rezultatų – kartais pavyksta bent jau sustabdyti abejotinus sprendimus.

Šiuo metu rajone aktualiausia politine problema tapo politinė korupcija. Didžioji dalis konkursų į valstybės tarnybą ir savivaldybės įtakingas pareigybes, viešujų pirkimų konkursai yra surežisuoti, tenkinant šiuo metu rajono valdžioje esančių partijų veikėjų politinius, finansinius ir asmeninius interesus. Spaudoje pasirodė informacija, kad socdemų Užvenčio grupės susirinkime nuspręsta, kas pretenduos į Užvenčio seniūno pareigas.

– Kyla klausimas, gal jau Kelmės socdemai savo partiniuose susirinkimuose priima politinius sprendimus, kuriais meras V. Andrulis įpareigojamas vykdyti, kas turi užimti vienas ar kitas pareigas, o gal laimėti viešųjų pirkimų konkursus?- retoriškai klausė E. Ūksas.

– Trijų frakcijos narių veikla produktyvesnė, nei kitos frakcijos šešių narių rankų kilnojimas pagal nurodymą (tiek narių turi socdemai – aut. pastaba),- pastebėjo A. Armalis.

TS-LKD pirmoji partija, pakvietusi žiniasklaidą į priešrinkiminį susirinkimą. Šaukėnuose kandidatų į rajono tarybą, sąrašą tvirtins socialdemokratai. Jie irgi pakvietė į savo renginį „Bičiulio“ atstovus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA