BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Praėjusį šeštadienį pačiame rajono pakraštyje esantis Pašiaušės kaimas draugiškai sutiko ne tik vietos gyventojus, bet ir svečius, atvykusius į dvigubą šventę – vietos bendruomenės namų atidarymo ir jos veiklos dešimtmečio jubiliejų. Šventėje dalyvavo LR Seimo narė Alma Monkauskaitė, kunigas Donatas Grabažis, rajono savivaldybės mero pavaduotojas Izidorius Šimkus, administracijos direktorė Irena Sirusienė, Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Skardžiuvienė, Tytuvėnų apylinkių seniūnas Valdas Ivanauskas, Kiaunorių ir Pagryžuvio kaimo bendruomenių pirmininkės Ona Vaičiulienė bei Aldona Ancikevičienė.

Nuo pat „Pašiaušėlės“ bendruomenės įkūrimo dienos jai vadovaujanti Lina Šavčenko svečius pirmiausiai pakvietė į kaimo parką, kuriame po projekto įgyvendinimo vietoje senos asfaltuotos aikštelės atsirado šiuolaikinė tinklinio ir krepšinio aikštelė, o šalia jos – ir mažiesiems gyventojams skirta žaidimo vieta.

– Čia vyksta tradicinė Žolinės šventė. Ir nors parko teritorijoje dar teks nemažai padirbėti, kad ši vieta taptų jaukesne ir gražesne – svarbu, kad galėtume pateisinti šią dovaną ir vasaros metu čia vyktų gyvenimas,– sakė L. Šavčenko.

Grįžus prie dažais kvepiančių bendruomenės namų, A. Monkauskaitei ir I. Sirusienei buvo patikėta perkirpti simbolinę juostelę. Naujas patalpas ir jose esančius daiktus pašventinęs kunigas D. Grabažis Aukščiausiojo prašė saugoti vietos bendruomenę ir jos namus.

Nedidelėje, bet šviesioje ir jaukioje bendruomenės salėje pirmoji kalbėjusi projekto vadovė, Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė D. Skardžiuvienė priminė, kad įkurtuvių dienos pašiaušiškiai laukė nuo 2009 metų. Pagal pirmojo projekto etapą „Pašiaušėlės“ bendruomenės pastato remonto darbus teko stabdyti, nes šie namai yra kultūros paveldo teritorijoje. Teko ruošti antrojo etapo projektą, kuris buvo remiamas iš ES struktūrinių fondų, valstybės ir savivaldybės lėšų.

– Nors projekte nebuvo numatytas baldų pirkimas, tačiau jie įsigyti sutaupius rangos darbų lėšas. Parko ir bendruomenės patalpų remonto darbams pagal „Gyvenamosios aplinkos gerinimo“ projektą buvo skirta 159450 eurų arba 550000 litų. Rezultatas atitinka šių dienų reikalavimus,– pasidžiaugė D. Skardžiuvienė.

Su įkurtuvėmis vietos gyventojus sveikino LR Seimo narė A. Monkauskaitė, savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė, vicemeras I. Šimkus, Kiaunorių ir Pagryžuvio bendruomenių pirmininkės – O. Vaičiulienė ir A. Ancikevičienė. Tytuvėnų apylinkių seniūnas V. Ivanauskas prisiminė, kad vykdant projektą trukdžių būta ne tik dėl čia rastų žmonių palaikų. Šiame pastate buvo ir vienas socialinis būstas. Gyventojų iškėlimui savivaldybei reikėjo rasti lėšų. Čia buvo ir koplyčiai nuomojamos patalpos, o viena iš projekto sąlygų reikalavo, kad patalpos priklausytų tik vietos bendruomenei. Ieškant išeities buvo pasirašyta trišalė sutartis su Šiaulių vyskupija, kad atėjus liūdnai valandai, Pašiaušės kaimo žmonės ir toliau galės naudotis bendruomenės patalpomis bei sulauks čia kunigo pagalbos. O už didelį indėlį į bendruomenės veiklą, V. Ivanauskas padėkos raštu apdovanojo pirmininkę L. Šavčenko ir A. Baranauskienę.

„Pašiaušėlės“ vadovei L. Šavčenko bendruomenės narių vardu dėkojo Sigita Paldavičienė:

– Vargu ar kaime yra žmogus, kurio problemų nesuprastumėte. Jūs esate mūsų lyderis, beveik nuo pamatų pakėlusi šitą pastatą ir kaimą pavertusi ypatingai gražiu. Nors tai buvo Jūsų bemiegių naktų, rūpesčių ir nervų kaina.

Šavčenko teigė, kad per bendruomenės gyvavimo dešimtmetį visai komandai teko dirbti daug įvairių darbų – pradedant parko tvarkymu, kuriame anksčiau buvo karvių ganykla. Lina prisiminė kaip sutelktomis jėgomis buvo nuteisti takai, padaryti suolai ir stalai, įrengtas gėlynas, sutvarkyta paupio poilsiavietė. Ir prie autobusų stotelės nebeliko piktžolyno, o vietoje jo žydi gėlės. Pašiaušiškiai ne vienerius metus rinko maisto produktus samariečių valgyklai Kelmėje, o paskutiniu metu vietos gyventojai tapo aktyviais kraujo donorais. Bendruomenės pirmininkė, dėkodama aktyviausiems nariams ir nuolatiniams renginių rėmėjams, patikino, kad nuo šiolei šis pastatas taps nedidelio kaimo traukos centru.

                      Šventės metu susirinkusiems koncertavo Gruzdžių kultūros centro pop muzikos grupė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA