BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Taip redakcijai atsiųstą elektroninį laišką pavadino ilgametę automobilio vairavimo praktiką turinti Alfreda Vaitekūnienė.

Lapkričio 14 dieną, apie 14 valandą, nuosavu automobiliu atvykusi į Kelmę, aikštelėje netoli Techninių apžiūrų centro, Alfreda pastebėjo stovintį policijos automobilį. Pagal visas Kelių eismo taisykles vairavusi moteris ramiai pravažiavo pro budėjusius pareigūs, bet netrukus žvilgtelėjusi per galinio matymo veidrodėlį pamatė, kad policijos automobilis važiuoja paskui ją su įjungtais švyturėliais. Kai moteris sustojo kelkraštyje praleisti skubančius pareigūnus, pamatė, kad šie niekur neskuba, o iš sustojusio automobilio išlipęs policininkas artėja link vairuotojos. Toliau eilutės iš A. Vaitekūnienės laiško:„Supratau, kad prašys dokumentų, todėl nusimečiau apsaugos diržą nuo peties ir pasilenkiau pasiimti rankinuko… Pareigūnas iš karto pareiškė, kad aš neprisisegusi diržo. Aš net kilstelėjau rankas, parodydama, kad prisisegusi. Tada jis pareiškė, kad neteisingai prisisegusi, o mano paaiškinimo, kad aš tik dabar diržą nuo peties nusiėmiau tam, kad pasiekčiau rankinuką, jis nesiklausė ir pareikalavo dokumentų“.

Patikrinęs ir atgal vairuotojai grąžinęs automobilio draudimo ir techninės apžiūros dokumentus, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio patrulis Modestas Kančauskas nuėjo į policijos automobilį, prieš tai Alfredai įsakęs nejudėti iš vietos ir laukti. Išlaukus beveik valandą, patrulis grįžo pas vairuotoją ir liepė jai pasirašyti. Įskaudinta A. Vaitekūnienė nesuprato, kuo yra kaltinama, todėl atsisakė pasirašyti po M. Kančausko surašytu protokolu. „Norėjau tokią neteisybę apskųsti teismui, bet pasiaiškinusi supratau, kad teisybės, ko gero, vis vien nerasiu, o tik sugaišiu begalę laiko. Policija daugiau niekada nepasitikėsiu. Geriau jau gaudytumėte bekinčius, o ne pagyvenusias moteris“,– taip savo laišką baigia A. Vaitekūnienė.

Kadangi tokį pat laišką gavo ir Kelmės rajono policijos komisariatas, o šio įvykio aplinkybėmis domėjosi komisariato viršininkas Robertas Jagminas, nutariau išklausyti ir jo nuomonę.

Viršininkas patvirtino, kad lapkričio 14 d. policijos patruliai A. Vaitekūnienei surašė Administracinės teisės pažeidimo protokolą pagal ATP kodekso 134 str. 1 dalį. R. Jagminas sakė, kad nepilnus metus patruliu dirbantis M. Kančauskas priekaištų neturi ir nemano, kad pareigūnas meluoja. O kartu su juo tą dieną budėjo ir patyręs kolega. Viršininkas nesutiko ir su tuo, kad protokolo rašymas užtruko beveik valandą laiko. R. Jagminas sakė, kad iškilus ginčui, A. Vaitekūnienė gali šį sprendimą apskųsti, o policija dabar turi technines galimybes patikrinti kiekvieną patrulio mašiną.

Gal ir taip… Bet visi sėdintys už vairo žino: uniformuotas pareigūnas visada teisus. Deja, ir panašių nusiskundimų esame gavę ne vieną. Ir tikrai ne iš „kelių erelių“ ar mėgstančių važinėti išgėrus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA