BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Vos prasidėję 2016-ieji priminė, kad dabar Lietuvoje yra ne tik kalendorinė žiema. Pirmomis Naujųjų metų dienomis spaudusį šaltį sausio vienuoliktąją pakeitė gausus sniegas, patikrinęs valstybinės įmonės „Šiaulių regiono keliai“ Kelmės kelių tarnybos darbą.

Lyg įspėdami permainingus žiemos orus, dar giedrą sausio aštuntąją apie rajono kelių priežiūrą kalbėjo ūkininkai ir rajono meras Vaclovas Andrulis. Žemdirbių susirinkime sutiktas šalteniškis Edmundas Baracevičius sakė nesuprantantis, kodėl kaimyninių rajonų kelininkai žymiai geriau prižiūri savo kelius nei Kelmės kelių tarnyba. Ūkininko mintį kitame tos dienos – seniūnų ir socialinių darbuotojų – susirinkime pratęsė rajono savivaldybės meras V. Andrulis, priminęs, kad rajono keliais pasibaigus mokinių atostogoms vėl suintensyvės eismas. O už saugią kelionę žiemužės keliais yra atsakingi ne vien kelininkai, bet ir seniūnai.

Sausio vienuoliktąją, pirmadienį, gausiai pasnigo. Antradienio rytą paskambinau VĮ „Šiaulių regiono keliai“ Kelmės kelių tarnybos viršininkui Raimondui Stupurui. Viršininkas pripažino, kad padėtis rajono keliuose yra viena iš sunkesnių. Magistraliniuose ir krašto keliuose pirmadienio vakarą kelininkai plušėjo iki 22 val., o antradienį keliai buvo valomi nuo 4 val. ryto. Kadangi buvo ne tik prisnigtų, bet ir vietomis papustytų kelių, jų valyti išvyko šešios transporto priemonės.

– Tai nereiškia, kad iki sausio vienuoliktosios dienos tarnyba visiškai nieko neveikė. Dar prieš snigimą autogreideriais su dantytais valytuvais šiurkštinome apledijusias rajoninių kelių dangas, kur vyksta reguliarus transporto priemonių eismas. Rūpinantis saugiu sunkiasvorių transporto priemonių vairavimu, buvo barstomos pavojingos įkalnės ir nuokalnės,– sakė R. Stupuras.

Viršininkas teigė, kad dėl gausesnio sniego skundų tarnyba šiemet negavo, tačiau prisiminęs ankstesnes žiemas sakė, jog daugiausiai priekaištų sulaukiama dėl nebarstomo kelio Tytuvėnai-Pakapė ir Kelmės-Šaukėnų kelio atkarpos nuo Šaltenių iki Šaukėnų autobusų stotelės. Tačiau tarnyba dirba pagal jiems patvirtintą kelių priežiūros grafiką, kuriame nėra įrašyti minėtieji keliai.

Kelmės kelių tarnybos vadovas pažymi, kad žiemos sąlygos visuomet yra išbandymas ne vien kelininkams. Juk vienu metu su turima technika visų rajono kelių iš karto nenuvalysi ir nepabarstysi. Tam ir yra sudaryti grafikai, pagal kuriuos, atsižvelgiant į transporto intensyvumą, pirmiausiai ir yra nukreipiama kelių priežiūrai skirta technika, o kitiems, deja, tenka laukti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA