BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Pernai, rinkdama medžiagą spalio 14 d. „Bičiulio“ laikraštyje išspausdintam straipsniui „Ar UAB „Berka“ išgelbės tylos siena?“ dar turėjau mažytę viltį, kad gal bent šiai kiaules auginančiai įmonei pavyks išvengti savo pirmtakės „Ajasos“ likimo, tačiau stebuklas neįvyko. Vasario 17 d. Kukečiuose įsikūrusiai bendrovei iškelta bankroto byla.

Neišgelbėjo ir kita bendrovė

Nors praėjusių metų rudenį rašyto straipsnio tema buvo „Berkos“ skolos mūsų rajono grūdų augintojams, paaiškėjo, kad ši bendrovė yra skolinga ne tik ūkininkams, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai (sutrumpintai – SODRA), bet ir kitoms įmonėms bei AB „Swedbank“. Kukečiuose įsikūrusi UAB „Berka“ turi dar vieną panašiu verslu užsiimančią įmonę – UAB „Rosideta“, kuri įsikūrusi Kražių seniūnijos Kalvių kaime. Abiejose įmonėse dirbo nemažai žmonių. Minėtųjų bendrovių direktorius yra Saulius Šimkus. Rekvizitai.lt duomenimis, 2015 metų birželio 3 d. „Berkoje“ buvo 34 apdraustieji, o balandžio 2 d. „Rosidetoje“ – 17 darbuotojų. 2016 metų vasario 19 dieną „Berkoje“ dirbo 27 darbuotojai, už kuriuos įmonė SODRAI turėjo 32107,05 eurų skolą. Tą pačią dieną UAB „Rosideta“ triūsė tik 4 apdraustieji, o bendrovės skola SODRAI buvo 10371,45 eurų. Todėl tylos siena nuo viso pasaulio atsitvėrusiam direktoriui skolų našta užgriuvo visu sunkumu. Praėjusių metų gruodžio mėnesį Šiaulių apygardos teisme kiaules auginančios įmonės vardas buvo minimas keturiose bylose. Gruodžio 10 d. ieškovas „Swedbank“ atsakovui „Berkai“ ir trečiajam asmeniui „Rosideta“ pateikė prašymą 80686,99 eurų skolos išieškojimui. Gruodžio 22 d. UAB „Robusta“, užsiimanti didmenine prekyba grūdais, per teismą iš „Berkos“ tikėjosi susigrąžinti 97486.30 eurų skolą. Tą pačią dieną Šiaulių teisėjai nagrinėjo AB „Swedbank“ ieškinį atsakovui UAB „Rosideta“ ir trečiajam asmeniui UAB „Berka“ dėl 233881,19 eurų skolos. Gruodžio 30 d. Šiaulių apygardos teismas išnagrinėjo ieškovės UAB „Veta“ ieškinį bendrovei „Berka“ ir veterinarijos vaistus pardavinėjančiai įmonei priteisė 52822,36 eurų skolą.

Vasario septynioliktąją pagal ieškovų AB „Swedbank“ ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriaus pareiškimus Šiaulių apygardos teismas priėmė nutartį dėl bankroto bylos iškėlimo UAB „Berka“.

Ar neteks įsikišti teisėsaugai?

Nei rašant pirmąjį straipsnį, nei dabar susisiekti su UAB „Berka“ ir „Rosideta“ direktoriumi, Tytuvėnuose gyvenančiu Sauliumi Šimkumi, man nepavyko. Užtat mano kalbinti kuketiškiai piktinosi, kad bendrovės direktoriui mažai rūpi čia dirbančiųjų žmonių tolimesnis likimas. Gerai, kad bent iš vienos grūdais prekiaujančios įmonės dar pavyksta gauti pašarų kiaulėms. Jų „Berkoje“ dar likę apie 6 tūkstančius. Vietiniai piktinasi, kad dar prieš bankroto iškėlimo pradžią iš senų fermų buvo ardomi kiaulių šėrimui skirti įrenginiai ir pardavinėjami. Ir nieko čia stebėtina. Pasirodo, kad tarp dabartinių akcininkų nėra nė vieno vietinio. Buvusi ilgametė bendrovės specialistė, o dabar kartu su vyru Vytautu drauge ūkininkaujanti Roma Kareivienė savo turėtas akcijas pardavė Sauliui ir Sigitai Šimkams. Daug metų kiaulių selekcijai paskyrusio ir dabar Kaune gyvenančio garbaus amžiaus sulaukusio Jono Gudaičio ir jo žmonos Dalios akcijas nupirko Stanislovas Rimkevičius, AB „Kiaulių veislininkystė“, įsikūrusios Baisogaloje, direktorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA