BIČIULIS

Bronislava BUCHIENĖ

Tytuvėnuose viešėjo mokinių ir juos lydėjusių suaugusiųjų delegacija iš Lenkijos Miastko miesto. Devintinių sekmadienį miesto Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje vyko šv. Mišios. Jose buvo meldžiamasi ne tik už pašauktuosius į Amžinybę, ne tik įprastomis tai dienai intencijomis, šventinami atsinešti žolynai, bet ir prašoma Dievo palaimos, Švč. Mergelės Marijos globos geradariams iš Miastko. Trys vyrai: Miastko burmistras Romanas Ramionas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Konradas Remelskis ir šv. popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo gimnazijos direktorius Kazimieras Kovalevskis Tytuvėnų bažnyčiai atvežė brangią dovaną – šv. popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo relikviją – į specialią kapsulę įdėtą kraujo lašą bei Krokuvos arkivyskupo kardinolo Stanislavo Dzivišo pasirašytą relikvijos autentiškumo dokumentą.

Prieš oficialią relikvijos įteikimo ceremoniją kalbėjęs Tytuvėnų klebonas kunigas Rimantas Žaromskis pamoksle sakė, kad šiuo metu ypač daug dėmesio skiriama materialiajai gyvenimo pusei, tačiau žmonės pamiršo dvasines vertybes. Dažnai turima, valdoma, sukaupiama, pasisavinama, tačiau nesuvokiama Gerosios Dievo naujienos esmė, kai Dievas atiduoda pats save, aukojasi. Dažnas, dalyvavęs bendroje maldoje ir priėmęs Švč. Sakramentą, net nesusimąsto, kas jame po to, kai Dievas atėjo į širdį, pasikeitė. Jis ne kartą įvardijo tris kaimyninės šalies vyrus, kurie skrido į Krokuvą, kad paimtų ir į Tytuvėnų šventovę atgabentų minėtą relikviją.

Klebonas visiems paaiškino, kur numatoma laikyti šv. popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo relikviją. Tikimasi, kad netrukus bus įrengta koplyčia už pagrindinio altoriaus, o ten paruoštas relikvijorius. Koplyčios parengimo darbai bus atliekami už monsinjoro Juozapo Dobilaičio palikimą bei tikinčiųjų aukas. Tada visi bažnyčios lankytojai galės išvysti šią dovaną iš arti. Be to, klebonas papasakojo ir apie naują Piligrimų centro ir Tytuvėnų parapijos iniciatyvą – prie bažnyčios turėti rožių sodą. Kiekvienas pageidaujantis gali jame pasodinti savo krūmelį. Už sodo klestėjimą atsakingi turėtų būti visi tytuvėniškiai.

Po šv. Mišių lauktas dovanas Tytuvėnų klebonui įteikė burmistras Romanas Ramionas ir gimnazijos direktorius Kazimieras Kovalevskis. Burmistras sakė, kad šią relikviją vežė su didele atsakomybe ir džiaugsmu dar ir tam, kad ji sutvirtintų bendrą tikėjimą, kad klestėtų draugystė tarp lenkų ir lietuvių. Tai prisiminimas apie popiežių, kuris lankėsi ir Lietuvoje.

Už tarpininkavimą ir pagalbą, kad Tytuvėnams būtų suteikta garbė turėti tokį neįkainojamą turtą, minėtus tris lenkus ir Tytuvėnų seniūną Romą Čerkauską klebonas apdovanojo Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio padėkomis. Pabaigoje R. Žaromskis naująją vertybę pernešė per bažnyčią, kad visi galėtų išvysti šv. popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo relikviją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA