BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Kai mūsų laikraštyje pasirodė informacija apie tai, kad sausio keturioliktąją Kukečiuose vykusio Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kelmės skyriaus ataskaitiniame-rinkiminiame susirinkime iš pirmininko pareigų atsistatydino dabartinis LR Seimo narys Juozas Rimkus, o jo vieton bendrapartiečiai balsų dauguma išsirinko Pakražančio seniūnijos ūkininką Vytautą Barkauską, redakciją pasiekė tokio turinio laiškas:

„Kai internetas ir žiniasklaida ūžia nuo valstietiškų intrigėlių… norisi pažiūrėti ir kas gi mūsų kieme vyksta.

Ne kartą teko matyti, kaip Kelmės rajono savivaldybės tarybos narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kelmės skyriaus pirmininkas ir daugelio nesuskaičiuojamų organizacijų narys (Vytautas Barkauskas – aut.), atvykęs prie Kelmės „Maximos“, pasistato didžiulį džipą į aikštelę, pažymėtą „Šeimos vieta“ ženklu. Taip, tokiam dideliam džipui, o ir dar didesniam žmogui reikia erdvesnės vietos. Taip, čia nebūtų problema, nes toks ženklas neįteisintas, tokio ženklo nėra KET. Lietuvoje net nėra teisiškai apibrėžtos sąvokos, kas yra šeima. Tad kur noriu, ten statau. Bet akys vis tik užkliūva, kai iš automobilio išdidžiai išlipa tarybos narys.

Visi mėgstame skaičiuoti, taigi paskaičiuokime, kas gi sudaro Vytauto Barkausko šeimą.

Vytautas Barkauskas, 2016 metais kandidatuodamas kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimo narius daugiamandatėje rinkimų apygardoje, savo anketoje nurodė, kad yra našlys, turintis du vaikus: sūnų Raimundą, dukrą Aistę Kukialkienę. 2015 m. kandidatuodamas į Kelmės rajono savivaldybės tarybos narius, VRK pateikė tuos pačius duomenis. Bet vaikai ne adatos – šieno kupetoje nepaslėpsi. Tai ir kyla klausimas: kiek gi gerbiamas Vytautas turi vaikų? Ar ne gėda, ar pamiršo, ar pagražino savo biografinius duomenis? Daug kas juokauja, kad Vytautas tiksliau suskaičiuoja savo mėsinių galvijų veršiukus, nei savo vaikus. Tai kas gi galėtų suskaičiuoti Vytauto vaikus, kad pagaliau nebūtų klaidinami rinkėjai?

Kyla pagrįstų abejonių dėl Vytauto Barkausko etikos. Neišsamus ar klaidingų duomenų sąmoningas pateikimas galėjo turėti įtakos rinkėjų apsisprendimui, tiek kandidatuojant į Seimą 2016 metais, tiek į Savivaldybės rinkimus 2015 metais. Rinkimų įstatymas reglamentuoja, kad rinkėjai, spręsdami dėl asmens tinkamumo būti Seimo ar Tarybos nariu, gautų jiems galinčią būti reikšmingą informaciją apie kandidatą, jo gyvenimo faktus, galinčius turėti reikšmės atstovaujant rinkėjų interesams ir tvarkant viešuosius reikalus.

O privačių interesų deklaracijoje nutylima, kad dukra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kelmės skyriaus bendrapartiečio dėka įdarbinta Šiaulių rajono savivaldybėje.

Ko mes dar nežinome apie Vytauto biografinius faktus? Jei nori būti viešas ir matomas žmogus, iškedenk, gerbiamas Vytautai, viską ir padžiauk marškinius, kad visi matytų“…

Kai šį laišką parodžiau naujai išrinktam Kelmės rajono „valstiečių“ pirmininkui, Vytautas patvirtino, kad tikrai yra ne dviejų, o keturių vaikų tėvas. Vyras teigė, kad pildant kandidato anketą jis teisingai nurodęs, jog yra našlys, su velione žmona Nijole susilaukęs sūnaus Raimundo ir dukros Aistės. Paklaustas, kodėl savo biografijoje vyras nutylėjo apie tai, kad jo santuoka su prieš dešimtmetį mirusia Nijole buvo antroji, Vytautas tai pavadino nesusipratimu, dėl kurio dabar tenka tik atsiprašyti rinkėjų. V. Barkauskas sakė, kad su pirmąja žmona susituokė, vos tik grįžęs iš tarnybos armijoje, o išsiskyrė, kuomet sūnus ir dukra dar nebuvo pradėję lankyti mokyklos.

– Kai išsiskyrę su pirmąja žmona pasukome skirtingais keliais, mano pavardę nešiojančių vaikų neišsižadėjau ir neatsisakiau. Šiuo metu jie turi sukūrę savo šeimas, gyvena savarankiškus gyvenimus. Sutinku, kad, nepaminėjęs iš pirmosios santuokos gimusių vaikų, pasielgiau neetiškai, todėl labai atsiprašau tų, kurie rinkimuose balsavo už mane. Kai šis klausimas iškildavo bendraujant su seniūnijų gyventojais, aš viską jiems paaiškindavau, – sakė Vytautas.

Barkauskas teigė, kad dėl anketoje padarytos klaidos jis skambinęs į VRK, o iš ten gavęs patikinimą, jog suaugusius ir savarankiškai gyvenančius vaikus deklaracijoje neprivaloma nurodyti. Ir laikraščių, prieš rinkimus išspausdintų kelių dešimčių tūkstančių tiražu, pataisyti jau nebuvo galimybės. Kai rajono tarybos nario ir LVŽS skyriaus pirmininko pasiteiravau, ar tai nebuvo daroma sąmoningai, kad be tėvo užaugę du vaikai vėliau negalėtų pretenduoti į milijoninius ūkininko turtus, V. Barkauskas teigė, jog apie turto dalybas dar negalvojantis, bet kai jos vyks, nė vieno iš keturių atžalų žadėjo neskriausti…

Tik su kitais laiške iškeltais kaltinimais V. Barkauskas nenorėjo sutikti. Vyras teigė, kad iš rajono pakraščio atvykęs apsipirkti į Kelmę tiek dabar turimą visureigį, tiek ankstesnį „VW Golfą“ prie „Norfos“ ar „Maximos“ statydavosi ten, kur rasdavo laisvą vietą, nes taip yra patogu su vežimėliu atsivežti nusipirktas prekes.

Vytautui keistai atrodo ir kitas laiško autoriaus mestas kaltinimas dėl Šiaulių rajono savivaldybėje įdarbintos dukros Aistės. Anksti be mamos likusi ir su tėčiu bei broliu trise užaugusi ir pernai metais ištekėjusi mergina yra savarankiška, baigusi Šiaulių universitetą, tik laikinai pavaduotoja buvusią darbuotoją.

Barkauskas sakė apgailestaujantis, kad toks nepasitenkinimas jam išreikštas po to, kai jis tapo LVŽS Kelmės skyriaus pirmininku. Vytautas mano, kad galbūt jo sprendimas iš dalies atnaujinti skyriaus valdybą kai ką supykdė. Paklausus, ar jo turimas aukštesnysis zootechniko išsilavinimas ir rajono pakraštyje esantis didelis ūkis nekels kokių nors problemų, tvirtai į politiką sukantis Vytautas sakė, kad rinkėjai renkasi žmogų, o ne išsilavinimą. 170 mėsinių galvijų veislyną ir 150 ha žemės jam prižiūrėti padeda garbaus amžiaus sulaukęs tėtis. Svarbu, kad naują biografijos puslapį atvertęs ir iš ūkininko į aktyvią politiką dabar pasukęs V. Barkauskas per ateinančius rinkimus tiksliai susiskaičiuotų ne tik už darbštumą pelnytus apdovanojimus, bet ir turimus vaikus. Juk jie niekuo nekalti, kad kadaise buvusio tėčio ir mamos gyvenimai pasuko į skirtingas puses…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA