BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Tytuvėnų, Kražių gimnazijos, Kelmės „Kražantės“ pagrindinė mokykla dalyvauja Mokyklų strategijos tobulinimo programoje. Pagal ją ugdymo įstaigose gali keistis ir administravimo tvarka. Valdžios kabinetuose, pedagogų bendruomenėje, apskritai viešoje erdvėje ypač kilo aistrų dėl Kelmės „Kražantės“ pagrindinės mokyklos. Ten dabar yra direktoriaus bei dviejų pavaduotojų etatai. Jei įvyktų pertvarka, liktų vienas pavaduotojas ir būtų įsteigti dviejų skyrių vedėjų – pradiniam ir pagrindiniam ugdymui – etatai. Tad administracijoje atsirastų papildoma pareigybė. Tam kiekvieną mėnesį atlyginimui, atskaitymams Sodrai reikėtų 3360 Lt.

– Man atrodo, kad tai „slaptųjų protokolų“, kuriuos pasirašė dar pernai besikurianti rajono tarybos valdančioji dauguma, tęsinys,– žodžių į vatą nevyniojo Konservatorių–krikdemų frakcijos seniūnas Egidijus Ūksas. –Kol sprendimas nepriimtas, tvirtai pasakyti negaliu, kurios partijos ausys „lenda“ iš tų protokolų. Kalbėjau su „Kražantės“ mokyklos direktoriumi Stasiu Jokubausku. Mokykla naujam etatui lėšų iš mokinio krepšelio neturi. Suprasčiau, jei lėšų mokykla prašytų ne administravimui, o ugdymo kokybės gerinimui –vadovėliams, mokymo priemonėms, popamokinei veiklai. Ir efekto iš valdymo pertvarkos nematau.

– Mane irgi stebina mokyklos pozicija, kai ne kalendorinių metų pradžioje, kuomet rengiamas rajono biudžeto projektas, o jiems vos neįpusėjus, mokykla prašo pinigų,– stabėjosi opozicijos atstovas Albertas Brazas. –Svarbiausia, ir rimtų argumentų iš švietimo kuratoriaus vicemero Kęstučio Biliaus neišgirdome.

Pirmasis šį klausimą nagrinėjo Sveikatos apsaugos ir socialinių klausimų komitetas.

– Mums kilo įvairių neaiškumų. Kadangi šio sprendimo įgyvendinimui reikia lėšų, todėl sprendimo – pritarti ar nepritarti tokiam pasiūlymui – nepriėmėme. Šį klausimą detaliai nagrinėti pasiūlėme Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komitetui,– sakė Sveikatos apsaugos ir socialinių klausimų komiteto pirmininkė Alma Monkauskaitė.

O valdžios koridoriuose šnibždamasi, kad iš šių „slaptųjų protokolų“ lenda liberalcentristų ausys. Sako, ir artimoje aplinkoje jų lyderis K. Bilius kalba, kad koalicija buvo sutarusi, jog naujas etatas „Kražantės“ mokykloje priklausys šios politinės organizacijos atstovui, įvardinama Junkilų pradinio ugdymo skyriaus mokytoja, rajono tarybos, Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto pirmininkė Danutė Ivanauskienė.

– Pirmiausia papildomo etato prašė Tytuvėnų gimnazija. Bet nutarėme laukti kitų dviejų mokyklų pageidavimų,– „Bičiuliui“ sakė K. Bilius. – Paaiškėjo, kad Tytuvėnų gimnazija nuo kitų mokslo metų nebeturės Budraičių ir Ramoniškio pradinio ugdymo skyrių, tad naujų etatų reikia tik kražiškiams ir „Kražantei“. Jei atitiks kvalifikacinius reikalavimus, Danutė gali dalyvauti šiame ar kitame jos išsilavinimą atitinančiame konkurse. Tokią teisę turi ir kiti pedagogai.

– Apie susitarimus nežinau, nes, jei jis ir būtų, pirmiausia reikia įveikti konkurso barjerą. O dar anksčiau naujo etato „Kražantės“ mokykloje steigimui turi pritarti rajono taryba,– teigė savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė.

– Prisipažinsiu, su būsimo rajono tarybos posėdžio sprendimų projektais neturėjau laiko susipažinti. Buvau užimta kvalifikacijos kėlimo rūpesčiais. Mėnesį mano vedamose pamokose vis būdavo svečių,– sakė vyr. mokytoja Danutė Ivanauskienė, norinti gauti mokytojos metodininkės kvalifikacinę kategoriją. – Apie Mokyklų strategijos tobulinimo programą žinau, kalbėjome komiteto posėdžiuose. Noriu būti atvira: nei sakau, kad dalyvausiu šiame konkurse, nei kad nedalyvausiu. Apie ateitį turiu galvoti. Junkiluose vaikučių mažėja. Jų mažėja ir Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje, kuriai priklauso mūsų ugdymo skyrius. Žinoma, jei būsiu metodininkė, turėsiu pranašumą prieš koleges. Bet suprantu, kaip yra sunku užimti kolegės darbo vietą. Kai kur nors atsiranda nauja pareigybė,  konkurse dalyvaudama, morališkai geriau jautiesi.

– Parašėme prašymą dėl lėšų skyrimo naujam etatui,– sakė „Kražantės“ pagrindinės mokyklos direktorius S. Jokubauskas. –Laukiame politikų sprendimo. Jei jis bus teigiamas, teks gerai pagalvoti dėl kandidatų į naują pareigybę. Dabar abi pavaduotojos yra pradinio ugdymo specialistės. Viena jų liktų pavaduotoja, kita – pradinio ugdymo skyriaus vedėja. O pagrindinio ugdymo skyriui vadovauti gal labiau tiktų dalykininkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA