BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

                      Kovo 3 d. išrinkta Kelmės rajono savivaldybės taryba yra devintoji po Lietuvos valstybės atkūrimo 1990 m.

                      1990-1995 m. Kelmės rajono savivaldybės taryboje buvo nustatytas 50 deputatų skaičius, tačiau pavyko išrinkti 49. Nuo 1995 m. į Kelmės rajono tarybą renkami 25 nariai pagal partijų sąrašus, o nuo šių metų rinkimuose dalyvauja ir visuomeniniai rinkimų komitetai.

                      Didžiausią veiklos stažą rajono taryboje turi socialdemokratas Zenonas Mačernius. Jis į rajono tarybą buvo išrinktas visus devynis kartus. Tiesa, joje nedirbo 29-erius metus. Jo įgaliojimai buvo nutraukti 1994-1995 m., kai dirbo rajono valdytoju, 2003-2004 m., kai Konstitucinis teismas išaiškino, kad Seimo ir savivaldybės tarybos nario pareigos yra nesuderinamos, bei 2011-2012 m., kai jam mandato reikėjo atsisakyti, nes buvo paskirtas savivaldybės administracijos direktoriumi. Šeštąją kadenciją rajono taryboje dirbs konservatorius-krikdemas Stasys Lekšas. Tiesa, jis 2011 m. į rajono tarybą nebuvo išrinktas, tačiau vėliau pakeitė mirusį bendrapartietį Antaną Levicką. Penktą kartą į rajono atstovaujamąją valdžią išrinktas „valstietis“ Romas Docius ir Lietuvos laisvės (liberalų) sąjungos atstovas Kęstutis Bilius. Pastarojo bendrapartiečiui Vidimantui Parnarauskui, „valstiečiams“ Reginai Musneckienei, Gintarui Baškiui, socialdemokratams Neringai Bagdonavičienei, Mindaugui Čerkauskui ir Dainiui Ivoškiui ši kadencija – politinės veiklos debiutas.

                      Trys 2019-2023 m. kadencijos rajono tarybos nariai dirbo ir pirmoje po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo rajono taryboje. Tai meru perrinktas socialdemokratas Vaclovas Andrulis, Z. Mačernius ir Visuomeninio rinkimų komiteto „Už vieningą Kelmę“ atstovas Ildefonsas Petkevičius.

                      Taryboje dirbs ir trys mero duonos ragavę politikai. Dabartinis rajono vadovas V. Andrulis jam vadovauja nuo 2012 m. S. Lekšas buvo išrinktas pirmuoju meru (1995-1997), o Z. Mačernius rajonui vadovavo pusmetį nuo 2000 m. balandžio iki spalio, kai buvo išrinktas Seimo nariu.

                      Jauniausias rajono tarybos narys D. Ivoškis, kuriam birželio mėnesį sukaks 29-eri. Tai vienintelis politikas, gimęs po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Šiais metais 38-ąjį gimtadienį švęs N. Bagdonavičienė ir M. Čerkauskas. Vyriausias rajono tarybos narys S. Lekšas – jam lapkričio mėn. sukaks 73-eji. Gegužės mėnesį 72-ąjį gimtadienį švęs Z. Mačernius, o neseniai 71-ąjį atšventė socialdemokratė Aldona Kvintufelienė. Rugpjūčio mėnesį 70-metį pažymės Liberalų sąjūdžio lyderis Petras Račkauskas. Beje, pagal amžiaus vidurkį mūsų rajono naująją savivaldybės tarybą lenkia tiktai Biržų (57 m.) ir Panevėžio (56,4 m.) rajonų savivaldybių tarybos. Kelmės rajono tarybos narių amžiaus vidurkis 55,2 m. Beje, jauniausi yra Kazlų Rūdos savivaldybės politikai. Jų amžiaus vidurkis – 43,4 m., taip pat Vilniaus (44,1 m.) ir Marijampolės (45,5 m.) miestų savivaldybių tarybų nariai.

                      Pirmą kartą į rajono tarybą išrinkta beveik trečdalis moterų – aštuonios iš dvidešimt penkių.

                      Iš 25 mūsų rajono tarybos narių 23 turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA