BIČIULIS

Juozas ŽITKAUSKAS

Kražiuose ir Ušnėnuose gyvenantys literatūros gerbėjai savo kalendoriuose turėtų apsibraukti balandžio 29-ąją – tądien čia viešės jau aštuntąjį kartą rengiamas jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“. 9 val. Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijoje, 11 val. Ušnėnuose, Povilo Višinskio memorialiniame muziejuje, įvyks susitikimai su rašytojais Edvinu Valikoniu, bardais Emilija Statinaite ir Pauliu Zakarausku bei kultūrininku, literatu Juozu Žitkausku.

Per savo gyvenimo metus „Slinktys“ jau spėjo užsitarnauti vardą literatūros mylėtojų gretose. Tai – festivalis, kuriame dalyvavo ir kasmet pasirodančiame „Slinkčių“ almanache, pastaraisiais metais virtusiame į kūrybos rinkinį, sudarytą iš penkių autorių knygelių, savo kūrybą publikavo tokie autoriai kaip Aušra Kaziliūnaitė, Jurga Tumasonytė, Aivaras Veiknys, Vytautas Stankus, Ernestas Noreika, Mantas Balakauskas, Ramunė Brundzaitė, Nerijus Cibulskas, Ieva Gudmonaitė, Mykolas Sauka, Žygimantas Kudirka, Vainius Bakas, Dovydas Grajauskas, Marius Povilas Elijas Martynenko, Aistis Žekevičius, Simonas Bernotas, Laura Švedaitė ir kiti.

Šiemet festivalio autorius išrinko komisija, kurią sudarė poetas Aistis Žekevičius, literatūrologas Saulius Vasiliauskas, lituanistas, pedagogas Kęstutis Subačius ir kultūros žurnalo jaunimui „Pašvaistė“ redaktorė Audronė Daugnorienė. Šiųmečiais „slinktininkais“ tapo prozininkai Lina Simutytė ir Augustas Lapinskas bei poetai Birutė Grašytė, Edvinas Valikonis ir Guoda Taraškevičiūtė.

Kražiuose ir Ušnėnuose viešėsiantis Edvinas Valikonis – poeziją rašantis, debesis ir rūką fotografuojantis vilnietis, Lina Simutytė – scenaristė, literatūrinių performansų atlikėja, kino kalbos bei kūrybinio rašymo dėstytoja, šiuo metu rengianti savo pirmąją knygą. Jos kūryboje susitinka semantiniai magiškojo realizmo gelmenys ir holivudinės, pop bei vartotojiškos kultūros įvaizdžiai.

Šiemet „Slinkčių“ kūrybos rinkinys kitoks – be penkių autorių tekstų, jį puošia ir penkių dailininkų kūryba. Rinkinį iliustruoja dailininkų Eglės Ulčickaitės, Rosandos Sorakaitės, Mykolės Ganusauskaitės, Petro Lincevičiaus ir Sonatos Riepšaitės darbai.

Festivalis „Literatūrinės slinktys“ vyks balandžio 24-30 dienomis, jį rengia asociacija „Slinktys“, projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA