BIČIULIS

Kelmiškiai Kastytis ir Onutė Andriuliai ramūs dėl ateities – daugiau nei 20 metų puoselėtas ūkis bus tvirtose atžalų rankose. Jaunėlis dar mokosi, bet jau dabar pastebimai padeda ūkyje, o vyresnėlis Egidijus su šeima netoliese statosi namą ir sėkmingai ūkininkauja su tėvais. Po namus jau laksto ir anūkai.

Tiesa, ir patys ūkininkai nestokoja energijos bei toliau intensyviai sukasi bendrame trijų ūkių 600 ha plote, kuris prasidėjo beveik ant plyno lauko.

„Baigėsi bendrovių laikai, išsinuomojome 7 ha žemės. Po bendrovės panaikinimo už pajus uošvis gavo traktorių, kurį perleido mums. Pasodinome kopūstų, bulvių, turėjome kelias melžiamas karves. Tokia ir buvo pradžia, tikrai nelengva“, – pasakoja K. Andriulis.

Parduoti užaugintas daržoves sekėsi sunkiai – niekas jų nepirko. Ūkininkai nusprendė daržovių nebeauginti, tačiau suviliojo linai. Įsigijo jiems rauti reikalingų padargų, o realizuodavo Kelmėje veikusiame fabrike. Taip per keletą metų valdos prasiplėtė iki 50 ha. Didėjant patirčiai, augo ir ūkis. Linus pakeitė javai, augalininkystės ūkyje atsirado ir melžiamų karvių ferma.

„Pasitarę nusprendėme stabdyti su melžiamomis karvėmis, pardavėme jas lenkams, o vietoj jų suformavome mėsinių galvijų bandą. Dabar ją sudaro daugiau nei 70 galvijų. Tai Onutės teritorija“, – šypsosi Kastytis.

Pastebimai pagerėjusi laukų būklė

Didžiąją dalį Andriulių laukų užima žieminiai kviečiai. Jiems negaili nei laiko, nei investicijų į įvairiausias apsaugos priemones. Pernai ūkininkai pirmą kartą pabandė naujos kartos karboksamidų grupės fungicidą „Elatus Era“, skirtą apsaugoti javus nuo ligų ir brandinti derlių iki pat pjūties.

„Nebuvome nusiteikę eksperimentuoti ir nupurškėme beveik visus laukus. Efektas buvo pastebimas – javai ilgiau išliko žali, grūdas užaugo didesnis ir derlius buvo gausesnis. Kelmėje pernai nebuvo tokia didelė sausra kaip, pavyzdžiui, Telšiuose. Sulaukėme ir stipraus lietaus. Pernai vidutiniškai kūlėme 6,5 t/ha. Jeigu nebūtume naudoję „Elatus Era“, tikėtina, kad derlius būtų buvęs mažesnis“, – svarsto ūkininkas Kastytis.

Pasak Onutės, panaudojus „Elatus Era“ jų laukai geriau iškentė sausras, todėl galėjo vėliau kulti javus. Fungicidas „Elatus Era“ skirtas antrajam javų purškimui, kuris dažniausiai atliekamas gegužės antroje pusėje – birželio pirmoje pusėje. Neseniai prekyboje pasirodęs fungicidas su nauja veikliąja medžiaga leidžia augalui ilgiau išlaikyti drėgmę, nesudžiūti – šios produkto savybės ypač išryškėjo sausesnio laikotarpio metu.

„Šiems metams jau irgi turime nusipirkę „Elatus Era“. Neeksperimentuosime. Jeigu būtume nusivylę, tikrai nepirktume. Biržuose ūkininkaujančios dukros draugės tėtis taip pat minėjo, kad pabandė „Elatus Era“– purškė 5 ha ir taip pat džiaugėsi poveikiu“, – pasakoja kelmiškiai.

Nepraleidžia „Žalgirio“ rungtynių

Andriuliai džiaugiasi, kad vaikams patinka žemės ūkio darbai. Jie ne tik atlieka kasdienius darbus, tačiau žiemą, kai būna daugiau laisvo laiko, užsiima remontu, taiso techniką ar net konstruoja reikalingus įrenginius. Vyresnėlis Egidijus garaže iš atskirų detalių surinko savadarbį kratytuvą, kurį žada išbandyti jau šiemet.

Kartu su vaikais Andriuliai leidžia ir laisvalaikį – dažnai vyksta į Kauną stebėti „Žalgirio“ rungtynių Eurolygoje. Net anūkams nupirko specialius „Žalgirio“ marškinėlius. „Krepšinis – šventas dalykas“, – šypsosi Onutė. Kastytis nepraleidžia „Žalgirio“ rungtynių kad ir kur būtų: kartą žiūrėjo per mobilųjį telefoną koncerte, kitą kartą – atostogaudamas Suomijos kalnų kurorte.

Be krepšinio, šeima dažnai leidžiasi į keliones. Tiesa, ne visi kartu, o pamainomis, kad didžiulis ūkis liktų tinkamai prižiūrėtas.

 


 

Daugiau informacijos apie naujos kartos plataus veikimo spektro fungicidą ELATUS™ Era rasite čia: https://www.syngenta.lt/elatus-era

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA