BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

                      Rugsėjo 13 d. gavome kelmiškės Leonoros Mikutienės laišką. Ji rašo: „Kelmės mieste, netoli Naudvario ženklo, kertami sveiki medžiai. Kas galėjo išduoti leidimą, dar neaišku. Vakar dar nieko nebuvo, o šiandien, atrodo, jau kris ir antrasis, visai sveikas.“

                      Kelmės rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyr. specialistė Raimonda Parnarauskienė, vadovaujanti komisijai, išrašančiai leidimus medžių pašalinimui, „Bičiulį“ informavo, kad dar pernai spalio mėnesį buvo gautas specialistų pasiūlymas Kelmėje, Vytauto Didžiojo gatvėje šalia miesto ir Naudvario gyvenvietės ribos pašalinti du uosius, nes jie nudžiūvę. Dėl įvairių priežasčių šis darbas padarytas tik dabar. Pasak minėtos komisijos vadovės, pastaraisiais metais uosius užpuolė keista liga, kai medžiai džiūsta, tačiau juos nukirtus, ir kelmas, ir paties medžio vidus yra sveiki.

                      Kelmės miesto seniūnas Romas Atkočaitis sakė, kad dar anksčiau buvo pašalinti uosiai prie buvusio Kelmės dvaro, nudžiūvusių medžių yra ir miesto pakraštyje link ribos su Kukečių seniūnija. Šių medžių būklę tyrė Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų fakulteto specialistai su tam skirta įranga. Ją Lietuvoje turi tik minėtas universitetas ir dar viena įstaiga.

                      – Specialistų prognozės – liūdnos. Jų teigimu, gali nepraeiti nė dešimtmetis, kuomet Lietuvoje uosiai bus retenybė. Jie masiškai kertami. Liga keista, nes pats medis yra nesugedęs, tačiau liga yra pažeidusi uosių šaknis ir dėl šios priežasties medžiai džiūsta,– teigė R. Atkočaitis ir pridūrė: – Kai kurie kelmiškiai šią savaitę gal ir vėl pasipiktins, nes Vytauto Didžiojo gatvėje prie pastato, kuriame įsikūręs Nacionalinės sveikatos centras, Visuomenės sveikatos biuras, Kelmės apylinkių seniūnija bei įvairios organizacijos, bus nukirsta nudžiūvusi eglė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA