BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

                      Lietuvos ūkininkų sąjunga šiemet jau dvidešimt šeštąjį kartą organizavo respublikinį konkursą „Metų ūkis 2019“. Kasmet šiame konkurse dalyvauja ir mūsų rajono žemdirbiai – stambūs ir smulkūs ūkininkai, patyrę ar tik pradedantys ūkininko kelią. Tiesa, paskutiniu metu atsiranda vis mažiau ūkininkų, kurie sutinka dalyvauti konkurse, nes nori dirbti sau ir be jokios reklamos. Taip atsitiko ir šiemet. Nors pradžioje konkursui savo kandidatų sąrašą pateikė visos rajono savivaldybės kaimiškos seniūnijos, tačiau paskutinėmis dienomis iš dalyvių sąrašo teko išbraukti Šaukėnų seniūnijos atstovą.

                      Rajono savivaldybės mero Vaclovo Andrulio sudaryta konkurso vertinimo komisija, vadovaujama naujai patvirtinto LŪS Kelmės skyriaus pirmininko pavaduotojo, rajono tarybos nario ir daugkartinio šio konkurso nugalėtojo Vytauto Barkausko, rugsėjo devynioliktąją aplankė 8 žemdirbių ūkius, iš kurių šeši užsiima gyvulininkyste, o du – augalininkyste.

                      Kelmės apylinkių seniūnija konkursui pasiūlė Gineikių kaimo ūkininką Edgarą Piniauską, Kražiai – patyrusį Tamkių kaimo ūkininką Vidą Šuštauską. Kukečių seniūnijai atstovavo jauna Burbaičių ūkininkė Monika Budriūtė, Liolius – Regina ir Raimundas Noreikos iš Baldegių. Pakražančio seniūnija pristatė Kušleikių kaimo darbštuolius Eriką ir Alvydą Gestautus, Tytuvėnų apylinkių seniūnija – Bulavėnų kaimo naujakurius Vestiną ir Vilių Lapeikius. Užventiškiams atstovavo ne tik mūsų rajone, bet ir visoje šalyje žinomas daržovių augintojas Algimantas Vaupšas su žmona Irma, o Vaiguvos seniūnijai – Rasa ir Andrius Maziliauskiai, gyvenantys Akmenių kaime.

                      Įvertinus ūkininkų kvalifikaciją ir išsilavinimą, ūkio veiklą ir pasiektus rezultatus bei sodybų būklę ir kitus papildomus kriterijus, daugiausia balų (134) surinko ir konkurso „Metų ūkis 2019“ nugalėtojais tapo Užvenčio seniūnijos ūkininkai Algimantas ir Irma Vaupšai. Antroji vieta atiteko Kražių seniūnijoje ūkininkaujantiems Vidui ir Violetai Šuštauskams, surinkusiems 86 balus. Septyniais balais mažesnį įvertinimą gavo kitas mišrus ūkis, kurį pristatė Pakražančio seniūnija. Seniūnijai priklausančiame Kušleikių kaime ūkininkaujantys Erika ir Alvydas Gestautai pelnė trečiąją vietą. Visi konkurso dalyviai bus apdovanoti ir pagerbti spalio 25 d. Užventyje organizuojamoje Derliaus šventėje.

                      Plačiau apie šio konkurso dalyvius skaitykite kituose mūsų laikraščio numeriuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA