BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Praėjusiame Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto posėdyje buvo aptarti ne tik savivaldybės tarybos posėdžio klausimų sprendimų projektai, bet ir kalbėta apie savivaldybės biudžetinių įstaigų pasirengimą 2019-2020 metų šildymo sezonui, svarstyti prašymai.

Šildymo sezonui pasiruošta

Klausimą dėl savivaldybės biudžetinių įstaigų pasirengimo 2019-2020 metų šildymo sezonui pristatė komiteto pirmininkas A. Brazas. Pasak jo, po savivaldybės įstaigas važinėjo komisija, kurią sudarė vicemeras E. Ūksas, savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas K. Kneižys, Savivaldybės turto valdymo ir komunalinio ūkio komiteto pirmininkas K. Bilius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja I. Janušienė. Be to, kelias dienas komisijos darbe dalyvavo ir pats Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto pirmininkas A. Brazas. Komisija pastebėjo, kad dauguma biudžetinių įstaigų šildymo sezonui yra pasiruošusios, neturi skolų už praėjusį šildymo sezoną. Tačiau beveik visos įstaigos neturi lėšų 2019-2020 m. šildymo sezonui. Dėl pasiruošimo šildymo sezonui problemų turi Tytuvėnų gimnazija, kurioje sugedo vienas šildymo katilas. Tačiau šią problemą turėtų išspręsti iki spalio 31 dienos. Panaši situacija ir Kražių gimnazijoje. Šiuo metu yra ieškoma detalė sugedusiam šildymo katilui.

Komisijos nariai pastabų turėjo dėl Šaukėnų V. Pūtvio-Putvinskio ir Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijų šildymo katilų. Pasak komisijos narių, šiose mokyklose stovi nauji granuliniai katilai. Kai komisijos nariai lankėsi šiose mokyklose, lauke buvo apie 20 laipsnių šilumos. Granuliniai katilai šiose mokyklose jau kūrenosi, šiluma buvo renkama į akumuliacines talpas. Komisijos nariai stebėjosi, kam prie granulinių katilų reikalingos akumuliacinės talpos, jei šie katilai yra automatiniai ir šilumą gali paduoti priklausomai nuo temperatūros lauke. Šiose dviejose mokyklose už šilumos kWh yra mokama po 11 ct, tuo tarpu, kai UAB „Kelmės šilumos tinklams“ už kWh mokama 6 ct.

Posėdyje buvo nuspręsta pavesti savivaldybės administracijai ir mokyklų vadovams išsiaiškinti, ar nėra galimybių šių akumuliacinių talpų atjungti, tuomet gal sumažėtų ir šildymo kaina.

Leidyklos „Versmė“ prašymą atmetė

Spalio 21 d. į Kelmės rajono savivaldybę kreipėsi leidykla „Versmė“ su prašymu iš dalies finansuoti monografijos „Kelmė“ leidybą ir skirti 10000 Eur, išdėstant šią sumą per kelerius metus. Visa monografijos „Kelmė“ leidybos suma būtų apie 50000 Eur. Monografiją numatoma parengti 2020 metais, o išleisti – 2021-aisiais.

Ši leidykla parengė ir 2018 metais išleido monografiją „Vaiguva“.

Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto nariai po diskusijų nusprendė, kad leidykla turi ieškoti rėmėjų, kreiptis į verslininkus ir nutarė nepritarti leidyklos prašymui.

Rutkūno prašymui pritarė

Folkloro ansamblių „Ramočia“ ir „Knituva“ vadovas, Kelmės kraštiečių klubo pirmininkas V. Rutkūnas kreipėsi į Kelmės rajono savivaldybę su prašymu suteikti nemokamą galimybę klubo renginiams vykti Kelmės kultūros centre penktadieniais nuo 19 iki 21 val. ir šventinėmis dienomis suderintu laiku. Jau nuo 2018 m. gegužės mėnesio Kelmės kraštiečių klubas ir V. Rutkūno vadovaujami ansambliai kiekvieną penktadienio vakarą Kelmėje rengia nemokamus gyvosios kultūros lietuvių liaudies dainų ir šokių vakarus. Vakarai derinami su kalendorinėmis šventėmis, skaitomi pranešimai ir paskaitos tautiškumo temomis.

Komiteto nariai sutiko, kad šių renginių organizavimui reikia patalpų, tačiau Kelmės kultūros centro direktorius A. Arlauskas ir V. Rutkūnas turėtų susėdę nuspręsti, kuriomis savaitės dienomis ir valandomis šie renginiai vyktų, nes penktadieniais Kelmės kultūros centre dažniausiai vyksta koncertai ir kt. renginiai.

Vicemeras E. Ūksas pastebėjo, kad Kelmės kultūros centras planuojasi savo veiklą, todėl V. Rutkūnas, susitaręs su A. Arlausku, galėtų gauti patalpas savo veiklai organizuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA