BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

                      Balandžio 30 d. vykusiame Kelmės rajono savivaldybės tarybos posėdyje Etikos komisijos pirmininkė Dalia Balčiūnienė politikus informavo apie priimtus sprendimus.

                      Komisija nustatė, kad sausio mėnesį prisiekusi Valstiečių ir žaliųjų frakcijos narė, Kontrolės komiteto pirmininkė Danutė Ivanauskienė pavėlavo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai pateikti Viešų ir privačių interesų deklaraciją ir tuo būdu pažeidė atitinkamus teisės aktus bei nusižengė politiko etikai.

                      Be to, Etikos komisija nusprendė prašyti, kad Valstiečių ir žaliųjų frakcijos narys Romas Docius pateiktų paaiškinimą, kodėl jis šiais metais iš eilės be pateisinamos priežasties praleido iš eilės tris posėdžius. Balandžio 30 d. vyko jau ketvirtasis šiais metais rajono tarybos posėdis, kuriame R. Docius ir vėl nedalyvavo. Pagal Vietos savivaldos įstatymą, jei politikas be pateisinamos priežasties iš eilės nedalyvauja trijuose posėdžiuose, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimu jo mandatas gali būti anuliuotas.

                      Priminsime, kad Etikos komisija ir praėjusiais metais prašė R. Dociaus paaiškinimo, kodėl jis be pateisinamos priežasties praleido daugiau kaip tris posėdžius. Tuomet politikas pateikė Etikos komisijai gydytojo pažymą, jog serga. Etikos komisija juos išsiuntė VRK. Pastaroji R. Dociaus dokumentus paprašė išnagrinėti Privalomojo sveikatos draudimo teritorinio skyriaus. Pastarasis pripažino, kad R. Dociaus pateikti gydytojo dokumentai yra teisėti ir pagrindžia politiko nedalyvavimo posėdžiuose priežastis. Todėl ir VRK neanuliavo R. Dociaus mandato.

                      Kai kurie Etikos komisijos nariai prognozavo, kad, jei gaus iš R. Dociaus dokumentus, vėl juos siųs VRK ir pastaroji turės priimti vieną ar kitą sprendimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA