BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Praėjusį antradienį Tytuvėnų gimnazijoje penktą kartą vyko rajono moksleivių penktoji Anglų kalbos šventė. Jos iniciatoriai ir yra tytuvėniškiai. Renginys sutapo su šv. Valentino – įsimylėjėlių diena. Todėl ir renginys pavadintas „Gražiausios meilės dainos“. Šventėje be šeimininkų dalyvavo Kelmės J. Graičiūno, Kražių gimnazijų, Šaukėnų V. Pūtvio-Putvinskio, Vaiguvos Vlado Šimkaus, Kelmės „Aukuro“ vidurinių, Kelmės „Kražantės“, Liolių ir Maironių pagrindinių mokyklų atstovai.

Į šventę atvyko ir JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Elizabeth Derse, kultūros atašė Nicholas C. Herchas. Tiesa, JAV atstovai dalyvavo tik antroje šventės dalyje, kai meilės dainas dainavo, grojo ir šoko 9-12 klasių moksleiviai.

Šventės dalyvius pasveikino Tytuvėnų gimnazijos direktorė Irma Stankuvienė, laikinai Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pareigas einanti Irena Janušienė, palinkėjusi, kad meilės dainos skambėtų su meile.

Atlikėjus vertino žiuri, kuriai vadovavo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Vijoleta Norkutė. Be jos, kuruojančios anglų kalbos mokymą rajono ugdymo įstaigose, komisijoje buvo kitos šios kalbos, muzikos mokytojos, režisierė. Tokio požiūrio į vertinimą galėtų pasimokyti ir solidžiais piniginiais, daiktiniais prizais remiamos Vokiečių kalbos šventės organizatoriai. Jos meninei daliai vertinti jokios komisijos nebūna, o nugalėtojus nustato prizų steigėjai, kurie geriausiu atveju profesionaliau gali vertinti kalbos žinias, įgūdžius. Anglų kalbos šventėje komisijos nariai geba vertinti ir muzikinį lygį, sceninę kultūrą.

Po moksleivių pasirodymo žodį tarė ambasadorė A. E. Derse. Ji į šventės dalyvius kreipėsi lietuviškai:

– Ačiū, kad mane pakvietėte į tokį gražų renginį Tytuvėnuose. Džiaugiuosi jūsų dainavimu, artistiniais sugebėjimais. Kalbų mokėjimas – raktas į pasaulio pažinimą. Aš pati dabar mokausi lietuvių kalbos. Be to, studijavau prancūzų, italų ir azerbaidžaniečių kalbas. Kalbų mokėjimas padeda pažinti tautų kultūrą, papročius, mentalitetą. Aš savo tėvynėje mokykloje mokiausi prancūzų kalbos. Kai sukako šešiolika, atsirado galimybė mokytis Prancūzijoje. Taip aš turėjau nuostabią galimybę pažinti kitos tautos kultūrą. Ši patirtis mane įkvėpė pasirinkti diplomatės kelią. Sveikinu visus šventės dalyvius. O šiandien Jums dviguba šventė – ir Anglų kalbos, ir meilės dienos.

– Sena tradicija, kai beveik į visas Vokiečių kalbos šventes atvyksta Vokietijos ambasadoriai. Kai užpernai rajone lankėsi JAV ambasadorė, aš ją pakviečiau į Anglų kalbos šventę. Pernai ji negalėjo atvykti į Tytuvėnus, bet atvyko JAV ambasados politikos patarėja. O šiemet sulaukėme ir ambasadorės,– sakė rajono meras Kostas Arvasevičius.          – Tokioje šventėje buvau pernai, esu šiemet. Mano nuomone, Anglų kalbos šventė savo organizuotumu, kokybiškumu ir išradingumu jau pranoko kitų kalbų šventes.

K. Arvasevičius ambasadorei A. E. Derse įteikė Tytuvėnų gimnazistų piešinių ir leidinį apie Tytuvėnų kraštą. O JAV ambasadorė įteikė dovaną gimnazijos bibliotekai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA