Geriausias ginklas – tušinukas, geriausia praktika – gatvė

Per vienerius metus Telšių AVPK Kelmės rajono policijos komisariato policininkų gretas papildė penki jauni pareigūnai. Visi jie dirba Reagavimo skyriuje vyriausiais patruliais. Keturi Kelmės rajono gyventojai ir toliau pasiryžę tarnauti Kelmės policijos komisariate. Deja, viena pareigūnė, gyvenanti Raseinių rajone, planuoja darbo ieškoti arčiau namų. Kol policininkų atlyginimai nemotyvuoja, tol pareigūnai stengiasi savo gyvenimą kurti arčiau namų, taupydami nors būsto nuomos išlaidas.
Kas jaunus žmones paskatino pasirinkti šią specialybę?
Rūta Norutė ir Šarūnas Turskis sakė, kad dar mokykloje buvo policijos savanoriai, po to rėmėjai. Rūta, baigusi mokyklą, pasirinko socialinio darbuotojo profesiją. Baigusi aukštąjį mokslą, įsidarbino pagal profesiją. Pasak merginos, kol mokėsi, džiaugėsi pasirinkusi šią profesiją, tačiau po metų darbo, pastebėjo, kad socialinės darbuotojos darbas nedžiugina, atsibodo nuolatinė rutina, galvoje vis sukosi mintys apie tai, kad reikia keisti profesiją. Supratusi, kad gali ir kitaip padėti žmonėms, Lietuvos policijos mokykloje baigė 6 savaičių trukmės įvadinius mokymus ir pradėjo dirbti Kelmės rajono policijos komisariate. Įsiminė ir pirmasis budėjimas.
– Buvo daug baimės ir didelės akys. Sutikti kolegos pareigūnai, pamatę mano išplėstas, pavargusias akis, paklausė, kelintą parą budžiu? Pasižiūrėjusi į laikrodį, atsakiau: tik dvi valandas, – juokėsi Rūta.
Panašų, savęs ieškojimo kelią nuėjo ir Šarūnas Turskis. Klaipėdos universitete baigė Lietuvių filologijos ir etnologijos studijas. Kelmės rajone dirbo kultūros darbuotoju, laikinai – Užvenčio kultūros centro direktoriumi. Po to pagal darbo sutartį įsidarbino Kelmės policijos komisariato administracijoje. Kadangi darbas su popieriais netenkino, norėjosi aktyvesnės veiklos, taip pat Lietuvos policijos mokykloje baigė 6 savaičių trukmės įvadinius mokymus ir pradėjo dirbti Kelmės rajono policijos komisariate.
Su humoru savo kelią, kaip tapo policijos pareigūnu, papasakojo Klaidas Pluščiauskis. Baigęs mokyklą, atitarnavęs armijoje, įsidarbino statybinių prekių parduotuvėje „Jupoja“. Pasak jo, dirbant kasoje, ne kartą teko stebėti, kaip policijos pareigūnai prie „Jupojos“ baudžia neatidžius vairuotojus, pasistačiusius automobilius po draudžiamu ženklu:
– Pagalvojau, kad visai lengvas darbas, – juokėsi Klaidas. – Įstojau į Lietuvos policijos mokyklą, ją baigiau ir grįžau dirbti į Kelmę.
Arnas Masiulis po aukštojo mokslo baigimo bandė įsitvirtinti Vilniuje. Nepavyko, grįžo Į Kelmę, užsiregistravo Užimtumo tarnyboje. Kadangi Užimtumo tarnyba bendradarbiauja su Policijos komisariatu, į vieną susirinkimą buvo pakviesta bendruomenės pareigūnė V. Ancikevičienė, kuri pristatė policininko profesiją. Ši profesija sudomino, todėl, Lietuvos policijos mokykloje baigęs 6 savaičių trukmės įvadinius mokymus, pradėjo dirbti Kelmės rajono policijos komisariate.
Jauniesiems pareigūnams, pradėjusiems dirbti Kelmės rajono policijos komisariate, tris mėnesius pagalbą teikė jiems paskirtas kuratorius. Pasak pareigūnų, šio darbo nedirbdamas neišmoksi, mokymuose gauni teorinių žinių, įgūdžiai ateina su praktika.
Kol kas, pasak jaunųjų policijos pareigūnų, gaunamas atlyginimas nemotyvuoja, tačiau norą dirbti šį darbą palaiko tai, kad šiame darbe nebūna vienodų dienų, rutinos.
Koks „tušinukas”, jie beraščiai, trys klaidos viename žodyje, tai buvę dvejetukininkai . Gatvėje pamate banditus apsimeta, kad jų neegzistuoja !