Kražiškė startuoja intelektiniuose žaidimuose

Emilija KVIETKUVIENĖ
Irma Šarlauskaitė, Vilniuje dirbanti gamybos planuotoja, Kražius paliko prieš 15 metų. Sėkmingai baigusi vidurinę mokyklą, ji išvyko studijuoti į Kauną. Gimtojo miestelio žmonėms apie save priminė dalyvaudama LRT intelektiniuose žaidimuose „Kas ir kodėl?“ ir „Auksinis protas“. Ypač sėkmingas Irmai buvo „Auksinis protas“ – ji nurungė keturis priešininkus ir patyrusiam žaidėjui nusileido tik paskutiniame žaidimo etape.
Laidos žiūrovus maloniai nustebino Irmos prisistatymas – jame pirmiausia nuskambėjo Kražių vietovardis, vieta, kur ji gimė, užaugo, o dabar sugrįžta aplankyti tėvelių, Marytės ir Jono Šarlauskų, ir tik po to Vilniaus, kur ji dirba ir gyvena dabar. Pasiteiravus, ar Irmai iš tiesų tokia svarbi gimtinė, ši atvirauja, kad jauni žmonės tik ankstyvoje jaunystėje trokšta ištrūkti į didmiesčius, tarsi varžosi prisipažinti esą iš provincijos, tačiau bėgant laikui gimtinės trauka tik didėja: „Paklausta apie savo kilmę ir šeimą, nuoširdžiai pasakoju ir dalinuosi… Kražiai – ne šiaip miestelis, apie juos galima daug istorijų papasakoti. Dažniausia ir Vilniuje užsiminus apie Kražius, žmonės suklūsta, galbūt dar ir dėl to, kad yra girdėję apie juos – Vilniuje juk yra Kražių gatvė! Tai kodėl tuo nepasidalinti, nepakviesti apsilankyti Kražiuose? Juolab kad nemažai klausimų apie šį kraštą būna ir žaidimuose, pavyzdžiui, net apie netoliese esantį trečią pagal dydį Lietuvoje akmenį.“
Intelektiniais žaidimais Irma susidomėjo seniai, juos žiūri, analizuoja klausimus ir atsakymus. Jos namuose visada yra kryžiažodžių, taškų jungimo žurnalų. Taip pat jos akį traukia testai, „quizai“ ir kiti panašūs galvosūkiai. Mergina mielai žiūri dokumentikos laidas apie istoriją, gamtą, mokslą, todėl sėkmingiausios viktorinų temos jai yra gyvoji ir negyvoji gamta, klausimai, susiję su chemija (chemija buvo Irmos pagrindinė studijų sritis) ir lietuvių kalba. Net ir keičiantis komunikavimo priemonėms, rašymas ir kalbėjimas be klaidų, taisyklių žinojimas Irmai kelia pasididžiavimą. Laisvalaikiu ji dar mėgsta skaityti detektyvus, žiūrėti tiriamąsias laidas, važinėti dviračiu ir gaminti, ypač saldumynus.
Pastebėjusi „Auksiniame prote“ vedėjų klaidą, parašė laidai ir sulaukė kvietimo dalyvauti žaidime. Po sėkmingo starto sulaukė prodiuserio siūlymo dalyvauti ir kitame žaidime – „Kas ir kodėl?“. Pasiteiravus, kuris žaidimas paliko didesnį įspūdį, Irma dalijasi įspūdžiais, kad „Kas ir kodėl?“ žaidimo atmosfera pasirodė jaukesnė, galbūt todėl, kad su vedėju ir oponentu sėdima nedideliu atstumu ir daug kalbama ne tik apie žaidimą, bet ir apie asmeninius dalykus. Vedėjas dalyviams skiria laiko tarp filmavimų, su jais bendrauja. Tačiau „Auksiniame prote“ jautiesi esąs „aukštesnio lygio“, galbūt toks įspūdis kyla dėl klausimų įvairovės ir oponentų patirties, azarto. O kiekvienas perėjimas į naują etapą yra kaip naujas laimėjimas.
Irma mano, kad sieks dalyvauti žaidimuose ir ateityje, pildys dalyvio anketas, o sėkmė, jos nuomone, pati savaime neatsiranda – ją žmonės energetiškai traukia prie savęs, darydami gerus darbus, padėdami kitiems, šypsodamiesi ir gerbdami aplinkinius. Mokėdami priimti kritiką ir susitaikyti su pralaimėjimu, padarę klaidų – pasimokyti. Žinoma, domėdamiesi pasauliu, kuris juos supa.