BIČIULIS

Rita ŠČIGLINSKIENĖ

                      2006 metais Lietuvos parlamentas priėmė įstatymą, kuriuo balandžio 15-oji paskelbta Kultūros diena. Ši diena pasirinkta todėl, kad 1935-ųjų balandžio 15-ąją Vašingtone 21 Amerikos žemyno šalis ratifikavo Rericho paktą – sutartį dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu.

                      Dėl karantino ši diena nebuvo paminėta. Tačiau suskubta ją surengti paskutiniąją karantino savaitę, birželio 10 d., ir į ją pakviesti tik kultūros įstaigų vadovus. Gal dabar tokiu pat principu bus švenčiama ir Tarptautinė mokytojo diena, kada į šventę bus pakviesti tik įstaigų vadovai?..

                      „…Sveiki visi, atvykę į šventę…“ – tokiais žodžiais į susirinkusiuosius kreipėsi šventės vedėja mokytoja metodininkė Irena Leskauskienė.

                      Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas Egidijus Ūksas kultūros centrų vadovams tarė sveikinimo žodį, kuriame išreiškė mintį, jog kultūra –tai tautos kraujas, jog dėka to, ką kultūros darbuotojai daro Kelmės rajone, Kelmė savo darbais atsiduria kur kas arčiau Vakarų kultūros, nei kad Vilnius. Galbūt ateis toks laikas, kada Kultūros diena taps nedarbo diena visiems kultūros darbuotojams,– sakė Egidijus Ūksas ir Kelmės rajono savivaldybės mero padėką už tradicinių amatų puoselėjimą ir sklaidą įteikė Kelmės kultūros centrui.

                      Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Laivienė, sveikindama kultūros darbuotojus, padėkojo Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centrui už suteiktas patalpas saviizoliacijai karantino laikotarpiu ir už aktyvią projektinę veiklą bei profesionalaus meno sklaidą Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus padėką įteikė Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centrui.

                      Nuo 2017 m. renkamas ir apdovanojamas „Kelmės rajono savivaldybės metų kultūros darbuotojas“. Kelmės rajono savivaldybės metų kultūros darbuotojo premija skiriama kultūros darbuotojams už ilgametę rajonui reikšmingą kultūrinę ir meninę veiklą ar pastarųjų trejų metų pasiekimus profesinėje, visuomeninėje veikloje, indėlį į kultūros programos įgyvendinimą bei rajono vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje. Pirmoji premija „Kelmės rajono savivaldybės 2016 metų kultūros darbuotojas“ įteikta 2017 m. Kultūros dienos šventėje Kelmės kultūros centro meno vadovei Dijanai Bakšienei. Kultūros dienos šventėje Kelmės dvare „Kelmės rajono savivaldybės 2019 metų kultūros darbuotojas“ premija už etnokultūros puoselėjimą ir sklaidą rajone, regione ir respublikoje, Kelmės rajoną reprezentuojančių etnokultūros renginių, projektų ir programų įgyvendinimą įteikta Kelmės kultūros centro etninės kultūros ir tradicinių amatų skyriaus vedėjai Nomedai Jokubauskienei.

                      Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Irena Janušienė padėką už etninės kultūros tradicijų puoselėjimą ir regiono kultūros tradicijų bei papročių populiarinimą įteikė Pakražančio kultūros centrui, o padėka už etnokultūros propagavimą organizuojant Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ rajoninį turą bei pilietinės iniciatyvos įgyvendinimą COVID-19 pandemijos metu buvo skirta Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešajai bibliotekai.

                      Kelmės rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyrius organizuoja ir Gražiausio renginio konkursą. Kadangi šiam konkursui buvo pateikti tik du renginiai, tad abu ir apdovanoti. Užvenčio kultūros centras apdovanotas už renginį – koncertą „Tau dainuoju, Lietuva“, o ir Tytuvėnų kultūros centras – už renginį „Iš mažos gilės galingas ąžuolas išauga“.

                      Muzikinius sveikinimus Kultūros dienos proga skyrė Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos akordeonininkų ansamblis, vadovaujamas Vaivos Bukantienės.

1 Komentaras

  • Macernas parašė:

    Kam tie darbuotojai, jei užtenka į šikną valdžiai sulindusių direktorių, kai kurie net moklų nebaigę arba su agronomo diplomu kultūroje. Runkelių kraštas.Seka kyšininko pėdomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA