2024-04-24 (Trečiadienis)         Kelmės rajono laikraštis     ISSN 1648-0155

10 thoughts on “Kur dingsta dumblas?

 1. Be šūdo nebus ir grūdo. Nusileiskit ant žemės.. kai seneliai, proseneliai pildavo šūdą į žemelę tai viskas puiku.. o dabar jau tragedija… tai auginkitės PONAS(PONIA) patys ir bus ekologija ir duonelę patys galėsit išsikepti.

  1. Ne apie tai kalba. Kalbama, kad be jokių dokumentų tą, nepripažintą trąšą, vežė į savo laukus. Kodėl tik A. Brazas ir Kerkasių ŽŪB. Kodėl kitiems nedavė ar nepardavė .??? Kodėl nepasistengė patvirtinti tvarką, kaip reiktų elgtis tokiais atvejais. Gėda, kad jau net „mėšlą“ grobsto….

  2. Gerbiamasis, neteko girdėti, kad seneliai būtų tręšę laukus ne mėšlu iš tvarto, o tupyklos turiniu. Įdomu, kur jūs augote, pone ar ponia?

 2. Ką bepridursi, dar viena dumblina rajono valdžios istorija. Su morale ir sveiku protu ne viskas čia gerai…

 3. Galvoju, kad čia jau teisėsauga turi įsikišti. Iš anksto susitarę, politikai, be jokios tvarkos nusprendė pasipelnyti. Mažų mažiausiai turi būti nubrauktos išmokos už pasėlių deklaracijas. Baudžiamoji atsakomybė taip pat taikytina.

 4. Citata iš „Bičiulio” publikacijos: „Niekas nenori darytis tręšimo plano, nes po tręšimo sulauksi Aplinkos apsaugos kontrolės. O jei pastaroji žemės ūkio produkcijoje ras sunkiųjų metalų, tuomet neleis niekur tokios produkcijos realizuoti”– tvirtino meras I. Petkevičius. Čia tai bent! Kelmės rajono meras I. Petkevičius rūpinasi, kad „Aplinkos apsaugos kontrolė” nesužinotų kas dedasi Kelmės rajone ir neatliktų kontrolės, bet Merui visai nesvarbu, kad jo vadovaujamame rajone auginamojoje žemės ūkio produkcijoje yra sunkiųjų metalų ir kad jais yra nuodijami visi Lietuvos žmonės (nes Kelmės rajone užauginta žemės ūkio produkcija yra realizuojame visoje Lietuvoje). Įdomi Mero I. Petkevičiaus logika: svarbu tik, kad niekas nieko nepatikrintų ir neaptiktų sunkiųjų metalų maiste, o kad žmonės nuodijami – tai nieko tokio… Tai ir toliau žemės ūkio produkcija bus tręšiama be privalomojo tręšimo plano, siekiant išvengti „Aplinkos apsaugos kontrolės”, kone tyčia nuodijant žmones? Tada kyla retorinis klausimas: o pats Meras I. Petkevičius valgo patikrinimo išvengusią žemės ūkio produkciją su sunkiaisiais metalais?

 5. Nu nepaprastas cinizmas, kai meras džiūgauja, jog suktas anglų ūkininkas savo užterštą produkciją realizuoja badaujančioje Afrikoje! o jūs nuodysit brolius lietuvius, svarbu, kad nepadarytų tyrimų ir nerastų sunkiųjų metalų… Šaunų merą žmonės išsirinko, ką besakysi!

 6. ….kam čia putotis. Visi žinom kaip apsukruoliai ir turtuoliai gerbiami, kaip jiems pataikaujama, kokie straipsniai, o nuotraukų leidiniuose didumėlis. Prisimename prieš rinkimus kiek žurnalistų, fotografų, paparacių į Kelmę sugūžėjo iš svetur. O kaip tie svetimi čia viską žinojo, iš karto pas tuos geriausius kandidatus, o savivaldybės problemų žinojimas, o išmanymas… ką jau ten vietiniai, nei iš tolo neprilygsta nei žiniomis, nei sugebėjimais. O kas paneigs, kad iš svečių kraštų atvykę pagalbininkai paprasčiausiai uždarbiavo ir kelmiškius labai kvalifikuotai įtikino, bet apgavo… valdžioje tokie, kurie net dumblą vagia…

 7. Vagia turtą, pinigus, o čia mat „šūdą“ suinteresuoti asmenys išsidalino…tai nuostolis??? Lai draskosi, lai pavydi, juk vis tiek nebeatims. Iš pritręštų laukų pelnas už užaugintą žemės ūkio produkciją į kapšelį subyrės gerokai didesnis negu kitiems. Va ir pasimatys, kodėl geriau nieko nežinoti, nesuprasti arba durnium apsimesti…. Tai Kelmės valdžia…😂

  1. To š… tikrai negaila. Bet kokie bus miltai iš taip patręštų laukų? Kelmėje sklinda kalbos, kad slaptai laukus tręšė Kerkasiai ir Brazas. Jei tos kalbos teisingos, žalpiškių miltų niekad nebepirksiu. Dumle yra ne tik fekalijos, bet ir vaistai, hormonai, agresyvi chemija, kuria šveičiam klozetus ir t.t. Gal tas dumblas tinka miškams, duobėms užpilti, bet ne laukų tręšimui. Jei tiesa, ką šneka, tai yra žmonių nuodijimas dėl naudos. Todėl ir reikia, kad žiniasklaida nežinotų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *