BIČIULIS

Spaudos konferencija

2020-12-22

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

                      Gruodžio 21 d. savivaldybės administracijos vadovai organizavo nuotolinę spaudos konferenciją. Spaudos konferencijoje dalyvavo vicemeras, laikinai einantis mero pareigas E. Ūksas, savivaldybės administracijos direktorius S. Jokubauskas, jo pavaduotoja D. Laivienė ir Kelmės rajono PK viršininkas D. Prakuraitis.

                      Vicemeras, laikinai einantis mero pareigas E. Ūksas sakė, kad rajone dėl COVID-19 ligos pandemijos situacija išlieka rimta. Ypač neramina rajono gyventojų mirčių nuo koronaviruso skaičius. Pasak vicemero E. Ūkso, kiekvienos savaitės pabaigoje yra bendraujama su gydymo įstaigų vadovais. Pastebima, kad ligoninėje COVID-19 ligai gydyti skirtos lovos visada užpildytos: vieni pacientai pasveiksta ir išvyksta į namus, tačiau tuoj pat į jų vietą guldomi kiti sunkūs pacientai.

                      Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Laivienė pastebėjo, kad situacija rajone po truputį gerėja. Jei gruodžio 1-ąją savaitę rajone buvo 123 sergantys COVID-19 liga, tai gruodžio trečiąją savaitę jų sumažėjo – sirgo 95 rajono gyventojai. Be to, pasak savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos D. Laivienės, rajone nebeliko didžiųjų ligos židinių. Tačiau daugėja šeiminių ligos atvejų.

                      Rajone tris kartus per savaitę veikia mobilus punktas. Jame per dieną testą dėl koronaviruso gali atlikti 50 rajono gyventojų.

                      Savivaldybės administracija suderino ligonių pavėžėjimo klausimą. Ligoniai į Priėmimo skyrių raginami važiuoti išsikvietus greitosios medicinos pagalbos automobilį. Jei ligonis į ligoninę neguldomas, savivaldybė suteikia transportą grįžti namo.

                      Be to, per šventes šeimos gydytojai, jei prireiks jų pagalbos, dirbs kontaktiniu būdu. Jų darbo grafikai, kontaktiniai telefonai bus skelbiami gydymo įstaigų, savivaldybės interneto svetainėje.

                      Šiuo metu savivaldybės administracija vykdo priemonių, reikalingų vakcinacijai, pirkimą. Preliminariais duomenimis, Kelmės rajone vakcinacija nuo COVID-19 ligos prasidės kovo mėnesį. Dabar Lietuvoje gauta vakcina paskirstyta penkioms didžiausioms Lietuvos ligoninėms.

                      Kelmės rajono PK viršininkas D. Prakuraitis sakė, kad gruodžio 18-20 dienomis Kelmėje buvo 20 policijos postų. Į Kelmę buvo neįleistos 79 transporto priemonės. Per praėjusią savaitę nubausta 11 asmenų, kurie nedėvėjo veido apsauginių kaukių, ar buvo susibūrę ir vartojo alkoholinius gėrimus. Vienas asmuo nubaustas dėl saviizoliacijos reikalavimų nesilaikymo.

                      Savivaldybės administracijos direktorius S. Jokubauskas dėkojo medikams už jų darbą bei verslininkams, kurie aprūpino karštu maistu mobilaus punkto darbuotojus.

                      Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus S. Jokubausko, tikimasi, kad savivaldybės įsiskolinimas nebus didesnis nei ankstesniais metais, tikimasi, kad visų savivaldybės įmonių ir įstaigų darbuotojams bus išmokėti gruodžio mėnesio atlyginimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA