2024-05-19 (Sekmadienis)         Kelmės rajono laikraštis     ISSN 1648-0155

17 thoughts on “Tytuvėnuose „sušaudytas“ sovietinio kario paminklas

 1. Gėda rajono valdžiai. Kelmėje menininkai akcijas rengė, kol vieną akmenėlį išjudino, dabar Tytuvėnuose kitokia protesto forma. Tokie dalykai iš gero nevyksta. Prieš rinkimus reikės priminti.

  1. Kokia rajono valdžia, pinigų machinatorių ir čiulpikų šaika pastatyta iš Vilniaus. Kokie Kelmėje menininkai, taip buvo, bet jau seniai į anapilį…..Dabartiniai daro ne meną, o girtos fantazijos ….Yra posakis: jei negali šik.., tai nekankink užukalnio. Tokie dalykai vykta, kad žmonės yra tamsūs ir pikti, o rinkimai tik iliuzija durniams.

   1. Ar negalėtum pats taip girtai pafantazuoti? Bet geriau dergti kitus, kurie kažką daro, ar ne? Ką padarei, kad valdžia būtų kitokia, jei ši nepatinka? Žinoma, apart lojimo.

    1. Įdomu, ką jie jau čia padarė, o jie geria degtinę oho-ho-ho. Loja šunys, o aš vatnykas, nemoku !!!!

 2. Lygininant su tuo ką sovietmečiu buvo padarę tam kareivėliui tai dar „nuskilo”……..

 3. Teigiama, kad yra palaidota įvairių tautybių karių. O kodėl užrašai tik ruskai? Pirma ruskai, o paskui tik lietuviškai. Jei jau tvarkom, tai ir tą klausimą reikėtų išspręsti.

 4. Atsakomybę dėl to atvejo turėtų prisiimti rajono valdžios atstovai. Kai visi aplinkui valėsi, jie kažkokių išaiškinimų laukė. Kažkas nekantresnis gal taip bandė įvykius paskubinti?

 5. Įdomiausia,kad po įvykio visą dieną dirbo tyrėjai,vaikščiojo po namus,ieškojo liūdininkų.Atvažiavo net keletas policijos mašinų.
  Klausimas,ką jie jau neturi ką veikti,visos bylos ištirtos?Neturi kur benziną dieti?Kas juos siuntė?Gerai būtų žinoti stropuolių pavardea.

  1. Jūsų pastaba, Jonai, turi dvi puses. Jei pareigūnai netirtų, tai koks nors stribų palikuonis dar ir skundą parašytų, kad pareigūnai neieško kaltųjų už jų ideologo apdergimą.

 6. Aš stebiuosi, kaip žydai ėmėsi lietuvių naikinimo, o durneliai nieko net neįtardami ir dar gaudami sidabrinių kaipeikų rodo protui nesuvokiama entuziazmą. Nesuprantu, kas pasidarė su žmonėmis ?

  1. Nežinau, prie ko čia žydai? Ar bent vienas po Holokausto liko Tytuvėnuose? Kvaila giedoti vis tą pačią giesmelę, kremlinis neva Artūrai! O apie kareivių kapines štai ką noriu pasakyti. Jie nekalti, kad buvo prievarta išvaryti į karą ir padėjo galvas Lietuvos žemėje. Tegul ilsisi ramybėje. O okupanto su automatu stovyla jau kas kita. Reikėjo ją laiku nugriauti, ir tiek. Tik nemanau, kad jos vietoj tiktų kryžius. Mes nežinome žuvusiųjų religinių konfesijų. Gali būti, kad ten ilsisi pravoslavų, musulmonų ar netikėjusių jokį Dievą kūnai. Neprimeskim savo religinių tradicijų kitiems, tai įžeidimas. Ar iš viso reikia ką statyti? Ar mūsų kapinėse stovi bendri paminklai visiems joje palaidotiems? Neteko matyti. O laistyti dažais paprastas šlykštus chuliganizmas. Manau, tai padarė ne pilietiškas lietuvis, o tas, kuriam knieti kaitinti atmosferą ir susigrąžinti okupantus. Pats dažo, pats filmuoja ir dejuoja.

   1. Jūsų pastaba dėl kryžiaus gal ir teisinga. Bet argi nėra žinomos palaidotųjų asmenybės? Kažin, ar musulmonų čia buvo, o visiems kitiems kryžius kaip ir netrukdo. Bet visiškai pritariu jums ir dėl bendrų paminklų.

    1. Ar kur nors yra tų kareivių biografijos? Iš pavardės juk jo tikėjimo nenustatysi. Vėlgi katalikų ir stačiatikių kryžiai skiriasi, užmeskit akį į cerkvių kupolus. Ne to, netikiu, kad nežuvo nė vienas musulmonas. Juk į karą ėmė ir Kaukazo, ir Vidurinės Azijos gyventojus. Todėl manau, kad seniūnui dėl katalikiško kryžiaus reikėtų gerai pamąstyti.

     1. Dėl kryžiaus jie tikrai nesusipeš. Jie jau seniai išsiaiškino, koks iš tikrųjų yra Dievas, jei jis iš viso yra. Mirusiam jokio skirtumo kur jo kaulai dūla. Ginkluotas stabas tik gyviesiems šiurpus. Nepainiokim mirusiųjų į gyvųjų reikalus.

   2. Taip, aš esu vatnykas ir nepripažįstu okupantu žydų dievo „jėzusiuko”, mano dievas yra mano motina. Atsižvelgiant į Anri Puankare realitivumo teorija, gal mes net nebūtume gimę jei tie kariai nebūtu mirę. Reikia gerbti žuvusiuosius. Ar jūs pamiršote, ką darė žydai Kūprės miške su kelmiškiais, o po to kas NKVD uniformas užsidėję mūsų senelius vežė į Sibirą ? Tai yra mūsų istorija ir nesvarbu kokia, o ką pastatys žydų valdžia vietoj J.Liaudanskio akmens ????

    1. Kelmės psichiatrų darbo valandos nuo 8 val. iki 15 val. Dirba netgi šeštadieniais.

     1. Aš ten buvau, jie ten tokie kaip ir aš !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *