BIČIULIS

<Egidijus ŪKSAS>
Savivaldybės tarybos narys

Užduotis, atrodo, paprasta – pasvarstei, išsirinkai ir nupirkai… Kelmės kultūros centre atsirado naujos ir erdvios patalpos. Reikia baldų, įrangos, o savivaldybė tam neturi pinigų. Kultūros centras pasielgė ūkiškai – pasinaudojant europiniais fondais, steigs naujose patalpose „Atvirą Kelmės jaunimo centrą“. Projekto metu bus siekiama didinti rizikos grupės vaikų ir jaunimo gerovę, socialinę integraciją, o už gautą paramą kultūros centras įsigys tai ko reikia kultūrinei kūrybinei veiklai. Neaišku, kiek rizikingo jaunimo bus integruota į visuomenę, bet jeigu tik sukūrus tokią veiklą organizuojantį centrą galima nupirkti baldus – kažkas mūsų krašte yra ne taip.

Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komitete svarstant Kultūros centro prašymą įsteigti centrą, kilo diskusija. Pasirodo, paaugliams, kuriems labiausiai patinka nesimokyti, pažeidinėti įstatymus, šlaistytis gatvėmis, valstybei norint juos nukreipti į labiau prasmingą gyvenimą, yra didžiulės europinių fondų ir kitos galimybės. Tuo tarpu pasisukus kalbai apie gabaus ir padoraus jaunimo poreikius aiškinama, kad tam nėra pinigų. Išleistoje 2013 metų rajono apžvalgoje yra pateikta statistika, kad neformaliojo švietimo įstaigas lanko tik 25 proc. moksleivių, tiek Meno mokyklos, tiek muzikinių skyrių, tiek Sporto mokyklos materialinė bazė ir aprūpinimas yra rajono gėda. Dažna popamokinė veikla už mokyklos ribų yra mokama. Pernai svarstant rajono strateginio plano gaires, kilo idėja, kad reikia sukurti sąlygas moksline ir technine kūryba besidomintiems jaunuoliams, Švietimo komiteto nariams pavyko įtikinti valdančiuosius skirti 7 tūkst. litų gabių vaikų ugdymui. Juokingai maža suma, bet vis šis tas.

Gal iš tiesų pasinaudojant Kelmės kultūros centro patirtimi reikėtų ir kitas mokyklas pervardinti centrais, skirtais „mokyti“ socialinių įgūdžių neturintį jaunimą virti kiaušinį ar skaityti knygą, bet po „centro“ iškaba aprūpinti ugdymo įstaigas reikiamu inventoriumi – naujais kompiuteriais, programine įranga, naujausiomis mokymo priemonėmis? Juk kažkada ir autostrada Kaunas-Klaipėda buvo nutiesta, įtikinus Maskvos generolus, kad ja bus galima greitai permesti Raudonosios armijos tankus iki Berlyno…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA