BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Toks įspūdis susidarė balandžio 29-ąją vykusiame rajono tarybos posėdyje, kuriame daugiausia laiko užėmė ne vieno ar kito klausimo, aktualaus bendruomenei nagrinėjimas, o… darbotvarkės tvirtinimas, trukęs vos ne dešimt kartų ilgiau nei politikai sugaišo laiko analizuodami kai kuriuos klausimus. Jų darbotvarkėje buvo 33.

Z. Mačernius – visagalis at teisingumo simbolis?

Kodėl užtruko posėdžio darbotvarkės tvirtinimas? Socialdemokratų patriarchas, buvęs ilgametis bendruomenių globėjas Zenonas Mačernius pasiūlė nenagrinėti vieno sprendimo, kuriuo siūloma neskirti lėšų Kražių bendruomenės projektui, pagal kurį už 20 tūkst. Lt buvo siūlyta padaryti baigiamuosius darbus gimnazijos aikštyne, o ir šias lėšas skirti Kolainių bendruomenės projektui, nes šioje gyvenvietėje (priminsime, Z. Mačernius šios vietovės pavadinimo „sovchozui“ vadovavo ketverius metus).

– Bet mes iš Kolainių bendruomenės negavome jokio prašymo ir projekto,– kiek nustebusi politikos veteranui atsakė savivaldybės administracijos vyr. specialistė Laima Tyliūtė.

– Gerbiamas Zenonai, gal Jūs norite tiesiog įpiršti kolainiškiams kažkokį net neįvardintą projektą, o po to šios bendruomenės žmones priversti jį vykdyti?

– Kolainiškiai nori projekto, bet kai buvo kvietimas teikti paraiškas, Kolainiuose dar nebuvo bendruomenės,– atsakė Z. Mačernius.

– Ir į mane vakar kreipėsi Kolainių bendruomenė, kad nori įgyvendinti projektą,– pastebėjo meras Vaclovas Andrulis. – Tačiau galutinis žodis priklausys Vietos veiklos grupei.

– Tik prasidėjo posėdis, ir jau atsidūrėme chaose,- kalbėjo Konservatorių-krikdemų frakcijos lyderis Egidijus Ūksas. – Kolegos, paisykime veiklos reglamento. Pagal jį siūlymo teisę išbraukti klausimo nagrinėjimą turi tik frakcija arba komitetas. Zenonas yra mano kolega, posėdžiauja Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komitete. Mūsų komitetas nenutarė, kad šio klausimo šiandien politikai nenagrinės.

Pagal reglamentą šio klausimo nagrinėjimu rūpinosi Biudžeto ir ekonomikos komitetas. Posėdyje dalyvavo Z. Mačernius. Keturi komiteto nariai minėtam socdemui pritarė. Tik keista, kodėl pats Z. Mačernius, beje, vakar šventęs 69-ąjį gimtadienį, o ne Biudžeto ir ekonomikos komitetas ar socialdemokratų frakcija šio sumanymo nekėlė? Galiausiai politikai kražiškių projekto likimo nenagrinėjo. Bet besiaiškindami, kas teisus, kas ne, sugaišo nemažai laiko.

Valstybės paramos laukimas

Rajono politikai patvirtino sąrašą, pagal kurį nori sulaukti investicijų iš VIP (Valstybės investicijų programos). Jame 2015-2017 m. periode prašoma, kad 2014 m. lauks 2,5 mln. litų paramos, o 2016 m. – 968 tūkst. Lt investicija Kelmės kultūros centro rekonstrukcijai, po kurios ten turi atsirasti vietos ir Mažajam teatrui. Minėtame dokumente prašoma Kelmės ligoninės jungiamojo koridoriaus tarp 3-ojo ir 4-korpusų statybai. Tam 2015 m. reikia iš VIP 953 tūkst. Lt. Šį projektą numatoma įgyvendinti pagal 2-ojo lygio rajono asmens sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo galimybių studiją, kuri parengta tuometinės savivaldybės Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkės, dabar – Seimo narės Almos Monkauskaitės ir jos buvusių kolegų iniciatyva.

Be to, VIP siūloma 2015 m. daugiafunkcio Sporto centro statybai Kelmėje (apie jį jau rašėme kelis kartus – autoriaus pastaba). Iš tos programos skirti 1,5, o 2015 – 6,5 mln. Lt šio statinio pirmojo etapo darbams. O 2017 m. iš VIP pageidaujamos lėšos dar netikslinamos. Be to, prie VIP projekto privalės prisidėti ir mūsų savivaldybė. Jai 2015-2017 m. iš rajono biudžeto minėtiems projektams įgyvendinti reikės skirti apie 3,3 mln. litų.

     Kelmės ligoninės automobiliui – žalia šviesa

Rajono taryba leido didžiausiai savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigai – Kelmės ligoninei pirkti lengvąjį automobilį. Dabar Kelmės ligoninė galės įsigyti tarnybinį lengvąjį automobilį. Tarnybinis transportas bus naudojamas įstaigos darbuotojams vykti į konferencijas, dalykinius susitikimus bei pasitarimus. Lengvąjį tarnybinį transportą planuojama įsigyti iš ūkinės, komercinės veiklos lėšų. Šios lėšos nesiejamos su medikų darbo užmokesčiu, kuriems lėšas skiria Ligonių kasa.

Seimo narė – apie didelį blokinį namą ir trobelę pamiškėje

Kadangi šią savaitę Seime nevyko plenariniai posėdžiai, todėl mūsų politikų sambūryje dalyvavo parlamentarė Alma Monkauskaitė. Ji kalbėjo:

– Kai lyginu Seimo ir rajono tarybos darbą, veikla parlamente man primena didelį kelių aukštų blokinį namą, kurio gyventojai dažnai nesusišneka. Rajono taryba – lyg nedidelė trobelė pamiškėje, kurioje esantys žmonės normaliai bendrauja, beveik nekelia balso. Į posėdžius susirenkate po diskusijų, kokybiškai paruošę sprendimų projektus. Todėl ir teigiami poslinkiai rajone pastebimi greičiau nei šalyje. Džiaugiuosi, kad pajudėjo Sporto komplekso statybos reikalai, gražėja asmens sveikatos priežiūros įstaigos, Kelmės ligoninė likvidavo solidžias skolas. Išradingai dirba Visuomenės sveikatos biuras, iš kurio mokosi kiti rajonai. Šią įstaigą pagal veiklos kokybę galima įrašyti į geriausiųjų penketuką.

V. Šimkūnas klausė Seimo narės:

– Kai buvo balsuojama už Žuvininkystės įstatymą, Jūs pritarėte šio dokumento pataisoms. Jos nepalankios žvejams-mėgėjams. Gerai, kad prezidentė šį dokumentą vetavo. Sakykite, kodėl palaikėte pataisas?

– Būsiu nuoširdi,– sakė A. Monkauskaitė. – Apie žvejybą išmanau tiek, kiek galiu vertinti žuvį. Skani ar neskani. Kai atsiduri tokioje situacijoje, balsuoji taip, kaip frakcija nusprendė. Šio įstatymo pataisas ruošė Aplinkos apsaugos komitetas, kuriam vadovauja Algimantas Salamakinas. Komitete yra gamtosaugos specialistų. Jei kyla kuriam iš Jūsų kokių nors problemų, paskambinkite, parašykite, kai grįžtu į Kelmę, galime apie tai ir pakalbėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA