BIČIULIS

Auksinės sūpynės

2014-06-03

Egidijus Ūksas
Kelmės rajono tarybos narys

Tiek rajono spaudoje, tiek savivaldybės taryboje vis grįžtama prie Kelmės A. Mackevičiaus gatvės kvartalo teritorijos sutvarkymo darbų. Iškilus klausimams, savivaldybės administracija dažniausiai abejones bando išsklaidyti paaiškinimu, esą toks projektas ir tokie projekto reikalavimai. Panašu, kad tai jau tapo visiems atvejams tinkamu užkeikimu, kuris galėtų praturtinti lietuvių mitologiją ir etnokultūrą.

Štai iškilo klausimas dėl vaikams skirtos žaidimų aikštelės. Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto posėdyje nustebino tai, kad rajono vadovai nežino situacijos – vienas aiškina, kad ji neįrengta, kitas teigia, kad įrengta, bet nėra žaidimų įrangos… Žiūrim, ką turim – pasirodo, aikštelė yra įrengta. Pagal techninį projektą turėjo būti įrengta (cituoju) „vaikų žaidimo aikštelė, veja su mediniais vaikų lauko žaidimų įrenginiais. Bendras plotas 467 kv.m“. Aikštelėje, kaip ir buvo numatyta, įrengta „lipynių-čiuožynių kompleksas, smėlio dėžė 3X3 m, svertinės sūpynės, pusiausvyros buomas“. Aikštelės teritorija turėjo būti užsėta rankiniu būdu paprastais, parteriniais ir mauritaniškais gazonais. Kaip dabar atrodo vaikų žaidimų aikštelė su mauritaniškais gazonais, matyti nuotraukoje. Įdomu buvo sužinoti, kiek visas šitas gėris kainavo. Projektuotojai vaikų aikštelės įrengimui savivaldybei buvo pateikę sąmatą už 22 tūkst. 239 litus. Pagal rangos darbų viešojo pirkimo lokalinę sąmatą rangovas vaikų žaidimų aikštelę numatė įrengti už 9,04 tūkst. litų (su PVM). Vaikų žaidimų įrangą iš medienos rąstų rangovas įrengė už 5 tūkst.800 litų. Žinovai teigia, kad tokius medinius žaidimų įrenginius galima padaryti už 2-2,5 tūkst. litų. Trumpai tariant, kažkoks stebukladarys medines sūpynes pavertė auksinėmis.

Ši aikštelė viso labo tik detalė daugelio milijonų vertame projekte. Niekas savivaldybėje negalėjo suprantamai paaiškinti, kaip ir kokiu būdu atsiranda tokios kainos, ar iš viso galima kažkaip paveikti projektuotojus ir rangovus. Matyt, tokios smulkmenos, kaip žaidimų, krepšinio aikštelės, apšvietimo stulpai, žvyras, trinkelės, kažkam paliepus ir panorėjus, leidžia pelnytis mokesčių mokėtojų sąskaita – savivaldybės taryba jau ne vienam projektui skyrė papildomą finansavimą. Prasidės Raseinių-Laucevičiaus gatvių kvartalo tvarkymo darbai. Ar nebus taip, kad tarybos tribūnoje teks matyti administracijos vadovus, prašančių papildomų lėšų kokiam „auksiniam“ šaligatviui nutiesti?..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA