BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Praėjusį sekmadienį vyko rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą. Į jį šalies gyventojai rinko 141 parlamentarą, t. y. 71 vienmandatėse ir 70 daugiamantadėse (pagal partijų, jų koalicijų sąrašus) apygardose. Vienmandatėse apygardose tik trys kandidatai surinko daugiau kaip 50 proc. balsavime dalyvavusių rinkėjų balsų. Tad 68 apygardose vyks antrasis rinkimų turas, kuriame varžysis po du daugiausia spalio 9-ąją rinkėjų paramos sulaukusius kandidatus. Antrasis turas vyks ir Kelmės-Šiaulių rinkimų apygardoje Nr. 41. Priminsime, kad šioje apygardoje buvo 50 balsavimo apylinkių: 40 Kelmės ir 10 Šiaulių rajonuose. Sėkmingiausiai pasirodė ir į antrąjį turą pateko Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas, Kelmės rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Juozas Rimkus ir Seimo narė socialdemokratė Alma Monkauskaitė. Iš viso šioje apygardoje varžėsi vienuolika kandidatų. Be patekusiųjų į antrąjį turą laimę bandė Kęstutis Bilius (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Laimutė Burbienė (Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga), Antanas Butkus (Lietuvos centro partija), Marijus Čekavičius (S. Buškevičiaus ir Tautininkų koalicija „Prieš korupciją ir skurdą“ (Partija „Jaunoji Lietuva“, Tautininkų sąjunga), Teisutis Majauskas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Vincas Metrikis (Partija „Tvarka ir teisingumas“), Andrius Tučkus (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Marijus Velička (Darbo partija), Mantas Zaturskis (Lietuvos liaudies partija).

Išsamūs vienmandatės rinkimų apygardos duomenys skelbiami šio „Bičiulio“ laikraščio numerio trečiajame puslapyje. Rinkimų kampanijos metu nusiskundimų beveik negauta. Tik jau minėtoji A. Monkauskaitė spalio 5-ąją Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūrai parašė pareiškimą, kuriame buvo nurodyti trys mobilaus telefono numeriai ir dvi savininkų pavardės, kuriems buvo siųstas SMS pranešimas: „Nuo 2018 m. nebegausime išmokų už nenašias žemes. Pasiskaičiuokime asmeninius savo finansinius praradimus. Padėkokime už tą dovaną Seimo narei Almutei“. Toliau A. Monkauskaitė rašo: „Manau, kad šios melagingos žinutės yra trukdančios rinkėjams įgyvendinti teisę rinkti ir būti išrinktiems į Seimą. (SRĮ 47 str.).

Prašau ištirti, kas siuntinėja melagingo turinio žinutes, šmeižiančias mane, kaip Seimo narę ir kandidatę į Seimo narius, ir iškelti baudžiamąją bylą“.

Kaip mus informavo Šiaulių apylinkės vyr. prokuroro pavaduotojas Svajūnas Kuizinas, šis pareiškimas perduotas policijai, kuri per 10 dienų privalo patikslinti A. Monkauskaitės pareiškime nurodytus faktus. Po to bus priimtas sprendimas dėl tolesnio šio pareiškimo tyrimo eigos.

* * *

Kelmės-Šiaulių rinkimų apygardos rinkėjai rinko Seimo narius ir daugiamandatėje apygardoje. Štai kiek preliminariais duomenimis mūsų apygardoje politinės organizacijos ar jų koalicijos gavo balsų: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 5857, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 1861, Lietuvos socialdemokratų partija – 3160, Lietuvos  Respublikos liberalų sąjūdis – 983, Antikorupcinė N. Puteikio ir K. Krivicko koalicija (Lietuvos centro partija, Lietuvos pensininkų partija) – 713, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga-39, Partija „Tvarka ir teisingumas“ – 807, Darbo partija – 558, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) – 481, Lietuvos žaliųjų partija – 291, Politinė partija „Lietuvos sąrašas“ – 112, Lietuvos liaudies partija – 152, S. Buškevičiaus ir Tautininkų koalicija „Prieš korupciją ir skurdą“ (Partija „Jaunoji Lietuva“, Tautininkų sąjunga) – 102, „Drąsos kelias“ politinė partija – 27.

Pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenis 2016 10 10)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA