BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Toks klausimas kilo, kai Socialinių klausimų ir sveikatos apsaugos komiteto posėdyje buvo svarstomi spalio mėnesį įvyksiančio rajono tarybos posėdžio sprendimų projektai.

Sprendimo projekte numatoma socialinį būstą, esantį Kelmėje, J. Janonio gatvėje, išbraukti iš Kelmės rajono socialinio būsto sąrašų ir jį įrašyti į savivaldybės būsto fondo sąrašą.

Sprendimo projektą pristačiusi Turto valdymo skyriaus vedėja Vaida Ulvydienė sakė, kad Paramos būstui įsigyti ir išsinuomoti įstatymas numato, kad nuomininko prašymu rajono taryba, įvertinusi socialinio būsto poreikį savivaldybėje, gali priimti sprendimą socialinį būstą nuomoti kaip savivaldybės būstą rinkos kainomis.

Rengiant šio sprendimo projektą buvo atsižvelgta į socialinio būsto nuomininko prašymą, kuriame nurodoma, kad nuomininko šeimos pajamos (10406 Eur) 2015 m. 35 proc. viršijo Paramos būstui įsigyti ir išsinuomoti įstatyme nurodytus dydžius.

Pasak Turto valdymo skyriaus vedėjos Vaidos Ulvydienės, įrašius šį būstą į savivaldybės būsto sąrašą, nuomininkas mokės 20 proc. didesnį nuomos mokestį.

Kodėl šis klausimas nebuvo svarstomas gegužę ar birželį rajono tarybos posėdyje? Naujas Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymas, kuris įsigaliojo nuo 2015 m. sausio 1 d., numato pareigą savivaldybių socialinio būsto nuomininkams ir kartu su jais gyvenantiems pilnamečiams jų šeimų nariams Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka kasmet deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas) už kalendorinius metus ne vėliau kaip likus mėnesiui iki einamųjų metų gegužės 1 dienos (t. y. iki balandžio 1 d. – aut. pastaba). Socialinio būsto nuomos sutartys su nuomininkais, nedeklaravusiais turto (įskaitant ir gautas pajamas) už kalendorinius metus Gyventojų turto deklaravimo įstatyme numatyta tvarka, yra nutraukiamos.

Posėdžio metu nebuvo kalbama apie tai, ar šie nuomininkai laiku deklaravo savo turtą ir pajamas, ar laiku buvo pristatytos visos pažymos. Jei laiku, tai pagrįstai kyla klausimas, kodėl šis sprendimo projektas svarstomas tik spalio mėnesį?

Nuostabą kėlė ir dar vienas posėdžio metu išgirstas argumentas. Būsto nuomininkas, dabar gyvenantis ir dirbantis su šeima Anglijoje (apie tai buvo kalbama posėdžio metu – aut. pastaba) žada sugrįžti gyventi į Lietuvą. Jam šis būstas reikalingas, kad turėtų kur grįžti. Savivaldybės komisija, svarsčiusi klausimą apie būsto išbraukimą iš socialinių būstų sąrašo ir jo įrašymą į savivaldybės būsto sąrašą, kaip argumentą įvardijo tai, kad reikia tik džiaugtis ir skatinti emigrantų norą grįžti į Lietuvą.

Su tuo nesutiko komiteto narys S. Lekšas:

– Tai ką tuomet daryti socialiai remtinoms šeimoms, laukiančioms būsto? Emigruoti iš Lietuvos?

Socialinių klausimų ir sveikatos komiteto posėdyje nepavyko išgirsti, gal socialinio būsto poreikio savivaldybėje jau nebėra, gal visos socialiai remtinos šeimos jau aprūpintos būstu, todėl ir galima siūlyti socialinį būstą perrašyti į savivaldybės būsto sąrašą?

Įdomu tai, kad socialinio būsto nuomininkas su šeima gyvena Anglijoje, vadinasi, šis butas stovi tuščias, kol nuomininkas negrįžta kelioms savaitėms paatostogauti.

Abejonių komiteto nariams sukėlė ir socialinio būsto nuomininko šeimos deklaruotos pajamos už 2015 metus – 10406 Eur. Visi žinome, kad užsienyje tautiečiai uždirba daug daugiau. Tačiau prieš šį sprendimo projektą balsavo tik S. Lekšas. Už šį sprendimo projektą pasisakė O. Granickienė, St. Dzimidas ir I. Šimkus.

Kaip balsuos rajono tarybos nariai, sužinosime spalio 27 dieną.

Gal Kelmėje gyvenimas taip pagerėjo, kad socialinio būsto poreikio nebeliko?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA