BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Į mūsų laikraščio žurnalistus šio mėnesio pradžioje bei Motinos dieną kreipėsi moterys, prekiaujančios gėlėmis turgelyje, esančiame Kelmės centre. Jos aiškino, jog Kelmės seniūnas nesirūpina tvarka. Dėl to „Kelmės prekybos“ direktorius Rimantas Giržadas bei vaisiais, daržovėmis prekiaujanti Alma Grybienė užvaldė tiek Vytauto Didžiojo gatvės šaligatvio miesto centre, jog netgi žmonėms praeiti neliko vietos.

– Juk nuo savo pastatų Giržadas ir Grybienė gali daryti ką nori tik metro atstumu, o užsigrobė didžiausius plotus. Prekiaujantieji pastato automobilius, kurie jiems skirtoje stovėjimo aikštelėje stovi visą dieną. Dėl to atvažiavusieji apsipirkti į „Maximą“, „Koopsą“ ar vaistinę neturi kur pastatyti automobilio net pusvalandžiui,– sakė viena gėlių pardavėja.

– Numanau, kas galėjo reikšti pretenzijas. Pas mane buvo atėjusi viena moteris. Ji norėjo prekiauti gėlėmis ir prašė prekybai vietos. Bet visos vietos jau buvo užimtos. Aš jai pasakiau, kad žinojo, jog artėja Motinos diena, ir nereikėjo laukti paskutinės minutės,– „Bičiuliui“ sakė R. Giržadas. – „Kelmės prekyba“ jokios teritorijos savavališkai neužgrobė. Teritoriją prie savo kooperatyvo pastato iš valstybės išsinuomavome 99 metams. Sutinku, kad automobilį pastatyti yra problema. Savivaldybės vadovams siūliau riboti nemokamą stovėjimą ir iš ilgiau norinčių pasistatyti transporto priemones imti mokestį.

– Aš prekiauju savo teritorijoje, kurią išpirkau. Kartais gėlininkui leidžiu joje prekiauti,– sakė buvusios autobusų stoties pastato dabartinė savininkė A. Grybienė ir parodė jai priklausančią maždaug trijų metrų pločio Vytauto Didžiojo gatvės šaligatvio teritoriją. Prekybininkei priklauso ir dalis teritorijos kitoje pastato pusėje. Ten esančias patalpas ji nuomoja prekybininkams.

– Į Burbiškių dvarą žmonėms nereikia važiuoti, nes Kelmės centre gali grožėtis gėlėmis. Jų prekeiviai tikrai nedarko miesto įvaizdžio. Ir vietos užtenka. Čia gali ne tik žmonės praeiti, bet ir šokių ansambliai pasirodymus organizuoti,– pridūrė A. Grybienė. – Tik bėda, kad patys gėlininkai tarpusavyje nesutaria. Stebina ir miesto valdžia. Kas jai neleidžia nuomoti vietų prekybai ir gauti lėšų į biudžetą?

Pasak Kelmės miesto seniūno Romo Atkočaičio, dar prieš 20 metų buvo padaryti šių sklypų detalieji planai.

– Tais laikais visi įsiteko turgelyje. Aistros kilo tik pastaraisiais metais, kai padaugėjo prekiaujančių gėlėmis. Seniūnija galėtų pagal panaudą valdyti žemę, ją nuomoti, bet ją išsinuomojo ar nupirko kiti. Ne tik aš, bet ir mano pirmtakas Zigmas Mačijauskas tokį palikimą rado,– sakė R. Atkočaitis.

Seniūno teigimu, vyko diskusijos ir su miesto gyventojais dėl automobilių stovėjimo ribojimo miesto centre. Tačiau parkomatą pastatyti – brangu. Jis neatsipirks. Be to, policija atsisako stebėti šią aikštelę. Pavyzdžiui, didžiųjų miestų ar Palangos savivaldybėse yra Viešosios tvarkos skyriai. Jie ir rūpinasi automobilių savininkų kontrole. Mūsų savivaldybėje dėl vienos aikštelės priežiūros tokį skyrių steigti būtų neprotinga.

Atkočaitis taip pat sakė, kad jo toks sklypų suformavimas nedžiugina, nes įvairūs kioskai miestą daro panašų į bažnytkaimį.

Kita vertus, pabūkime prekeivių vietoje. Jie atvažiuoja ir iš aplinkinių ar tolimesnių kaimų. Juk šie žmonės dėžes su gėlėmis nuo Naudvario ar Sodros neatsineš. Kur kas paprasčiau perkantiesiems duonos kepalą ar gėlių puokštę parsinešti į namus ar nunešti iki Psichikos sveikatos centro, kur pastatytas automobilis. Net ir svečiai atvykę į Kelmę bei pamatę tokią prekeivių gausą, ją pavadina turgaus miestu. Tuo pačiu natūrali ir automobilių pastatymo centre problema. Juk miesto centras formavosi tais laikais, kai transporto buvo žymiai mažiau ir niekas neįsivaizdavo jo dabartinės gausos. Dabar pastatų nenugriausi ir automobilių stovėjimo aikštelių neįrenginėsi. Tikrovė tokia: žmonės automobilius stato ten, kur atsiranda laisvų vietų. Didmiesčiuose dar didesnė problema. Ten reikia už pastatytą automobilį susimokėti ir pereiti iki parduotuvės kvartalą, prilygstantį savo plotu pusei Kelmės. O gal išponėjome? Norime su automobiliu vos ne į pačią parduotuvę įvažiuoti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA