BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Praėjusiame Kontrolės komiteto posėdyje A. Brazas ir S. Lekšas pristatė klausimą „Dėl Kelmės rajono savivaldybės socialinio būsto skyrimo tvarkos ir priežiūros“.

Lekšas savo pranešime apžvelgė gyventojų, laukiančių socialinio būsto, sąrašą. Pasak jo, dar birželio 15 dieną tokių asmenų buvo 111, tačiau po mėnesio šis skaičius sumažėjo iki 91. Remiantis įstatymo nuostatomis 20 asmenų buvo išbraukta iš sąrašo, nes laiku nepateikė dokumentų.

Daugiausia laukiančių eilėje gauti socialinį būstą gyvena Kelmės mieste – 21, 20 asmenų yra priregistruoti prie savivaldybės, Tytuvėnų ir Pakražančio seniūnijose būsto laukia po 4 asmenis, Kelmės apylinkių seniūnijoje – 7, Kukečių, Liolių ir Šaukėnų seniūnijose – po 3, Užvenčio seniūnijoje – 2.

Po atliktos analizės, kokių vietovių gyventojai gavo socialinius būstus per penkerius metus, paaiškėjo, kad Kelmės mieste būstą gavo 35 asmenys, Tytuvėnuose – 12, Šaukėnuose – 7, Kukečiuose – 1, Kražiuose – 2, Užventyje – 5 ir t.t. Per penkerius metus butus gavo 67 asmenys.

Pusė gyventojų, laukiančių socialinio būsto, yra kaimo gyventojai.

Lekšas pastebėjo, kad net 9 gyventojai buvo išbraukti iš laukiančių socialinio būsto sąrašo, kurie prašymus buvo padavę 2016 metais, o 7 – 2015 metais. Dalis išbrauktųjų iš sąrašų yra pakeitę gyvenamąją vietą, išvykę. Tačiau yra ir tokių, kurie laiku nepateikia reikalingų dokumentų, t. y. nori gauti socialinį būstą, tačiau pildyti visų reikalavimų nenori.

Lekšas stebėjosi, kad viena gyventoja laukia būsto net nuo 1998 metų, tuo tarpu kai kitas į eilę atsistojo bemaž po 11 metų.

Lekšas bandė aiškintis, kodėl ši gyventoja tiek ilgai laukia socialinio būsto. Pasak jo, matyt, ši gyventoja būsto nenori. Ji gyvena dukters bute. Kadangi S. Lekšas pažįsta tą gyventoją, tai su ja kalbėjosi, sakė, kad siūlys išbraukti iš sąrašų. Gyventoja atsakiusi: na, jei siūlysite, tai siūlykite, išbraukite.

Gyventojų, norinčių nuomoti būstą, už kurį mokėtų savivaldybė, Kelmės rajone nėra.

Pasak S. Lekšo, šiuo metu prie savivaldybės yra prisiregistravusių 20 gyventojų. Didelė tikimybė, kad kitais metais, kai įsigalios naujas įstatymas, jei šie gyventojai nepateiks gyvenamosios vietos deklaracijos, jie bus išbraukti iš sąrašų.

Kelmės rajone yra apie 130 socialinių būstų. Deja, bet kai kurie būstai yra nelabai tinkami gyventi, avarinės būklės.

Brazas sakė, kad savivaldybė pagal ES projektą planuoja nupirkti 32 socialinius būstus. Tai leis sumažinti žmonių, laukiančių socialinio būsto, skaičių. Tačiau perkant būstus, ne viskas vyksta sklandžiai. Pasak A. Brazo, pavasarį buvo skelbiama apie tai, kad savivaldybė perka socialinius būstus. Buvo gauti 6 pasiūlymai, tačiau nė vienas butas nenupirktas. Pasirodo, rinkos kaina yra didesnė nei įvertina turto vertintojai. Mažesne kaina žmonės butų neparduoda.

Pagal ES projektą butai bus perkami Kelmėje, Tytuvėnuose, Užventyje ir Kražiuose. Tačiau žmonių, laukiančių socialinio būsto, yra gyvenančių ir kitose vietovėse. Pasirodo, pagal projektą galima pirkti butą arba namą, tačiau už ES projekto pinigus negalima pirkti ūkinių pastatų bei žemės. Todėl, pasak A. Brazo, reikėtų kitų metų biudžete numatyti lėšų, kuriomis būtų prisidedama perkant namą su ūkiniais pastatais ir žeme (namą pirkti už ES lėšas, o ūkinius pastatus ir žemę prie jo – už savivaldybės lėšas).

Yra socialinių būstų, kurie yra avarinės, prastos būklės. Jie oficialiai tokiais nepripažinti, nes jei tokį būstą paskelbi avariniu, turi iškelti žmogų, o tas gyventojas atsiduria žmonių, laukiančių socialinio būsto, sąrašo gale.

Todėl posėdyje buvo pasiūlyta, kad Turto valdymo skyrius papildytų socialinio būsto nuomos tvarkos aprašą punktu, kur žmogus, iškeltas iš avarinės būklės socialinio būsto, gautų būstą be eilės.

Komiteto nariai S. Lekšas ir A. Brazas dėkojo Turto valdymo skyriaus specialistams, kurie teikė pagalbą ruošiant šį klausimą.

2 Komentarai(ų)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA