BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Praėjusią savaitę įvyko Savivaldybės tarybos kolegijos posėdis. Jame buvo svarstomas klausimas dėl Tytuvėnų kultūros centro statybos projekto įgyvendinimo pakeitimo.

Sausio 23 d. Tytuvėnų kultūros centre tytuvėniškiai susitiko su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos atstovais bei Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba. Tuomet buvo svarstomas klausimas dėl dabartinės miestelio bibliotekos likimo, nes šio pastato nenugriovus, tytuvėniškiai neturės dešimtmečiais lauktų kultūros namų. Sausio 30 d. Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos pirmosios nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos posėdyje nutarta Tytuvėnų miestelio bibliotekos pastatui suteikti apsaugą ir įrašyti šį pastatą į Kultūros vertybių registrą.

Tuomet rajono valdžia, gavusi Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos sprendimą, ėmėsi ieškoti alternatyvų.

Vienas variantų buvo perimti iš bažnyčios pastatą, kuriame įsikūręs kultūros centras. Šį pastatą nugriauti ir toje teritorijoje pradėti statybas. Kultūros centrą buvo planuojama perkelti į pašto pastatą, kuris būtų renovuojamas.

Tačiau per pastaruosius du mėnesius įvyko pasikeitimų.

Kelmės rajono vadovai susitiko su LR Seimo pirmininku V. Pranckiečiu. Po pokalbio su juo buvo pasirinkta kita vieta naujam Tytuvėnų kultūros centrui.

Buvo nutarta iš bažnyčios perimti garažus ir vartus su tvora. Garažuose įrengti kultūros centrą. Regiono plėtros lėšas, skirtas kultūros centrui, nukreipti tvenkinių sutvarkymui. Kadangi šiais metais baigiamas Kelmės kultūros centro projektas, Seimo pirmininkas V. Pranckietis pažadėjo kitais metais padėti gauti VIP lėšų Tytuvėnų kultūros centro projektui.

Kolegijos posėdyje meras V. Andrulis informavo, kad dėl garažų, vartų ir tvoros perėmimo buvo susitikęs su Šiaulių vyskupu Eugenijumi Bartuliu. Iš vyskupo buvo gautas žodinis sutikimas. Su vyskupijos kancleriu E. Alūza ir Tytuvėnų klebonu R. Žaromskiu buvo aptartos šių objektų perdavimo sąlygos. Jie savivaldybei būtų perduoti dvidešimčiai metų.

Pasak mero V. Andrulio, jeigu nepavyks gauti lėšų šio projekto įgyvendinimui, jis ir nebus rengiamas. Tačiau, jei lėšų pavyks gauti, tai bus sutvarkytas ir išsaugotas kultūros paveldas, kurio sutvarkymui bažnyčia tikrai nerastų lėšų.

Pasirodo garažų sutvarkymui ir kultūros centro juose įrengimui galimybių studija buvo paruošta dar 2007 metais kartu su viso ansamblio tvarkymo darbais. Tiesa, šiuo metu ši galimybių studija yra tik dalinai aktuali. Ją reiks keisti.

Kolegijos posėdyje vienbalsiai nuspręsta pritarti šio projekto įgyvendinimui. Šis projektas dar bus pristatytas ir Savivaldybės tarybos posėdyje, todėl dėl jo dar bus galima diskutuoti.

Savivaldybei dovanoja žemę

Meras V. Andrulis kolegijos narius supažindino su gautu Andrzej Tadeusz Romer prašymu. Jis Savivaldybei nori padovanoti Tytuvėnėlių dvaro parką su jame esančiais statiniais – apie 14,5 ha plotą. Tiesa, iš pastatų likusi tik kažkada Gryžuvos kolūkiui priklausiusi pirtis, kiti pastatai sunykę arba sudegę.

Meras V. Andrulis klausė, ar Savivaldybei perimti šį parką. Po ilgų diskusijų, ką perėmus šį parką, su juo daryti, dauguma kolegijos narių sutiko, kad Tytuvėnėlių dvaro parką reikia perimti. Šiam pasiūlymui nepritarė kolegijos narys P. Račkauskas. Jo nuomone, kol nėra aiškios vizijos, ką daryti su šiuo parku, nereikėtų skubėti perimti žemės.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA