BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Sausio 13 d. „Bičiulyje“ straipsnyje „Slapta pažyma?“ rašėme, kad redakciją pasiekė informacija, jog Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga gavo Kelmės rajono gyventojos skundą. Vaiko teisių apsaugos kontrolierė, atlikusi skundo tyrimą, priėmė sprendimus bei apie juos informavo Kelmės rajono savivaldybės administraciją.

Tuomet informacijos apie Kelmės rajono gyventojos skundo esmę, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos ir Kelmės rajono savivaldybės priimtus sprendimus nei tarybos nariui S. Lekšui, nei žurnalistei nepavyko gauti informacijos iš savivaldybės administracijos. Buvo motyvuojama, kad pažymoje skelbiami asmens duomenys. Tačiau pagal įstatymus galima susipažinti su nuasmeninta pažyma. Todėl ją (nuasmenintą) pateikė Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba.

Pažymoje buvo nurodyti pažeidimai ir siūlymai imtis tarnybinių patikrinimų.

Tuomet savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė į žurnalistės paklausimą apie pažymą atsakė, kad apie priimtus sprendimus informuos pasibaigus tarnybinių patikrinimų procedūroms.

Prabėgo trys mėnesiai, bet redakcijos taip ir nepasiekė informacija apie priimtus sprendimus.

Teko dar kartą kreiptis į savivaldybės administracijos direktorę I. Sirusienę. Ji atsiuntė atsakymą. „Informuojame, kad atsižvelgiant į 2017-12-22 Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus pažymoje Nr. (6.1.-2017-209) PR-230 priimtus sprendimus, Kelmės rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjai Danguolei Teišerskienei buvo inicijuotas tarnybinis patikrinimas. Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018-01-29 įsakymu Nr. PA-49 Danguolei Teišerskienei už tarnybinį nusižengimą – Valstybės tarnybos įstatymo 3 straipsnio 2 dalies 1, 5, 6 ir 8 punktų, 15 straipsnio 1 dalies 1 ir 4 punktų nuostatų netinkamą vykdymą paskirta tarnybinė nuobauda griežtas papeikimas.“

„Bičiulio“ redakciją pasiekė informacija, kad Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja D. Teišerskienė paskirtą nuobaudą apskundė teismui.

Tačiau be pažeidimų Vaiko teisių apsaugos skyriuje, jų buvo nustatyta ir Vijurkų vaikų globos namuose (dabar Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centras – aut. pastaba), ir Kelmės rajono socialinių paslaugų centre.

Apie sprendimus, priimtus šiose savivaldybės administracijai pavaldžiose įstaigose, savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė informacijos nepateikė.

Tik savivaldybės tarybos Socialinių klausimų ir sveikatos apsaugos komiteto posėdžio metu, kai buvo svarstoma šių dviejų įstaigų direktorių 2017 m. veiklos ataskaitos, teko išgirsti, kad įstaigų vadovės, atlikusios tarnybinius patikrinimus, pažeidimų nerado, todėl niekas nebuvo nubaustas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA