BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Balandžio 10 dieną Tytuvėnų kultūros centre į susitikimą su rajono savivaldybės vadovais ir tarybos nariais susirinko negausus būrys tytuvėniškių. Susitikime dalyvavo meras V. Andrulis, savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė, tarybos nariai O. Granickienė, S. Lekšas, R. Motuzas, R. Venckus, S. Baltrušaitis.

Meras V. Andrulis pristatė savivaldybės tarybos darbą, įgyvendinamus projektus. Savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė pristatė rajono socialinę politiką. Tarybos nariai kalbėjo apie darbą taryboje.

Susirinkusiems gyventojams seniūnijos 2017 metų veiklą pristatė seniūnas R. Čerkauskas.

Susitikime, kaip ir Tytuvėnų apylinkių seniūnijoje, dalyvavęs A. Žukauskas ir čia nepagailėjo nepatogių klausimų seniūnui. Jis klausė, kodėl seniūno ir jo šeimos narių privačiose valdose darbo metu dirba seniūnijos darbuotojai ir technika, kodėl seniūnijos traktorius traukia iš gyventojų fekalijas ir jas išpila į Tytuvėnų PSPC šulinėlį, domėjosi, kur skelbiama apie galimybę išsinuomoti seniūnijos techniką ir įkainius? Be to, buvo klausiama, kodėl seniūnijos traktoriumi daugiau nei pusė priekabos durpių buvo nuvežta į seniūno pavaduotojos L. Lukošienės privačią valdą, kodėl seniūnijos darbuotojai ruošia malkas seniūno sūnui?

Seniūnas R. Čerkauskas atsakė, kad nepamena tokių atvejų, jog seniūnijos darbuotojai dirbtų jo ar sūnaus privačiose valdose. Jei dirba, tai, pasak seniūno, po darbo valandų. Įdomu, ar seniūnas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų? Juk seniūnijos darbuotojas neatsisakys talkinti savo darbdaviui. Ir nesvarbu, ar darbo metu, ar po darbo. Dėl traukiamų iš gyventojų fekalijų atsakė, kad seniūnija tokių paslaugų neteikia, nebent, traktorininkas be jo žinios atliko tokius darbus.

Į tai A. Žukauskas replikavo:

– Jei seniūnijos darbuotojai dirbo privačiai darbo metu be Jūsų žinios, tai Jūs blogai vadovaujate. Negražu, seniūne, per Mišias rinkti aukas, lankytis Dievo namuose ir taip meluoti.

Meras V. Andrulis pasakė, kad seniūnija mokamų paslaugų teikti negali, tačiau padėti gydymo įstaigai, mokyklai išvežti lapus, stumdyti sniegą tikrai gali. Pasak mero, kontrolė turi būti, ką veikia seniūnijos darbuotojai.

Dėl durpių, kurios nukeliavo į seniūno pavaduotojos privačias valdas, seniūnas aiškino, kad durpės buvo nuimtos nuo rožyno, jų niekas nenorėjo, į sąvartyną vežti neapsimoka, todėl jos buvo išvežtos pavaduotojai.

Keistas paaiškinimas. Nejau seniūnija savo prižiūrimuose plotuose neturėjo kur padėti durpių? Be to, durpės, naudojamos žiemai uždengti rožes, gali būti panaudojamos kelerius metus. Tik jos turi būti laikomos sausai.

Dėl fekalijų seniūno stojo ginti Tytuvėnų PSPC direktorius J. Daujotis:

– Mūsų gydymo įstaigos pastatas senas. Vamzdynui daugiau kaip 50 metų. Be to, ir kanalizacijos vamzdžiai siauri. Kanalizacija dažnai užsikemša. Seniūnijos prašome pagalbos 2-3 kartus per savaitę, kad atkimštų vamzdyną. Traktorius pila ne fekalijas, o vandenį, kad atkimštų kanalizacijos vamzdžius. Jūs žinote mūsų kontingentą. Ko tik nerandame: ir drabužių, ir uogienių stiklainių, ir tuščių plastikinių butelių. Seniūnas per savo gerumą kartais nukenčia.

Šie Tytuvėnų PSPC direktoriaus J. Daujočio paaiškinimai privertė susimąstyti. Nepavyko išsiaiškinti, kaip ligoniai sugeba uogienės stiklainį sukišti į klozetą, nes jo alkūnė turi 90 laipsnių kampą, be to, ir vamzdžiai neina tiesiai. Taip pat nepavyko įjungti vaizduotės ir įsivaizduoti, kaip į klozetą įmetamas tuščias plastikinis butelis. Jis turi savybę ne skęsti, o kilti.

Šie J. Daujočio paaiškinimai tikrai neįtikino. Matyt, A. Žukauskas sako tiesą ir tikrai seniūnijos traktorius siurbia iš gyventojų fekalijas ir jas išpila į Tytuvėnų PSPC šulinėlį. Galbūt, šis verslas – kažkam naudingas!

Prieš metus vieno susitikimo su gyventojais metu teko išgirsti UAB „Kelmės vanduo“ direktoriaus B. Paliulio žodžius, kad jų įmonė tiekia daug mažiau šalto vandens nei surenka nuotekų. Tuomet direktorius spėjo, kad kai kurie ūkininkai ar gyventojai yra nelegaliai prisijungę prie nuotekų sistemos.

Manau, diskusija Tytuvėnuose aiškiai parodo, iš kur atsiranda neapmokestintos nuotekos.

Tytuvėnų PSPC direktoriaus žodžiai, kad jų įstaigoje net 2-3 kartus per savaitę užsikemša kanalizacija privertė kreiptis su paklausimu į UAB „Kelmės vanduo“ direktorių B. Paliulį, ar Tytuvėnų PSPC dėl užsikišusios kanalizacijos nors kartą kreipėsi į bendrovę. Atsakyme rašoma, kad nebuvo kreiptasi nė karto. Įdomu, kas kanalizaciją turi daugiau galimybių profesionaliai atkimšti (žinoma, jei ji kemšasi – aut. pastaba), ar seniūnijos darbuotojas, ar bendrovė, užsiimanti nuotekų tinklų priežiūra?!

Pasidomėjus, kada ir kiek nuotekų iš gyventojų surenkama per mėnesį Tytuvėnuose, paaiškėjo įdomių faktų.

Pagal sudarytą grafiką UAB „Kelmės vanduo“ nuotekas Tytuvėnų mieste išveža penktadieniais. Surinktos nuotekos atvežamos į Tytuvėnų miesto nuotekų valyklos atvežtinių nuotekų rezervuarą, iš kurio dalimis patenka į valymo įrengimus.

Panagrinėjus surinktų 2017 m. ir 2018 m. sausio-kovo mėn. nuotekų kiekius Tytuvėnų mieste, paaiškėja, kad vidutiniškai per mėnesį jų išvežama 59,6 kub. m. Buvo mėnesių, kada buvo išvežama net 80-107 kub. m. Tačiau buvo mėnesių, kada jų buvo išvežta tik 26-30 kub. m. Kyla pagrįstas įtarimas, ar tuomet nuotekos nebuvo supiltos į Tytuvėnų PSPC nuotekų šulinėlį?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA