BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Į „Bičiulio“ redakciją kreipėsi Liolių miestelio gyventojos dukra (pavardė redakcijai žinoma) dėl mamos namo draudimo sutarties. Moteris papasakojo, kad, atvykusi aplankyti garbaus amžiaus mamos, nutarė peržiūrėti dokumentus. Tarp dokumentų rado metinę namo su pagalbiniais pastatais draudimo sutartį, pasirašytą šių metų balandžio mėnesį su Lietuvos draudimo bendrove. Už draudimą senolė sumokėjo 74,42 Eur. Dukrą nustebino suma, kurią mama gautų, jei įvyktų nelaimė ir nebeliktų namo su pagalbiniais pastatais. Ši žala būtų įvertinta 8 tūkst. Eur. Moteris piktinosi, kad įmokos dydis tikrai neatitinka išmokos dydžiui. Tiesa, atsitikus nedidelei nelaimei, pavyzdžiui, jei vėjas nuplėštų kelis šiferio lapus, draudimo sutartyje numatyta maža besąlyginė išskaita (frančizė) – 28,96 Eur. Todėl būtų padengti beveik visi nuostoliai.

Lietuvos draudimo Kelmės skyriuje buvo paaiškinta, kad tokia didelė draudimo įmoka, dėl mažos besąlyginės išlygos (frančizės) sumos. Be to, draudėjai paaiškino, kad senolė pasirašė sutartį, vadinasi, sutiko su visomis sąlygomis. Senolės dukra piktinosi, kad galbūt buvo pasinaudota jos mamos senyvu amžiumi ir nesusigaudymu, o draudėjas nepasivargino aiškiai ir suprantamai išaiškinti draudimo sutarties. Kaip vėliau paaiškėjo, ši sutartis buvo tęsiama jau ne vienerius metus.

Buvo pasiūlytas draudimas už 88,47 Eur, kai besąlyginės išlygos (frančizės) suma – 300 Eur, o turtas apdraudžiamas 130 tūkst. Eur. Moteris nesutiko, draudimo sutartį nutraukti. Pasak jos, panašiomis sąlygomis apdraudė mamos turtą kitame draudime. Tačiau už draudimą sumokėjo beveik dešimčia eurų mažiau.

Šią situaciją pakomentavo Lietuvos draudimo Strategijos, klientų ir marketingo departamento komunikacijos vadovė Ingrida Žaltauskaitė. Ji rašo:

„Kiekviena draudimo bendrovė klientams siūlo skirtingus ir kainos, ir draudimo apimties, ir sąlygų prasme pasirinkimus. Atsižvelgiant į kliento poreikius, gali būti parenkama tam tikra aktuali klientui draudimo apsauga, taip pat klientas pasirenka besąlyginę išskaitą (frančizę). Nuo visų šių pasirinkimų priklauso ir draudimo kaina. Savo veikloje mes siekiame, kad draudimo konsultantai kuo išsamiau paaiškintų klientams draudimo sąlygas ir taisykles, raginame klientus atsiradus bent menkiausiam neaiškumui kreiptis patarimo ar paaiškinimo.

Jūsų skaitytoja prieš keletą metų buvo pasirinkusi patį mažiausią ir kainos, ir draudimo apimties prasme pasiūlymą, kuris kas metai buvo tęsiamas tomis pačiomis sąlygomis. Klientei nusprendus pakoreguoti draudimo sumas, išaugo ir kaina.

Tačiau negalima vien pagal kainą ir pagal draudimo sumą lyginti draudimo pasiūlymų, nes svarbu įvertinti ir kitus faktorius, tokius kaip draudimo sąlygos (ką apima pasirinktas draudimas), taip pat labai svarbu įvertinti ir taikomą besąlyginę išskaitą (frančizę). Kaina taip pat gali priklausyti nuo to, ar draudimo bendrovė tuo metu taiko kokias nors akcijas ar specialius pasiūlymus.

Statistiškai nedidelių įvykių pasitaiko dešimtimis kartų dažniau nei tokių, kurių metu sunaikinamas visas turtas, todėl jei frančizė (besąlyginė išskaita) yra didelė, atsitikus smulkesniam įvykiui klientei draudimo išmoka iš viso nepriklausys. Todėl labai svarbu įvertinti, ar parinkta besąlyginė išskaita tinkama, ar parinkta draudimo apsauga, draudžiamieji įvykiai yra aktualūs. Visą šią informaciją visiems klientams suteiks bet kuris draudimo konsultantas.“

Lioliškės senolės dukra kvietė pagyvenusių žmonių vaikus peržiūrėti tėvų sudarytas draudimo sutartis, kad atsitikus nelaimei nereikėtų graužtis. Pasak jos, menkus nuostolius žmonės pajėgūs patys padengti, o atstatyti namus už 8 tūkst. Eur tikrai nepavyks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA