BIČIULIS

Vaiva BUKANTIENĖ

                      Kovo 19-23 dienomis Vilniuje vyko 25 tarptautinis akordeonistų konkursas „Vilnius 2019“. Į šį prestižinį ir visame pasaulyje gerai žinomą renginį suvažiavo akordeono muzikos puoselėtojai – mokiniai, studentai, pedagogai ir atlikėjai iš Baltarusijos, Lenkijos, Kinijos, Moldavijos, Rusijos, Anglijos, Latvijos, Portugalijos, Ukrainos, Škotijos, Serbijos, Suomijos.

                      Konkursą sveikino Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorius prof. Zbignevas Ibelgauptas, Lietuvos akordeonistų asociacijos prezidentas doc. Raimondas Sviackevičius.

                      Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos mokinys Domantas Saunorius su mokytoja Vaiva Bukantiene dalyvavo respublikiniame konkurso etape ir rungėsi dėl teisės dalyvauti tarptautiniame ture. Tarp 25 jo amžiaus kategorijoje muzikavusių vaikų nuo 10 iki 13 metų iš įvairiausių Lietuvos meno mokyklų jis pelnė I vietos laureato diplomą. Šis laimėjimas suteikė progą rungtyniauti tarptautiniame konkurse „Vilnius 2019“. Domantas tarp 16 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Ukrainos ir Suomijos atlikėjų pelnė III vietos laureato diplomą.

                      Didžiuojamės Domanto Saunoriaus pasiekimais, linkime sėkmės, atkaklumo, kūrybiško darbo, plačiai skleistis jaunojo muzikanto talentui, būti pavyzdžiu visiems, svajojantiems garsinti Lietuvos vardą tarptautinėse scenose.

                      Šiame konkurse dalyvavo ir puikiai pasirodė buvęs Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos mokinys Gytis Kaušius. Dviejų turų konkurse suaugusiųjų atlikėjų kategorijoje be amžiaus apribojimų jis buvo vienintelis Lietuvos atstovas. Iš 24 dalyvių mūsų Gytis užkopė į 7 vietą ir tapo diplomantu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA