BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Redakciją pasiekė Kukečių seniūnijos Žvilgių kaimo gyventojos Kristinos Elskienės laiškas. Jame rašoma, kad nuo Smetonos laikų tiesiausias kelias į Kelmę buvo per Kražantės upę, nuo kurios Žvilgiai nutolę gal per 150 m. Žmonės daugybę metų naudojosi tuo keliu, kad pasiektų rajono centrą, miesto parduotuves ir kitas įstaigas. Tik laisvoje Lietuvoje ši nedidelė kelio atkarpa buvo visai pamiršta ir netaisoma. Prieš 19 metų dėl nepravažiuojamo kelio K. Elskienė kreipėsi į tuometinę Kukečių seniūnijos seniūnę Meilutę Masalskienę, rašė prašymą Kelmės rajono merui. Tačiau į gyventojų prašymus nebuvo atsižvelgta. Ratuoti kaimo žmonės prarado tiesioginį susisiekimą su miestu. Tik pėsčiųjų patogumui per Kražantės upę buvo pastatytas naujas lieptas.

Elskienei iki šiol sunku susitaikyti su tuo, kad Kelmės miestas iš Žvilgių yra ranka pasiekiamas, o su automobiliu į rajono centrą tenka važiuoti aplinkiniu keliu. Laiško autorė daugelį metų kėlė šią problemą ir teigia, kad visą tą laiką buvo maitinama pažadais apie ruošiamus projektus. Tik per devyniolika susirašinėjimo metų kelio taisymo reikalai nepajudėjo į priekį. Kadangi K. Elskienės nuosava žemė yra arti Kražantės, laiško autorė tvirtina, kad dėl Kukečių seniūnijos netaisomo kelio, kaimynai per jos sklypą padarė kelius. Žvilgių kaimo gyventoja prisimena ir dar vieną jų kaime įvykusią tragediją. Kai prieš kelerius metus vienoje iš sodybų kilo gaisras, pareikalavęs žmogaus gyvybės, dėl prasto kelio ugniagesių automobilis negalėjo privažiuoti prie Kražantės upės. Ir ne vienas tuokart priekaištavo seniūnijai.

Šių metų vasarą, kai buvo išrinkta nauja Kukečių seniūnijos seniūnė, K. Elskienė paskambino K. Turevičienei ir išsakė savo įsisenėjusią bėdą. Iš seniūnės išgirdusi pažadą atvykti į vietą ir susipažinti su Žvilgių kaimo gyventojos problemomis. K. Elskienė šio susitikimo laukė su dideliu nekantrumu ir viltimi. Tačiau vietoj pažado suremontuoti nedidelę kelio atkarpą išgirdusi seniūnės raginimą pasidaryti geodezinius matavimus, Kristina supyko: „Kas nuo to pasikeis, nes dar penkių žmonių žemės sklypai yra. Be to iki jūsų elektros stulpų priklauso kelią taisyti. Noriu paklausti seniūnės tai, kaip mums patekti į Kelmės miestą. Tiesa per Kražantės upę pastatė lieptą gerą iš miesto pusės sutvarkyti keliai iki pat liepto, ačiū miesto Seniūnui“ (laiško kalba netaisyta – O. P.)

Rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis ir administracijos direktorius Stasys Jokubauskas tai pavadino labai sena problema.

– Nors stengiamės suprasti ir įsiklausyti į kiekvieno rajono gyventojo bėdas, tačiau yra tokių žmonių, kurie patys nenori tų problemų spręsti. Nesuprantama, kaip K. Elskienė žino savo žemės ribas, kai pati atsisako darytis geodezinius matavimus. Ir jei to nori pasiekti savo užsispyrimu – ką savivaldybė gali pakeisti? Norėti galima daug ko, bet kelio savivaldybė ar seniūnija pagal kiekvieno gyventojo norus į jo namus neties, – sakė administracijos direktorius S. Jokubauskas.

Be to, direktorius pastebėjo, kad panašų reikalavimą kelia ir kitame Kelmės miesto pakraštyje – Kakoniškės kaime – gyvenantis neįgalus vyras. Jo irgi netenkina bendrojo naudojimo kelias ir nori geresnio…

Kai, domėdamasi šia istorija, nuvykau prie Kražantės, paaiškėjo, kad ir K. Elskienė savo laiške parašė ne visą tiesą. Nors laiško autorė dėkojo Kelmės miesto seniūnui už sutvarkytą kelią nuo miesto pusės iki Kražantės liepto, tačiau taip nėra. Sutvarkyta tik nedidelė dalis Žvilgių gatvės – tik ta vieta, kur buvo sunkiai pravažiuojama kelio įduba. Likusi apie 100 metrų kelio atkarpa iki Kražantės liepto, atrodo, yra visai nenaudojama, nes veda per senokai kirvį mačiusius krūmynus. Žvelgiant į buvusį kelią nuo Kukečių seniūnijos Žvilgių kaimo pusės, šalia esančioje pievoje link Kražantės nesimatė naujų transporto priemonių paliktų vėžių. Tik ratuotas dviratininkas pro tvirtą lieptą buvo neseniai pravažiavęs…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA